Ogłoszenie

Witamy na forum!

Jeżeli jesteś tu pierwszy raz, koniecznie zapoznaj się z REGULAMINEM .
Zapraszamy również do przywitania się w dziale POZNAJMY SIĘ.

Ważne ogłoszenia i informacje od administracji znajdziesz TU.
Jeżeli chcesz dołączyć do naszej grupy na facebooku, zajrzyj TU.

Mamy już 30 000 postów!
Czy będzie 40 000?
~Bs

  • Index
  •  » Przedmioty.
  •  » jakich języków uczycie się w szkole i czy jesteście zadowoleni?

#1 2011-09-11 21:04:59

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

jakich języków uczycie się w szkole i czy jesteście zadowoleni?

ja uczyłam się angielskiego (tak, jestem zadowolona - z prowadzenia i wyników) i niemieckiego (mimo 6 lat nauki niewiele mi w głowie zostało, mimo że w liceum nauczycielka była naprawde b. fajna). no a teraz na studiach miałam tylko angielski (ale nie chodziłam), no i japoński.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#2 2011-09-11 21:22:20

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: jakich języków uczycie się w szkole i czy jesteście zadowoleni?

Omg, oficjalnie uczyłam się 3 języków.
Angielski - od 5 klasy podstawówki, dopiero po przeprowadzce i zmianie szkoły. Ale szybko załapałam i polubiłam. W liceum chodziłam na rozszerzony profil z angielskim. Jestem zadowolona, bo na maturze osiągnęłam 85% z ustnego i 90% z pisemnego egzaminu.
Niemiecki - w wieku 6 lat miałam prywatne lekcje, które zarzuciłam po przejściu do podstawówki. Powróciłam do niego w czwartej klasie, przerwałam naukę aż do pierwszej liceum i tam przez 4 lata się uczyłam. Uczyła mnie była wychowawczyni i potem Boski Yaro Niestety, podobnie jak u BS, mało mi zostało w głowie
Francuski - dość miły epizod, uczyłam się go 2 lata w gimnazjum, nawet chciałam zostać nauczycielką tego języka, ale niestety szybko moje marzenia zostały rozwiane.


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#3 2011-09-12 16:18:00

 Roberta

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-25
Posty: 254
Punktów :   
WWW

Re: jakich języków uczycie się w szkole i czy jesteście zadowoleni?

Ja od czwartej klasy uczę się angielskiego i rosyjskiego. Oba te języki są chyba u mnie na tym samym poziomie. W gimnazjum i podstawówce wolałam rosyjski, bo mieliśmy spoko nauczyciela, z którym można było się pośmiać i wg opowiadał o Rosji i takie tam. A teraz w liceum chyba raczej angielski, choć teraz zmienia nam się nauczycielka. I ogólnie na maturze zamierzam zdawać właśnie ten przedmiot


"Życie nie daje nam tego czego chcemy, lecz tylko to co dla nas ma. Czasami więcej potrzebujemy, dlatego gubimy się w swoich snach."

Offline

 

#4 2011-09-12 19:31:33

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: jakich języków uczycie się w szkole i czy jesteście zadowoleni?

Ja tak jak Cleo miałam/mam styczność z trzema językami.
Angielski - wiadomo, od pierwszej klasy podstawówki. Na początku nie kumałam, kiepsko mi szło. Pod koniec gimnazjum doznałam oświecenia Lubię ten język. Często czytam tłumaczenia piosenek na tekstowo.pl .
Niemiecki - nie lubiłam i nie lubię. Uczę się od pierwszej klasy technikum. Uczę się pamięciowo na kartkówki, klasówki i jak pyta. Nic poza tym .
Rosyjski - miałam trzy lata w gimnazjum. Nawet lubiłam ten język, ale z czasem zaczęły denerwować mnie te znaki. Ogólnie miałam dobre oceny, dużo 4 i 5.


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#5 2011-09-13 10:50:08

 mart991

Użytkownik

223011
Zarejestrowany: 2007-08-31
Posty: 1660
Punktów :   

Re: jakich języków uczycie się w szkole i czy jesteście zadowoleni?

Angielski - od 4 klasy podstawówki, w 1-3 można było się zapisać na płatny, ale nie skorzystałam. Najwięcej nauczyłam się w gimnazjum, w liceum wszystko było skierowane na maturę, której z tego języka nie zdawałam i miałam z tego powodu luzy (przynajmniej w trzeciej klasie),
Francuski - uczyłam się przez trzy lata w liceum, polubiłam i zdawałam z niego maturę chociaż nauczycielka we mnie nie wierzyła, teraz próbuję kontynuować naukę we własnym zakresie, a od października może będę go miała na studiach, o ile grupa się utworzy.
Łacina - na studiach, może miałabym milsze wspomnienia gdyby nie pani prowadząca ten przedmiot,
Mam też staro-cerkiewno-słowiański, ale nie po to, żeby się jego nauczyć, tylko poznać procesy jakie doprowadziły do powstania innych języków słowiańskich.

Offline

 

#6 2011-09-13 14:36:45

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: jakich języków uczycie się w szkole i czy jesteście zadowoleni?

Cleo napisał:

Omg, oficjalnie uczyłam się 3 języków.

omg, ja też. XD

Cleo napisał:

Niemiecki - w wieku 6 lat miałam prywatne lekcje, które zarzuciłam po przejściu do podstawówki. Powróciłam do niego w czwartej klasie, przerwałam naukę aż do pierwszej liceum i tam przez 4 lata się uczyłam. Uczyła mnie była wychowawczyni i potem Boski Yaro Niestety, podobnie jak u BS, mało mi zostało w głowie

bo niemiecki to dziwny język - człowiek się uczy, uczy a potem nie zostaje. XD

Roberta napisał:

Ja od czwartej klasy uczę się angielskiego i rosyjskiego.

ooo, rosyjski, fajnie chciałam się kiedyś uczyć tego języka.

mart991 napisał:

Łacina - na studiach, może miałabym milsze wspomnienia gdyby nie pani prowadząca ten przedmiot

ja kiedyś miałam drobną styczność z łaciną, ale to było tylko takie minimum. w sumie żałowałam, że nie więcej, to może być ciekawy język do nauki. trudny jest?


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#7 2011-09-13 15:19:47

 mart991

Użytkownik

223011
Zarejestrowany: 2007-08-31
Posty: 1660
Punktów :   

Re: jakich języków uczycie się w szkole i czy jesteście zadowoleni?

Black Star napisał:

mart991 napisał:

Łacina - na studiach, może miałabym milsze wspomnienia gdyby nie pani prowadząca ten przedmiot

ja kiedyś miałam drobną styczność z łaciną, ale to było tylko takie minimum. w sumie żałowałam, że nie więcej, to może być ciekawy język do nauki. trudny jest?

Nie jest trudny, chociaż gramatyka nie była najmilsza - szczególnie przypadki i wiele końcówek do zapamiętania, a ja sobie zlekceważyłam naukę i na początku bardzo narzekałam. Dopiero teraz porządnie nad tym przysiadłam i wydaje się nawet ciekawa, do tego stopnia że myślę nad kontynuowaniem nauki.

Offline

 

#8 2011-09-14 08:54:50

 Roberta

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-25
Posty: 254
Punktów :   
WWW

Re: jakich języków uczycie się w szkole i czy jesteście zadowoleni?

mart991 napisał:

Black Star napisał:

mart991 napisał:

Łacina - na studiach, może miałabym milsze wspomnienia gdyby nie pani prowadząca ten przedmiot

ja kiedyś miałam drobną styczność z łaciną, ale to było tylko takie minimum. w sumie żałowałam, że nie więcej, to może być ciekawy język do nauki. trudny jest?

Nie jest trudny, chociaż gramatyka nie była najmilsza - szczególnie przypadki i wiele końcówek do zapamiętania, a ja sobie zlekceważyłam naukę i na początku bardzo narzekałam. Dopiero teraz porządnie nad tym przysiadłam i wydaje się nawet ciekawa, do tego stopnia że myślę nad kontynuowaniem nauki.

Ja po łacinie umiem tylko powiedziedzieć Zdrowaś Mario, bo uczyłam się religie, ale szósteczka była.


"Życie nie daje nam tego czego chcemy, lecz tylko to co dla nas ma. Czasami więcej potrzebujemy, dlatego gubimy się w swoich snach."

Offline

 

#9 2011-09-15 16:02:27

 czarnulka92

Użytkownik

7433573
Zarejestrowany: 2011-09-14
Posty: 9
Punktów :   

Re: jakich języków uczycie się w szkole i czy jesteście zadowoleni?

Hmm..ja uczę się angielskiego od chyba 10lat. Ale szczerze, to nie wiem czy potrafiłabym się z kimś dogadać.
Niemieckiego uczę się 3 lata, i znam bardzo dużo słowek i wyrażeń, ale znowu nie potrafię tworzyć tych zdań i klapa...;/
Zawsze chciałam uczyć się włoskiego. Może kiedyś zapiszę się na jakiś kurs:))


Iphone, Ipad, Ipod...tylko I'm coraz mniej.

Od czasu do czasu człowiek powinien dostać w mordę,
tak profilaktycznie, aby pamiętać, żeby nie marudzić
kiedy jest w miarę dobrze

Offline

 

#10 2011-10-29 10:29:04

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: jakich języków uczycie się w szkole i czy jesteście zadowoleni?

czarnulka92 napisał:

Zawsze chciałam uczyć się włoskiego. Może kiedyś zapiszę się na jakiś kurs:))

moja koleżanka się uczy najpierw we własnym zakresie, a od roku chodzi tez na kurs i mówi, że to bardzo fajny i przyjemny język. no i nie taki trudny. XD

natomiast w tym roku, jeśli chodzi o popularność wśród znajomych, to najwięcej osób sięga do hiszpańskiego.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#11 2011-10-29 18:51:45

 mart991

Użytkownik

223011
Zarejestrowany: 2007-08-31
Posty: 1660
Punktów :   

Re: jakich języków uczycie się w szkole i czy jesteście zadowoleni?

Black Star napisał:

czarnulka92 napisał:

Zawsze chciałam uczyć się włoskiego. Może kiedyś zapiszę się na jakiś kurs:))

moja koleżanka się uczy najpierw we własnym zakresie, a od roku chodzi tez na kurs i mówi, że to bardzo fajny i przyjemny język. no i nie taki trudny. XD

Mam nadzieję, że nie jest trudny, bo od środy zacznę chyba się uczyć włoskiego i trochę się boję. Grupa już miała kilka zajęć, a ja dopiero teraz zamierzam dołączyć i nigdy nie miałam styku z tym językiem

Offline

 

#12 2011-10-30 13:08:17

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: jakich języków uczycie się w szkole i czy jesteście zadowoleni?

mart991 napisał:

Black Star napisał:

czarnulka92 napisał:

Zawsze chciałam uczyć się włoskiego. Może kiedyś zapiszę się na jakiś kurs:))

moja koleżanka się uczy najpierw we własnym zakresie, a od roku chodzi tez na kurs i mówi, że to bardzo fajny i przyjemny język. no i nie taki trudny. XD

Mam nadzieję, że nie jest trudny, bo od środy zacznę chyba się uczyć włoskiego i trochę się boję. Grupa już miała kilka zajęć, a ja dopiero teraz zamierzam dołączyć i nigdy nie miałam styku z tym językiem

powodzenia
wydaje mi się, że na pierwszych zajęciach tempo nie jest aż takie duże (pewnie uczą się przedstawiać i takie tam), więc powinnaś bez problemu nadgonić. no i nie słyszałam opinii o włoskim jako o trudnym języku.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#13 2011-11-11 13:17:59

 mart991

Użytkownik

223011
Zarejestrowany: 2007-08-31
Posty: 1660
Punktów :   

Re: jakich języków uczycie się w szkole i czy jesteście zadowoleni?

W tym tygodniu miałam już drugie zajęcia z włoskiego i rzeczywiście nie jest najgorzej, największy kłopot mam z rodzajnikami, ale postaram się jakoś jakoś je sobie w końcu uporządkować. Póki co nie miesza mi się z francuskim czego najbardziej się bałam, niektóre słówka są podobne ale dzięki temu łatwiej mi je zapamiętać. W dodatku lektorka jest prawdziwą pasjonatką i potrafi zarazić entuzjazmem, więc na razie mi się podoba

Offline

 

#14 2011-11-14 10:26:57

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: jakich języków uczycie się w szkole i czy jesteście zadowoleni?

to dobrze, że dobrze Ci idzie

mart991 napisał:

W dodatku lektorka jest prawdziwą pasjonatką i potrafi zarazić entuzjazmem, więc na razie mi się podoba

tacy nauczyciele są najlepsi, od razu człowiekowi lepiej idzie nauka i wszystko. szkoda tylko, że nie wszyscy są tacy.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#15 2011-11-14 14:00:02

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: jakich języków uczycie się w szkole i czy jesteście zadowoleni?

Muszę się pochwalić - wczoraj zaliczyłam kolokwium z niemieckiego


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 
  • Index
  •  » Przedmioty.
  •  » jakich języków uczycie się w szkole i czy jesteście zadowoleni?

pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

kliknij raz dziennie - pomóż wypromować forum!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora