Ogłoszenie

Witamy na forum!

Jeżeli jesteś tu pierwszy raz, koniecznie zapoznaj się z REGULAMINEM .
Zapraszamy również do przywitania się w dziale POZNAJMY SIĘ.

Ważne ogłoszenia i informacje od administracji znajdziesz TU.
Jeżeli chcesz dołączyć do naszej grupy na facebooku, zajrzyj TU.

Mamy już 30 000 postów!
Czy będzie 40 000?
~Bs

#31 2010-03-29 11:44:46

 Olutek

Użytkownik

5020895
Zarejestrowany: 2010-03-27
Posty: 35

Re: A gdzie już byliśmy...

Prawie cała Wielka Brytania - nie chce mi się wymieniać miast jest ich za dużo, Francja, Belgia, Holandia, Dania, Niemcy, Słowacja. I to chyba wszystko : P Nie wyjeżdżałam nigdy poza Europę : (

Offline

 

#32 2010-05-05 19:26:19

Drezze

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-03
Posty: 8
Punktów :   

Re: A gdzie już byliśmy...

Polska (nie chce mi się wymieniać miast... bo trochę ich było ;p), Chorwacja, Węgry, Słowacja, Słowenia i Włochy... w sumie to chyba tylko tyle...


http://i40.tinypic.com/2jeqqh3.jpg

When I was 5 years old, my mom always told me that happiness was the key to life. When I went to school they asked me what I wanted to be when I grew up. I wrote down “happy.” They told me I didn’t understand the assignment and I told them they didn’t understand life.

Offline

 

#33 2010-07-14 18:16:02

 loora.

Użytkownik

Skąd: coś koło Koszalina.
Zarejestrowany: 2010-07-08
Posty: 108
Punktów :   

Re: A gdzie już byliśmy...

A ja byłam w Niemczech, Francji (ale jakoś jej nie zwiedzałam, po prostu byłam, bo z niemieckiego miasta było blisko), na Łotwie (wymiana uczniowska, ah!) oaz na Litwie na jakieś 30 minut - zwiedzaliśmy Wilno. Także wiele nie podróżowałam.
A Polska... hm. Też wiele miast nie zwiedziłam... No, ale m.in. : Warszawa, nadmorskie okolice, bo mieszkam niedaleko (Łazy, Mielno itp.) Gdańsk też jest nadmorski? Olsztyn, Iława i taka mała wioska.


________________________________
miłości tylko brak.

Offline

 

#34 2010-07-14 18:58:26

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: A gdzie już byliśmy...

Austria, Włochy, Czechy, Słowacja, Watykan


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#35 2010-08-22 21:37:56

 MiKa

Użytkownik

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2009-05-23
Posty: 1058

Re: A gdzie już byliśmy...

Nareszcie udało mi się zaliczyć Paryż, od dawna o tym marzyłam. Cudowne miasto


"Aby być w stanie zrozumieć nasz świat i nasze życie takim jakie ono jest, trzeba mieć oczy otwarte na więcej niż jeden typ filozofii, która jest dla ciebie pokarmem."
~Serj Tankian

Offline

 

#36 2010-11-01 12:31:08

 El Nino.

Użytkownik

3274363
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 384
Punktów :   

Re: A gdzie już byliśmy...

ja praktycznie nie ruszam się z poza Polski.
marzy mi się podróż do Hiszpanii.


___________

Barca <3
ŁKSa <3

Offline

 

#37 2011-06-15 14:05:33

małgorzata

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-06-14
Posty: 6
Punktów :   

Re: A gdzie już byliśmy...

No więc oto Państwa, w których byłam: Niemcy, Hiszpania, Austria, Węgry, Włochy, Cypr, Grecja, Turcja, Egipt, Czechy, Słowacja i to by było na tyle.

Offline

 

#38 2011-09-04 11:15:16

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: A gdzie już byliśmy...

zwiedził ktoś coś ciekawego w te wakacje? ja niestety nie miałam teraz zbyt wielu okazji, żeby wyjechać, ale może komuś z Was się udało?


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#39 2011-09-05 08:29:08

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: A gdzie już byliśmy...

No niestety, muszę przyznać, że poza jednodniowymi wypadami, nie miałam okazji nigdzie dłużej zabawić. Wszystko przez gościa, który żądał wykonania niemożliwego, a potem wyrzucił nas z roboty i nie zapłacił za 8 dni (tak, osiem pod rząd) po 14 h roboty.


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#40 2011-09-05 11:19:53

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: A gdzie już byliśmy...

kurcze, paskudna sprawa. a co to za robota była, i czy nie da rady wywalczyć jakoś od niego tych pieniędzy?

ja też właściwie nigdzie na dłużej nie wyjechałam, głównie z braku czasu i nadmiaru roboty, a poza tym ile razy próbowałam gdzieś wyjechać to coś się psuło i z jakichś powodów musiałam zostać. no ale trudno, właściwie nawet bez wyjazdów wakacje nie był takie złe.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#41 2011-09-13 11:06:31

 mart991

Użytkownik

223011
Zarejestrowany: 2007-08-31
Posty: 1660
Punktów :   

Re: A gdzie już byliśmy...

Ja właśnie wróciłam z Bułgarii, dokładnie ze Słonecznego Brzegu, mimo małych komplikacji z moim egzaminem było fajne, pogoda dopisywała, udało mi się trochę odpocząć.  Po drodze zahaczyłam o Budapeszt i przejechałam chyba całą Rumunię. Wcześniej planowałam wyjazd zupełnie gdzie indziej z koleżankami, ale wyszło jak zawsze, czyli plany się rozsypały. Skończyło się na tym, że pojechałam z rodzicami i ciocią. Mimo wszystko warto było.

Offline

 

#42 2013-09-16 11:28:55

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: A gdzie już byliśmy...

mart991 napisał:

JWcześniej planowałam wyjazd zupełnie gdzie indziej z koleżankami, ale wyszło jak zawsze, czyli plany się rozsypały. Skończyło się na tym, że pojechałam z rodzicami i ciocią. Mimo wszystko warto było.

identycznie u mnie. Z koleżankami planowałyśmy wyjazd chociaż na 3 dni nad jezioro bez facetów. Ponieważ chyba znowu wszyscy na mnie liczyli, że coś skombinuję tym razem czekałam na ich krok. I co? Nic. To miał być wspólny wyjazd, wspólna organizacja, a nie tylko ja.
I w końcu również wyjechałam z mamą na Korfu (wyspa grecka). Miało być na Zakynthos, ale ze względów finansowych trzeba było wybrać coś tańszego. Korfu to piękna wyspa, ale nie ma aż tylu miejsc to zwiedzania jak na Zakynthos. Z wyspy płynęłyśmy na Paxos i Antipaxos. Na paxos znajdują się groty, do których wpływa się statkiem (ale nie przepływa przez nie, bo są za małe). Antipaxos to malutka wysepka, na której zjadłyśmy obiad w restauracji. Druga wycieczka była do Albanii (również statkiem, nawet tym samym). W Albanii zwiedziłyśmy Butrint  (park narodowy). Znajdują się tam resztki murów obronnych, starożytny amfiteatr, ruiny łaźni rzymskich itd. Ogólnie w Albanii nie jest jakoś ładnie, wiadomo dlaczego. Nad morzem jest wiele niepowykańczanych domów. Dlaczego? Ponieważ cofnięto pozwolenie na ich budowę.
Ale było bardzo fajnie, wypoczęłam, opaliłam się. Szkoda tylko, że opalenizna zniknie i znowu będę blada


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#43 2013-09-16 15:32:55

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: A gdzie już byliśmy...

wow, brzmi super, naprawdę!
bardzo bym chciała kiedyś zobaczyć Albanię.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#44 2014-09-27 20:18:24

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: A gdzie już byliśmy...

Tak jak obiecałam - napiszę trochę o Korfu.
Choć na tej greckiej wyspie byłam również rok temu, to teraz zwiedziłam inne miejsca. Poza tym w tym roku stawialiśmy na tańsze rozwiązania. Czyli nie skorzystaliśmy z oferowanych wycieczek fakultatywnych (w cenach średnio od 30 do 50 euro za osobę, nie wliczając dodatkowych kosztów). Postanowiliśmy wypożyczyć skuter na dwa dni (30 euro) i jeździć tam, gdzie nam się podoba. W ogóle Sebastian na początku musiał mnie namawiać, bo trochę mnie strach obleciał. Korfu to górzysta wyspa, szczególnie na północy - czyli tam gdzie byliśmy. Drogi są o wiele gorsze niż u nas, często w tych górach nie ma barierek na drodze, więc przy zakrętach trzeba uważać, żeby ... nie spaść. Po takich drogach jeździliśmy autokarami, było bardzo nieciekawie... Tak czy siak, w końcu się zgodziłam. Znam Sebastiana i wiem, że dla mnie będzie jechał nawet 20km/h tylko żebym czuła się bezpiecznie .
Dobra, wypożyczyliśmy. Pomijając już fakt, ze musieliśmy się wrócić i wymienić skuter, bo z tego wypadało lusterko (facet w ogóle nam powiedział, że możemy przecież z jednym jeździć...) i nie działał kierunkowskaz. W górach miejscami się bałam, ale w końcu się przekonałam i nawet mi się spodobało. Doszłam do wniosku, że skuterem jest nawet bezpieczniej niż autokarem. Skuter wszędzie się zmieści i na zakrętach spokojnie się wyrabia, nie to co autokar, którzy przy okazji strasznie się kołysze... Zdobyłam się na odwagę i nagrałam filmik kiedy jechaliśmy, może uda mi się go Wam pokazać.
Naszym pierwszym celem była stolica wyspy - Kerkyra (turyści mówią na nią Korfu). Zwiedziliśmy Starą Twierdzę http://files.tinypic.pl/i/00580/ld5w8o4cag61.png
Chodziliśmy też po Starym Mieście, które jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO  http://files.tinypic.pl/i/00580/jmdr8difc0mj.png
Następnego dnia zachęceni przez rezydentkę pojechaliśmy do Paleokastritsy. Mówiła, że tam są przepiękne, piaszczyste plaże jak u nas w Polsce! Przyjeżdżamy zadowoleni z wizją, że będziemy się opalać i kąpać... A tu owszem piaszczyste plaże (bez szału, gorzej niż u nas), ale schodzenie do morza w takich malutkich, trochę ostrych kamyczkach... Wchodziliśmy do wody jak pokraki, bo każdy ruch to był ból. Widoki przepiękne, ale ... zwinęliśmy się i wróciliśmy na "swoje" prawdziwe piaszczyste plaży, które mieliśmy 1 km od hotelu. W każdym razie było tam bardzo ładnie. http://files.tinypic.pl/i/00580/dyk3597rd92y.png

Polecam tę wyspę. Warto polecieć. Jedzenie bardzo dobre, ludzie mili choć należy wziąć pod uwagę, że tubylcy mają swoje hasło "Siga, siga" co oznacza "Powoli, powoli". Cali oni - nie spiesza się nigdzie, pracują wolno, a najlepiej gdyby mogli leżeć do góry brzuchem i pieniądze same by do nich "szły". Na drodze jeżdżą ostrożnie, choć lubia sobie zaparkować na środku drogi i pójść do sklepu, a Ty biedny/a czekaj, aż kierowca wróci


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#45 2014-09-28 23:23:12

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: A gdzie już byliśmy...

Kate napisał:

Polecam tę wyspę. Warto polecieć. Jedzenie bardzo dobre, ludzie mili choć należy wziąć pod uwagę, że tubylcy mają swoje hasło "Siga, siga" co oznacza "Powoli, powoli". Cali oni - nie spiesza się nigdzie, pracują wolno, a najlepiej gdyby mogli leżeć do góry brzuchem i pieniądze same by do nich "szły". Na drodze jeżdżą ostrożnie, choć lubia sobie zaparkować na środku drogi i pójść do sklepu, a Ty biedny/a czekaj, aż kierowca wróci

to brzmi właściwie całkiem fajnie takie inne, od codziennego pędu zycia, myślę, że możemy się od nich uczyć takiego luzu (byleby nie w nadmiarze, wiadomo).

super opis, dużo detali i widać, że wyjazd przyniósł Ci sporo emocji ^^


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

kliknij raz dziennie - pomóż wypromować forum!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora