Ogłoszenie

Witamy na forum!

Jeżeli jesteś tu pierwszy raz, koniecznie zapoznaj się z REGULAMINEM .
Zapraszamy również do przywitania się w dziale POZNAJMY SIĘ.

Ważne ogłoszenia i informacje od administracji znajdziesz TU.
Jeżeli chcesz dołączyć do naszej grupy na facebooku, zajrzyj TU.

Mamy już 30 000 postów!
Czy będzie 40 000?
~Bs

#1 2014-03-25 20:15:13

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Teatr

Chyba nie było jeszcze takiego zbiorczego wątku. A więc - teatr - lubicie tę formę rozrywki? Chadzacie? Macie jakieś ulubione sztuki?


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#2 2014-03-25 22:53:11

Livvy

Moderator

2053911
Call me!
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 1836
Punktów :   

Re: Teatr

"Przyjazne dusze"!
"Do urokliwego domu pod Londynem, będącego właśnie do wynajęcia, wprowadza się młoda para, Mary i Simon.
Ona – ciepła, dobra, kochająca swego męża dziewczyna. Jest w ciąży.
On – początkujący pisarz powieści kryminalnych.
Poprzednimi właścicielami domu byli, tragicznie zmarli Jack i Suzie.
W spektaklu obserwujemy ewolucję stosunku duchów – Jacka i Suzie do młodych: Mary i Simona.
Z czasem duchy orientują się, że młoda para reprezentuje sobą to czego im, którzy ze świata odeszli, nie udało się na ziemi zrealizować.
Postanawiają im pomóc, przy wsparciu Anioła Stróża.
Wzruszająca komedia romantyczna, która pobudza do refleksji nad przemijaniem ale czyni to w sposób jasny, wesoły i bardzo szlachetny." - mnóstwo prześmiesznych dialogów, bardzo rozczulające. Byłam na tym spektaklu już dawno, ale uwielbiam!

Poza tym "Zemsta" Fredry wystawiana w szczecińskim Teatrze Współczesnym. Byłam już na niej kilka razy i chyba nigdy mi się nie znudzi - genialny Papkin, pieski na scenie, uwspółcześnione, ale nie bez przesady.

Offline

 

#3 2014-03-29 17:28:48

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Teatr

ja ostatnio jestem pod maksymalnym wrażeniem "Koriolana" wystawianego w londyńskim National Theatre, którego widziałam w formie transmisji w jednym z krakowskich kin. tak jak miałam uraz do przedstawień Szekspira po bardzo-niepotrzebnie-uwspółcześnionym-i-kiczowatym przedstawieniu "makbeta" i jeszcze jakimś (w opolskim teatrze, a potem bardzo podobna wersja w Słowackim w Krk) myślałam, że nic mnie nie przekona. a tu wow, bardzo dobra, minimalistyczna i trzymające się litery tekstu adaptacja. no i genialny Tom Hiddelston w roli Koriolana + swietna kreacja matki tytułowego bohatera.

do tego wielbię właściwie wszystko, co wystawia krakowski teatr STU, w szczególności "Matkę" Witkacego i "Szczęśliwe dni" Becketta. tylko na STU mnie nie zawsze stać, bo drogi koszmarnie to teatr jest.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#4 2014-03-29 22:59:04

Livvy

Moderator

2053911
Call me!
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 1836
Punktów :   

Re: Teatr

W sumie z "Makbetem" miałam podobne doświadczenia. Do tego stopnia uwspółcześnionym, że z Makbetem niewiele miał już wspólnego.

Offline

 

#5 2014-04-01 13:11:25

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: Teatr

Rany Bardzo lubię teatr. Obiecalam mamie, że się wybierzemy. A czas leci... Musimy się wybrać. A jak będziemy po, to dam znać na czym i jak nam się podobało.

Kiedyś byłam na "Upiorze w Operze" w teatrze Roma (Wwa). To było świetne! Byłam cały czas zainteresowana. I ten wielki, spadający żyrandol


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#6 2014-04-01 14:56:29

Ewangelina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 353
Punktów :   

Re: Teatr

Kiedyś byłam na "Upiorze w Operze" w teatrze Roma (Wwa). To było świetne! Byłam cały czas zainteresowana. I ten wielki, spadający żyrandol

A ja byłam nawet dwa razy.

I ja również darzę teatr miłością bezwarunkową. Ale nie tylko teatr w prostym rozumieniu tego słowa, bo opery, balety i operetki również.
Moimi ulubionymi sztukami są: Orfeusz i Eurydyka, Szalone Nożyczki, Upiór w Operze, Skrzypek na Dachu i 39 stopni. <3

Offline

 

#7 2014-04-01 19:58:39

Livvy

Moderator

2053911
Call me!
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 1836
Punktów :   

Re: Teatr

Upiora widziałam tylko na nagraniu z 25 rocznicy, w Royal Albert Hall, i kocham, uwielbiam, padam na kolana Ale do sztuki teatralnej jakoś tego nie zaliczyłam. Tak samo jak Les Mis, nie wiem czemu.

Ostatnio edytowany przez Livvy (2014-04-01 19:58:55)

Offline

 

#8 2014-04-01 22:56:05

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Teatr

Livvy napisał:

W sumie z "Makbetem" miałam podobne doświadczenia. Do tego stopnia uwspółcześnionym, że z Makbetem niewiele miał już wspólnego.

o, a pamiętasz, kiedy widziałaś? może w tym samym czasie, co ja, wtedy to była bardzo trendy wersja i w podobnym stylu wystawiali w wielu miastach.

z muzycznych to absolutnie polecam 'mistrza i małgorzatę' w teatrze muzycznym capitol we wrocławiu. arcydzieło. teatru, muzyki, tańca... (no i literatury też, ale to niezależnie ).


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#9 2014-04-02 00:33:01

Livvy

Moderator

2053911
Call me!
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 1836
Punktów :   

Re: Teatr

Jeszcze w liceum, chyba w maturalnej. Jakieś 3 lata temu, jeśli dobrze liczę. Wersja z wiedźmami przy mięsie i z reklamówkami na głowach?

Offline

 

#10 2014-04-02 07:58:15

Ewangelina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 353
Punktów :   

Re: Teatr

Chcę z chłopakiem znowu iść na jakąś sztukę. Taką, co to gra się w Łodzi.
Polecicie?

Offline

 

#11 2014-04-03 21:23:58

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Teatr

Livvy napisał:

Jeszcze w liceum, chyba w maturalnej. Jakieś 3 lata temu, jeśli dobrze liczę. Wersja z wiedźmami przy mięsie i z reklamówkami na głowach?

u mnie trzy wiedźmy były grane przez mężczyzn w świecących dresach. nie wiem czemu. ale mięso też gdzieś było konkretnie podczas sceny, bodajże, gwałtu zbiorowego. podobna konwencja.

Ewangelina napisał:

Chcę z chłopakiem znowu iść na jakąś sztukę. Taką, co to gra się w Łodzi.
Polecicie?

nie wiem co grają w Łodzi... ale zwykle przy wyborze sztuki kieruję się w pierwszym odruchu autorem tekstu -> potem aktorami/reżyserem -> potem streszczeniem/opisem -> potem ewentualnymi opiniami w internecie. generalnie poza paroma wypadkami-wyjątkami (jak ten Makbet) dobry tekst odegrany w dobrym teatrze = dobra sztuka.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

kliknij raz dziennie - pomóż wypromować forum!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora