Ogłoszenie

Witamy na forum!

Jeżeli jesteś tu pierwszy raz, koniecznie zapoznaj się z REGULAMINEM .
Zapraszamy również do przywitania się w dziale POZNAJMY SIĘ.

Ważne ogłoszenia i informacje od administracji znajdziesz TU.
Jeżeli chcesz dołączyć do naszej grupy na facebooku, zajrzyj TU.

Mamy już 30 000 postów!
Czy będzie 40 000?
~Bs

#1 2015-03-06 20:40:25

Ewangelina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 353
Punktów :   

Bariery

Muszę rozdziewiczyć ten dział.
Może porozmawiamy tutaj o trudnościach w znajdowaniu pracy? Jakie bariery najczęściej napotykamy na drodze rekrutacji i nie tylko, bo tutaj chodzi mi o ogół starań przyjęcia nas do danej roboty?
To może być choroba oraz ogólny stan zdrowia, nie tylko pod względem fizycznym. Kiepsko napisane cv, albo to, że kiedy potencjalny pracodawca, pyta nas o to, ile chcielibyśmy zarabiać, podajemy albo zbyt wysoką kwotę (że niby oceniamy siebie zbyt wysoko), albo zbyt niską (możemy zostać ocenieni jako ludzie niedowartościowani).
Zapraszam do dyskusji.

Offline

 

#2 2015-03-06 21:45:20

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: Bariery

Barierą przede wszystkim jest doświadczenie, na które większość pracodawców patrzy. Ja dlatego złożyłam CV na płatny staż (kwota jak w normalnej pracy), ale i tak właśnie kilka dni temu musiałam złożyć wypowiedzenie.
Więc obecnie znowu będę szukać pracy.

Kiepsko napisane CV również może być barierą. CV nie napisze się w 5 minut. Ja pisałam z przerwami, by móc w wolnych chwilach zastanowić się co jeszcze dopisać i jak to napisać.
Każde doświadczenie (praca,praktyki,staż) trzeba opisać, nie tylko wymienić. Jak wymienisz, to w większości przypadków Twoje CV wyląduje w koszu.
Zainteresowania... Tu się głowiłam, bo jak muzyka to jaka? A ja słucham prawie każdej

Jeśli chodzi o kwotę jaką chcielibyśmy zarabiać, to ostatnio koleżanka mi poradziła, żeby zawsze podawać trochę wyższą. Bo z kolei może być tak, że na stanowisku, o które się ubiegasz dostaje się min. 2000 zł, a Ty powiesz 1500 i wtedy pracodawca pomyśli, że skoro tyle chcesz to Ci tyle da.


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#3 2015-03-08 11:15:47

Ewangelina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 353
Punktów :   

Re: Bariery

Kate, zauważ jednak, że co do doświadczenia, trzeba zacząć bez niego, bo kiedyś trzeba zacząć. Musi być ten pierwszy raz, w którym to pierwszym razie otrzymamy doświadczenie.
Zgadzam się, zainteresowania trzeba rozpisać. Co jak co, ale na Podstawach Przedsiębiorczości w szkole belfer mówił nam, że możemy być "przepytani" podczas rozmowy wstępnej.

Offline

 

#4 2015-03-08 13:29:21

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Bariery

Ewangelina napisał:

Kate, zauważ jednak, że co do doświadczenia, trzeba zacząć bez niego, bo kiedyś trzeba zacząć. Musi być ten pierwszy raz, w którym to pierwszym razie otrzymamy doświadczenie.

wielu pracodawców uważa (słusznie czy niesłusznie, taki panuje po prostu pogląd), że doświadczenie powinno się już zdobyć przed faktycznym szukaniem pracy, a więc - na praktykach, stażach (często bezpłatnych), albo w formie wolontariatu (tutaj, tylko, ostrożnie, nadmiar wolontariatu w CV może sprawić, że potencjalny pracodawca uzna, że jesteśmy gotowi pracować za darmo XD).

Kate napisał:

Kiepsko napisane CV również może być barierą. CV nie napisze się w 5 minut. Ja pisałam z przerwami, by móc w wolnych chwilach zastanowić się co jeszcze dopisać i jak to napisać.

cytjąc moją koleżankę, która pracuje w dziale rekrutacji, dobrze napisane CV to CV przygotowane w pewien sposób pod konkretną firmę, bo co innego spodoba się w firmie A a co innego w firmie B. oczywiście nie chodzi o to, żeby przygotować miliony CV, bo na to nikt nie ma czasu, ale dobrze jest przed wysłaniem w kolejne miejsce sprawdzić, czy wpasowujemy się w "profil idealnego pracownika". zainteresowania, jeśli mamy dużo, można też dopasować do profilu firmy, do której aplikujemy.

a tak ogólnie, z barier, do tego co już wymieniłyście, dodam jeszcze:
- kwestia możliwości relokacji, wyjazdu za pracą, czasem szukanie tylko w miejscu zamieszkania okazuje się niewystarczające, a czasem firma oczekuje od nas mobilności (np. dowiadujemy się, że jest stanowisko X, które nas interesuje, ale nie w naszym mieście, a np. w warszawie);


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#5 2015-03-08 13:38:06

Ewangelina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 353
Punktów :   

Re: Bariery

relokacji

Co to?
BS, a co jeżeli dany pracodawca wymaga doświadczenia w tym typie, że chodzi mu o to, że musimy mieć za sobą jakąś pracę?

Offline

 

#6 2015-03-08 13:55:48

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Bariery

Ewangelina napisał:

relokacji

Co to?

no właśnie przeprowadzka z powodu pracy, "relokacja pracownika to proces polegający na podjęciu pracy w innym miejscu niż zamieszkania lub w jego okolicach".

tu ciekawy link: http://weblog.infopraca.pl/2012/08/relo … e-finanse/

Ewangelina napisał:

BS, a co jeżeli dany pracodawca wymaga doświadczenia w tym typie, że chodzi mu o to, że musimy mieć za sobą jakąś pracę?

no dlatego właśnie większość ludzi szuka pracy (nawet dorywczej czy na niepełny etat) już na studiach.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#7 2015-03-08 20:38:30

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: Bariery

Black Star napisał:

Ewangelina napisał:

Kate, zauważ jednak, że co do doświadczenia, trzeba zacząć bez niego, bo kiedyś trzeba zacząć. Musi być ten pierwszy raz, w którym to pierwszym razie otrzymamy doświadczenie.

wielu pracodawców uważa (słusznie czy niesłusznie, taki panuje po prostu pogląd), że doświadczenie powinno się już zdobyć przed faktycznym szukaniem pracy, a więc - na praktykach, stażach (często bezpłatnych), albo w formie wolontariatu (tutaj, tylko, ostrożnie, nadmiar wolontariatu w CV może sprawić, że potencjalny pracodawca uzna, że jesteśmy gotowi pracować za darmo XD).

otóż to my to wiemy i mamy takie zdanie jak Ty Ewangelina, że od czegoś trzeba zacząć, a nie każdy ma możliwość lub czas na staże/praktyki. Pracodawcy mają niestety inne zdanie i nic z tym nie zrobimy.

Black Star napisał:

cytjąc moją koleżankę, która pracuje w dziale rekrutacji, dobrze napisane CV to CV przygotowane w pewien sposób pod konkretną firmę, bo co innego spodoba się w firmie A a co innego w firmie B. oczywiście nie chodzi o to, żeby przygotować miliony CV, bo na to nikt nie ma czasu, ale dobrze jest przed wysłaniem w kolejne miejsce sprawdzić, czy wpasowujemy się w "profil idealnego pracownika". zainteresowania, jeśli mamy dużo, można też dopasować do profilu firmy, do której aplikujemy.

Kolejny raz się zgadzam


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#8 2015-03-13 19:01:10

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Bariery

Kate napisał:

Black Star napisał:

Ewangelina napisał:

Kate, zauważ jednak, że co do doświadczenia, trzeba zacząć bez niego, bo kiedyś trzeba zacząć. Musi być ten pierwszy raz, w którym to pierwszym razie otrzymamy doświadczenie.

wielu pracodawców uważa (słusznie czy niesłusznie, taki panuje po prostu pogląd), że doświadczenie powinno się już zdobyć przed faktycznym szukaniem pracy, a więc - na praktykach, stażach (często bezpłatnych), albo w formie wolontariatu (tutaj, tylko, ostrożnie, nadmiar wolontariatu w CV może sprawić, że potencjalny pracodawca uzna, że jesteśmy gotowi pracować za darmo XD).

otóż to my to wiemy i mamy takie zdanie jak Ty Ewangelina, że od czegoś trzeba zacząć, a nie każdy ma możliwość lub czas na staże/praktyki. Pracodawcy mają niestety inne zdanie i nic z tym nie zrobimy.

ano, systemu nie zmienimy. ale przypomniało mi się, że czasem brak doświadczenia w pracy-pracy można też (obok praktych, stażów czy wolontariatu) nadrabiać rozmaitymi kursami, które się skończyło albo szkoleniami. w każdym razie - warto się rozwijać jeszcze przed pierwszą pracą.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

kliknij raz dziennie - pomóż wypromować forum!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora