Ogłoszenie

Witamy na forum!

Jeżeli jesteś tu pierwszy raz, koniecznie zapoznaj się z REGULAMINEM .
Zapraszamy również do przywitania się w dziale POZNAJMY SIĘ.

Ważne ogłoszenia i informacje od administracji znajdziesz TU.
Jeżeli chcesz dołączyć do naszej grupy na facebooku, zajrzyj TU.

Mamy już 30 000 postów!
Czy będzie 40 000?
~Bs

#1 2014-06-11 10:49:44

Ewangelina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 353
Punktów :   

Wolontariat

Działacie w wolontariacie? Co sądzicie o tej formie pomocy?
Byłam jak na razie na dwóch albo trzech akcjach wolontarystycznych, za pośrednictwem punktu wolontarystycznego Centerko. Nie zawsze ich oferty mi pasowały, więc postanowiłam poszperać nieco na własną rękę. Ktoś mi polecił fundację Dr. Clown, mam kontakt z organizatorką (która jest matką mojego kolegi z liceum plastycznego, jaki ten świat mały!) i dzisiaj idę na pierwszą swoją akcję. Będziemy urządzali piknik w pewnym przedszkolu specjalnym, gdzie pracuje moja koleżanka. Powiedziała, że wyrwie się na chwilkę ze swojej drugiej pracy, by mnie zobaczyć.
Trochę się stresuję, ale mam nadzieję, że uśmiech na wstępie wystarczy.

Offline

 

#2 2014-06-12 23:11:34

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: Wolontariat

Super! Fajnie, że masz czas i go w ten sposób wykorzystujesz Warto pomagać !

W technikum razem z koleżanką jeździłyśmy do schroniska dla zwierząt. Wtedy jeszcze był tam troche chaos, dlatego, że np. jedną stroną schroniska zarządzała 14letnia dziewczyna przez co któregoś razu nowej, nieśmiałej wolontariuszce dała dużego, młodego i trochę agresywnego psa. Skończyło się to małą awanturą, niestety wszyscy naskoczyli na tą nową - smycz wyślizgnęła jej się z ręki, kiedy pies zobaczył drugiego psa i się na niego rzucił. Ja na szczęście nie chciałam dopuścić do takiej sytuacji, dlatego od razu mówiłam, że chcę łagodnego i spokojnego psa. Miałam swojego ulubieńca - duży staruszek. Zawsze było mi go żal... Że swoje ostatnie lata musi spędzać w takim miejscu. Jestem nawet trochę zła na rodziców, że nie pozwolili mi go wziąć. Miejsce było, żadnego zwierzaka nie mieliśmy. A Seniorek (bo tak się nazywał) od naszego przyjścia pożył jeszcze tylko rok...
W tej chwili w schronisku, do którego już niestety nie jeździmy (brak czasu, ale wspomagamy darami) każdego nowicjusza jakby szkolą. No i fajnie, wreszcie są zasady i nie ma nieporozumień.

Byłam też na akcji promującej adopcję zwierząt ze schroniska w Skierniewicach i przy okazji labradorów (zorganizowane przez Labradory.info ). Odbyło się to wtedy na Święcie Kwiatów, Owoców i Warzyw w Skierniewicach. Bardzo miło spędziliśmy czas, rozmawialiśmy z ludźmi i mówiliśmy jak odbywa się adopcja, dlaczego warto pomagać itd.


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#3 2014-06-14 01:05:15

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Wolontariat

w czasach licealnych, podobnie jak Kate, bywałam pomagać w schronisku dla zwierząt, ale z różnych przyczyn musiało się to skończyć, generalnie było to dość przygnębiające doświadczenie.
w tym samym okresie czasu wspólnie z koleżanką prowadziłyśmy zajęcia z j. angielskiego dla dzieci, plus pomagałyśmy im w lekcjach (przychodziłyśmy do przedszkola w godzinach popołudniowych i zajmowałyśmy się tymi, które przebywały w "świetlicy"; później "działalność" rozszerzyła się także na klub osiedlowy).

dziś mam niestety mało czasu na poważne angażowanie się w duże przedsięwzięcia, ale przy okazji jakichś zbiórek/akcji pomocowych staram się czasem przydać.

(no i wszelaka działalność okołouczelniana też bez profitów finansowych... ;P)


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

kliknij raz dziennie - pomóż wypromować forum!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora