Ogłoszenie

Witamy na forum!

Jeżeli jesteś tu pierwszy raz, koniecznie zapoznaj się z REGULAMINEM .
Zapraszamy również do przywitania się w dziale POZNAJMY SIĘ.

Ważne ogłoszenia i informacje od administracji znajdziesz TU.
Jeżeli chcesz dołączyć do naszej grupy na facebooku, zajrzyj TU.

Mamy już 30 000 postów!
Czy będzie 40 000?
~Bs

#16 2010-04-11 22:46:15

 melennie.

Użytkownik

7336118. ; D
Skąd: gdzieś na opolszczyźnie. < 3
Zarejestrowany: 2010-04-01
Posty: 253

Re: 10.04.10

gdy oglądam telwizję lub siedżę poprostu na gadu i gdy o tym pomyślę płaczę. nie umiem inaczej tego wyrazić. nie mam słów na moje uczucia. to jest jakaś masakra. pierwsze co pomyślałam gdy się dowiedziałam: ,, Stalin przyciagnął śmierć Polaków za życia. Dziś po jego śmierci znów śmierć przyciagnął. Tego samego narodu. I tych najważniejszych ludzi. Przeklęty Katyń''. Gdy to piszę płaczę. nie znałam tych osób osobisćie. ale wyobrażam sobie co czują ich bliscy. wszyscy wyszli rano z domu a 2 godziny później umarli. Niektórzy nawet nie pożeganli się. Mówili porozmawiamy jutro. Przecież wrócę. i nie wrócił. okropna tragedia. naprawdę. czuję smutek, żal i rozpacz.

Ostatnio edytowany przez melennie. (2010-04-11 22:47:12)


http://www.akyanyme.com/galery/albums/userpics/akysign0408.png

Offline

 

#17 2010-04-11 23:39:20

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: 10.04.10

Byłam dzisiaj na ulicy Senatorskiej i widziałam samochód, w którym była trumna naszego prezydenta. Było mnóstwo ludzi. Na drzewach, a nawet na dachach sklepów. Dwa razy jeździła ulicą karetka, bo zapewne ktoś zasłabł. Kiedy już odjechali, czułam jak cała się trzęsę. Jeszcze nigdy nie byłam tak blisko kogoś tak ważnego. Nigdy nie miałam nic do Kaczyńskiego. Nigdy nie powiedziałam o nim złego słowa. Ale przyznaję się, że czasami śmiałam się z żartów. Jeśli oczywiście były śmieszne, a nie z tego, co na przykład powiedział pan Sikorski. Któryś ksiądz w radiu powiedział, że przez tą katastrofę Bóg chciał nam coś przekazać. I przekazał. Chciał, by ludzie się zjednoczyli. Przestali wreszcie kłócić się i "wieszać na siebie kotów". Mam tylko nadzieję, że po tygodniu żałoby nie będzie tak jak wcześniej, że po prostu się "ogarną" i będą rozmawiać bez epitetów.
A Twoja wypowiedź Olutko była na prawdę nie na miejscu. Szacunek im się należy i koniec kropka.


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#18 2010-04-12 17:18:17

Livvy

Moderator

2053911
Call me!
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 1836
Punktów :   

Re: 10.04.10

Ja słyszałam teorię, że ludzie za mało modlą się o rządzących. Może to i racja? Potrafimy tak naprawdę tylko wieszać na politykach psy i wyśmiewać się z nich. A może w końcu jakoś zaczniemy ich wspierać?
Ludzie już tyle razy mieli się ogarnąć i nie skorzystali z okazji. Teraz to wszystko jest jeszcze świeże, ale za rok emocje pewnie opadną i wszystko wróci do normy. Tak już jest. Ale obym się myliła.
Olutek, Ty też kiedyś umrzesz. Jak każdy. Więc co, nie będzie Ci się należał szacunek? Przecież codziennie umierają miliony ludzi!
Szacunek należy się wszystkim zmarłym. Bez wyjątku.

Offline

 

#19 2010-04-12 17:47:14

 Konvalia

Użytkownik

15788680
Call me!
Skąd: Legionowo
Zarejestrowany: 2010-04-06
Posty: 307

Re: 10.04.10

Nierealnie? Prawda prawda. Bo czemu niby miałoby się to im przytrafić?I czemu tak nagle? Nie wierzy się w to, bo normalnie takie wydarzenia nie mają miejsca i nie powinny mieć. Pomimo, że dzisiaj byłam na 2 apelach dotyczących zeszłej soboty i robiłam gazetkę na ten temat, to po części czuję jakby to wszystko było żartem, niestety ta druga część mówi że "to się zdarzyło"niestety...


"Uśmiech to taka krzywa, która wszystko prostuje."

Offline

 

#20 2010-04-12 17:55:24

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: 10.04.10

Dzisiaj była minuta ciszy w mojej (i nie tylko mojej) szkole. Odkąd chodzę tam, nigdy przy pełnej szkole nie słyszałam tak grobowej ciszy...

Liv - może nie powinnam mówić źle o zmarłych, ale wiele razy oni sami zaczynali wieszanie psów na sobie. Spójrzmy na kampanie wyborcze - kluby wytykały swoje błędy zamiast pokazywać własne atuty.
Przed chwilą mama powiedziała mi, że jeden z wysokich współpracowników, gdy zobaczył, że za konduktem pogrzebowym ludzie rzucali kwiaty, powiedział ''Szkoda, że [prezydent] nie widzi tego. Miał wrażenie, że był nielubiany przez naród''. Znowu zabolało.


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#21 2010-04-12 18:32:57

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: 10.04.10

Cleo napisał:

Dzisiaj była minuta ciszy w mojej (i nie tylko mojej) szkole. Odkąd chodzę tam, nigdy przy pełnej szkole nie słyszałam tak grobowej ciszy...

co prawda spóźniłam się i nie byłam na 2 pierwszych lekcjach, ale usłyszałam od klasy, że nie było minuty ciszy na pierwszej lekcji co mnie bardzo zdziwiło (z resztą nie tylko mnie, panią od polskiego także). O.o

W ogóle nastawienie młodzieży do tej sytuacji jest zadziwiająca. Ja myślałam, że znów będą żarciki i wulgaryzmy w mojej klasie. A wszyscy myśleli tak samo - należał im się szacunek. Chcemy pojechać do Warszawy, ale nie wiem czy to się uda.
Nawet jeden z moich kolegów dodał zdjęcie pary prezydenckiej na NK. Oczywiście inni uważają to za żałosne. Ale moim zdaniem każdy wyraża szacunek na swój sposób. Trochę mnie zirytowała notka na bloblo takiego jednego chłopaka z tytułem "żałoba na pokaz?" w dodatku dodana w dniu tragedii.


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#22 2010-04-12 18:36:40

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: 10.04.10

Kate napisał:

Któryś ksiądz w radiu powiedział, że przez tą katastrofę Bóg chciał nam coś przekazać. I przekazał. Chciał, by ludzie się zjednoczyli..

ja mam nadzieję, że jednak nie. wolałabym, żeby bóg (kimkolwiek/czymkolwiek jest) nie stosował zasady cel uświęca środki i żeby życie ludzkie stanowiło wartość samo w sobie, a nie służyło do tego, żeby 'coś przekazać'.

Cleo napisał:

Dzisiaj była minuta ciszy w mojej (i nie tylko mojej) szkole. Odkąd chodzę tam, nigdy przy pełnej szkole nie słyszałam tak grobowej ciszy...

u mnie na zajęciach to samo.
a przed kościołem mariackim wystawiono flagę i wszyscy stawiają tam znicze i składają kwiaty.

Livvy napisał:

Szacunek należy się wszystkim zmarłym. Bez wyjątku.

niektórym żywym też


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#23 2010-04-12 18:41:31

Livvy

Moderator

2053911
Call me!
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 1836
Punktów :   

Re: 10.04.10

Cleoś- fakt.To sami politycy najczęściej zaczynali. Ale my to szybko podłapaliśmy, nie? Poza tym jakby taka polityka nie działała, to by z niej nie korzystali. A z resztą nie ma chyba sensu teraz o tym dyskutować. Robiliśmy tak samo- politycy, duchowni i ludzie nie związani z polityką ani duchowieństwem.
U mnie też była minuta ciszy.
Można było odnieść wrażenie, że był nielubiany. Większość po nim jeździła najbardziej. Ale pewnie to widział, nie? Tylko teraz z trochę innej perspektywy. A jeśli nie- to i tak ta wiedza na nic mu się już nie przyda.
Nasza katechetka chce zorganizować wyjazd do Warszawy na pogrzeb. W sumie chciałabym pojechać, ale u mnie jest wykluczone długie stanie. Więc chyba nie wyjdzie.
BS- wszystkim, żywym i umarłym. Ale teraz akurat rozmawiamy o zmarłych, prawda? =]
Ale czasami, żeby docenić życie, trzeba zobaczyć tragedię, w której ginie całe mnóstwo osób.

Offline

 

#24 2010-04-12 19:34:46

 mart991

Użytkownik

223011
Zarejestrowany: 2007-08-31
Posty: 1660
Punktów :   

Re: 10.04.10

U mnie w szkole minutę ciszy zrobili w środku przerwy i nie wszyscy usłyszeli dzwonek, który ją ogłaszał. Niektórzy naprawę nie potrafili się odpowiednio zachować w obliczu tej tragedii, ale cóż zrobić, nie do każdego dociera to w taki sam sposób.

Offline

 

#25 2010-04-12 19:45:01

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: 10.04.10

Livvy napisał:

Ale czasami, żeby docenić życie, trzeba zobaczyć tragedię, w której ginie całe mnóstwo osób.

prawda, ale to w żaden sposób nie sprawia, że tragedia jest tego warta. nie można czyimś cierpieniem okupić ogólnej harmonii.
zdarzyła się tragedia, mnóstwo ludzi, którzy powinni żyć i nie zasługiwali na śmierć, zginęło. wydaje mi się, że błędna jest próba tłumaczenia tego w kategoriach 'oni zginęli, szkoda, ale dzięki temu reszta ludzi będzie doceniać życie', bo w ten sposób próbujemy sztucznie nadać sens i usprawiedliwić ich śmierć. a nie ma żadnego usprawiedliwienia, nie ma dobrego wytłumaczenia, nie istnieje żaden powód dla którego ten wypadek miałby sens. to się nie powinno zdarzyć.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#26 2010-04-12 23:36:28

 Konvalia

Użytkownik

15788680
Call me!
Skąd: Legionowo
Zarejestrowany: 2010-04-06
Posty: 307

Re: 10.04.10

Nigdy nie powinno się coś takiego w ogóle wydarzyć, nigdy. Teraz to ludzie będą przez jakiś czas bardziej doceniali życie, to jest pewne, jednak niestety wielu z nich o tym powoli zapomina. Takie katastrofy nie powinny nam przypominać, że życie jest krótkie, powinniśmy pamiętać o tym sami. Taka targedia nie służy do niczego, nie ma sensu...bo coś takiego w ogóle nie powinno się wydarzyć...


"Uśmiech to taka krzywa, która wszystko prostuje."

Offline

 

#27 2010-04-13 16:08:49

Livvy

Moderator

2053911
Call me!
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 1836
Punktów :   

Re: 10.04.10

Fakt, takie rzeczy w ogóle nie powinny mieć miejsca. I fakt, cierpieniem i śmiercią niewinnych ludzi nie można okupić harmonii. Może to tylko sztczne nadawanie sensu bezsensownej śmierci, ale przez to łatwiej jest się z tym pogodzić, nie? Poza tym taka jest chyba natura ludzka. Na wszystko chcemy znaleźć wytłumaczenie. Łatwiej jest przyjąć do wiadomości najbardziej nieprawdopodobne wyjaśnienie. Może to bezsensowne, ale większość tak robi. Ja pewnie też. A może właśnie dzięki tej tragedii coś zrozumiałam i nie jest to sztuczne "nadawanie sensu"? Wszystko jest możliwe.
Jak ktoś coś z tego zrozumie dostanie cukierka.

Offline

 

#28 2010-04-13 17:20:30

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: 10.04.10

Black Star napisał:

Livvy napisał:

Ale czasami, żeby docenić życie, trzeba zobaczyć tragedię, w której ginie całe mnóstwo osób.

prawda, ale to w żaden sposób nie sprawia, że tragedia jest tego warta. nie można czyimś cierpieniem okupić ogólnej harmonii.
zdarzyła się tragedia, mnóstwo ludzi, którzy powinni żyć i nie zasługiwali na śmierć, zginęło. wydaje mi się, że błędna jest próba tłumaczenia tego w kategoriach 'oni zginęli, szkoda, ale dzięki temu reszta ludzi będzie doceniać życie', bo w ten sposób próbujemy sztucznie nadać sens i usprawiedliwić ich śmierć. a nie ma żadnego usprawiedliwienia, nie ma dobrego wytłumaczenia, nie istnieje żaden powód dla którego ten wypadek miałby sens. to się nie powinno zdarzyć.

wiesz... Też uważam, że taki sposób, aby "było lepiej" jest niewłaściwy. Napisałam tak, ponieważ tak jest w mojej wierze, bo jestem wierząca. Ale tak jak napisała Livvy, czasami właśnie musi być taka tragedia, żeby ludzie coś zrozumieli. Choć może i nie musiała być, ale kto wie...Często właśnie przez takie coś traciłam wiarę w Boga. W moim przypadku jest tak, że zły człowiek żyje dłużej niż Ci, którym należy się 100 lat. Co więcej ma wygodne życie... Ale bez wiary w Boga czuję się "goła" i sama. Nie potrafię odejść.


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#29 2010-04-13 20:01:29

 wena

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-01
Posty: 9
Punktów :   

Re: 10.04.10

Katastrofa z soboty 10 kwietnia odmieni losy ojczyzny. Moim zdaniem Polska będzie długo się zbierała po utracie prezydenta. Lubiłam Go jako polityka i nie koniecznie wyobrażam sobie kogoś innego na jego miejscu. Jest mi przykro, ale niestety to i tak nic nie zmieni.
   
[*]

Offline

 

#30 2010-04-13 20:53:17

 Olutek

Użytkownik

5020895
Zarejestrowany: 2010-03-27
Posty: 35

Re: 10.04.10

Black Star napisał:

więc skoro umierają miliony to znaczy, że to nie problem? O.o
nawet nie chcę powiedzieć, z jaką postacią kojarzy mi się takie podejście, bo już ktoś kiedyś wygłosił podobną opinię...

Cleo napisał:

Skoro nie wyrażasz współczucia, to proszę, nie wypowiadaj się. Bo ten temat jest właśnie stworzony dla opisywania naszych przeżyć związanych z tym wypadkiem. A te ginące miliony, o których wspominasz nie decydują o mojej wypłacie, mojej edukacji, leczeniu, bezpieczeństwu i wielu innych ważnych aspektach życia.

Chyba mnie nie zrozumiałyście, wyrażam współczucie dla nich tylko za stanowiska jakie pełnili : P Byli to ważni ludzie dla kraju, i byli dla nas bardzo cenni. Nie znałam ich jako ludzi, tylko jako osoby publiczne.

Olutek napisał:

A ja uważam, ze to było BARDZO ważne, teraz jako kraj, jesteśmy do tyłu i leżymy... Gdyby ktoś chciał nas zaatakować zrobiłby to z łatwością ; ) Założę się, że nie ogarniemy się z tego przez jakieś 1-3 lata, a może nawet więcej.

Nie musicie mnie od razu brać za hipokrytkę, która nie bierze tego do serca.

Kaelsy napisał:

\
Czyli uważasz, że każda śmierć to norma i ludzie, którzy giną w tragiczny sposób nie zasługują na szacunek? Tak, są ludzie, którzy na ten szacunek na prawdę nie zasługują, ale śmierć jest sprawą wyższą i mimo, że nic na to nie poradzimy to jednak powinniśmy mieć szacunek do innych, jeśli oczekujemy tego samego. Owszem ginie wielu ludzi i to w przeróżny sposób, ale nie można być znieczulonym na ból i cierpienie.
W ten sposób wyrażasz, że jako iż był to prezydent i inne ważne osobistości, to byli w jakiś sposób wyżsi niż inni ludzie, a to nie prawda, bo każdy człowiek jest równy i to kim jest w społeczeństwie i jaki dla tego społeczeństwa jest to nie wchodzi w takim wypadku w grę.
Nie chcę się sprzeczać, bo teraz jest Nam to najmniej potrzebne.

Rozśmieszyłaś mnie. Tak, każda śmierć jest normą. Śmierć to część naszego życia. Żyjemy, aby umrzeć.

Ci ludzie mieli wielkie znaczenie dla kraju, gdyby byli zwykłymi ludźmi, tragedia by nie miała AŻ TAKIEJ SKALI. I nie mówcie, że by miała...

I tak najbardziej mnie w całej sytuacji rozśmiesza to, że ci którzy wyzywali wcześniej prezydenta, nagle uważają go za wielkiego człowieka.

Przynajmniej Kaczyński zrobił co chciał i rozprzestrzenił po świecie wiadomość o Katyniu, szkoda tylko, że ceną było życie.

Ostatnio edytowany przez Olutek (2010-04-13 20:56:12)

Offline

 

pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

kliknij raz dziennie - pomóż wypromować forum!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora