Ogłoszenie

Witamy na forum!

Jeżeli jesteś tu pierwszy raz, koniecznie zapoznaj się z REGULAMINEM .
Zapraszamy również do przywitania się w dziale POZNAJMY SIĘ.

Ważne ogłoszenia i informacje od administracji znajdziesz TU.
Jeżeli chcesz dołączyć do naszej grupy na facebooku, zajrzyj TU.

Mamy już 30 000 postów!
Czy będzie 40 000?
~Bs

#1 2010-02-11 22:58:09

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

dojrzałość

temat na dyskusję*. czym jest dla Was dojrzałość i czy uważacie się za osoby dojrzałe?
co musi w sobie mieć osoba dojrzała?

(*znajomy przygotowuję pracę na socjologii właśnie na temat dojrzałości, więc przyda mu się taki 'przegląd opinii')


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#2 2010-02-12 17:42:22

 agussia_1998

Użytkownik

9049024
Call me!
Skąd: Przerośl
Zarejestrowany: 2009-12-30
Posty: 234
WWW

Re: dojrzałość

Dojrzałość to dojrzałość fizyczna i psychiczna.
Wg. mnie jeśli ktoś dojrzale się zachowuje, to zachowuje się odpowiedzialnie, nie boi się O.o


http://i47.tinypic.com/2ltqc20.png

Offline

 

#3 2010-02-12 19:35:01

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: dojrzałość

Znaczy z tą bojaźliwością nie całkiem się zgadzam, bo mimo wszystko, każdy człowiek się czegoś boi . Oczywiście jest odpowiedzialna, mocno stąpa po ziemi, wie czego chce, inteligentna. Ja absolutnie nie uważam się za osobę dojrzałą xD Nie tylko dlatego, że nawet jeszcze nie mam 18 lat (chociaż to, że ma się 18 lat nie oznacza, że jest się całkowicie dorosłym) , ale po prostu jestem jeszcze trochę takim dzieckiem xD.


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#4 2010-02-13 02:14:00

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: dojrzałość

Kate napisał:

Znaczy z tą bojaźliwością nie całkiem się zgadzam, bo mimo wszystko, każdy człowiek się czegoś boi

odwaga to nie brak strachu, ale umiejętność przezwyciężenia go w odpowiednim momencie


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#5 2010-02-13 12:15:30

 agussia_1998

Użytkownik

9049024
Call me!
Skąd: Przerośl
Zarejestrowany: 2009-12-30
Posty: 234
WWW

Re: dojrzałość

To właśnie chciałam napisać ;]


http://i47.tinypic.com/2ltqc20.png

Offline

 

#6 2010-02-13 13:09:29

 Kaelsy

Użytkownik

1019373
Skąd: Inferno
Zarejestrowany: 2006-06-29
Posty: 1577

Re: dojrzałość

Hmm...dojrzałość to umiejętność podejmowania ważnych decyzji, umiejętność decydowania o sobie w odpowiedni sposób, to oznacza także zaakceptowanie samych siebie i decydowanie o swoim życiu. Jest to też odpowiedzialność za siebie i innych, troska i szczerość. Akceptowanie innych i ich decyzji. Umiejętność zachowania "zimnej krwi" w sytuacjach "pod bramkowych" i zawierania kompromisów.

Hmm...no cóż, mimo tego, że jestem taka jak wyżej napisałam...to jednak chyba nigdy nie będę tak do końca dojrzała ;p Jestem wieczny dzieckiem =]


http://www.rrr.com.pl/pasek.gif
To niekończący się pościg za money, money. Po drodze gdzieś zapominamy,
O ludzkich wartościach, różnych mądrościach. Szczerej miłości, marzeniach,
Stając się toksyczni dla otoczenia.

Offline

 

#7 2010-02-13 15:11:23

 Natka1995

Użytkownik

Skąd: Psycholandia
Zarejestrowany: 2009-10-13
Posty: 873
Punktów :   

Re: dojrzałość

Zgadzam sie z powyższymi odpowiedziami.. Dojrzali ludzie to tacy którzy wiedą jak zachowac się w danej sytuacji..
Wiedzą czego chcą .. Ja jeszcze nie jestem dojrzała..
Wiem w pewnym spotniu czego chcę. Wiem jak chcę zeby wyglądąła moja rodzina w przyszłości, dom i wgl.. A na takie sparwy teraźniejsze szybko zmieniam zdanie. Potrafie dwa razy dziennie je zmienić.
Samo życie..


Tak zimno mi,
już nie wiem jak
bez twojego ciepła przetrwać mam.

Offline

 

#8 2010-05-27 15:03:24

 liva

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-27
Posty: 13
Punktów :   

Re: dojrzałość

Dojrzałość... prawdopodobnie chodzi o stronę psychiczną. Czym jest dla mnie... tym, że bierze się odpowiedzialność za swoje czyny i słowa, bycie konsekwentnym, podejmowaniem decyzji o swoim życiu, nie chowanie głowy w piasek.
A czy jestem dojrzała... powoli do tego dochodzę

Offline

 

#9 2011-04-15 15:56:03

 Elena_Niki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-11
Posty: 14
Punktów :   
WWW

Re: dojrzałość

Dla mnie dojrzałość to jest coś do czego dochodzi samodzielnie, każdy wie kiedy jest dojrzały, ale czasami źle to wykorzystujemy, nasza dojrzałość to jest trudny temat. Nastolatka uważa że jest dojrzała ale tak może nie być. W dojrzałości jest ważne by zachowywać się odpowiednio, ale nie można być sztywniakiem, trzeba umieć się bawić
Czasami nawet dorośli nie zachowują się jak osoby dojrzałe, głupieją szaleją, ale każdy ma do tego prawo


Η ζωη ειναι δυσκολυ, αλλα πιο δυσκολη ειναι χωρις εσενα, και εσυ ουτε δεν με κοιτας. Γιατι;
Życie jest trudne, ale trudniejsze jest bez Ciebie, a ty nawet na mnie nie patrzysz. Dlaczego?

Offline

 

#10 2011-04-15 19:49:48

 Kit

Użytkownik

Skąd: ;]
Zarejestrowany: 2010-12-05
Posty: 77

Re: dojrzałość

Elena_Niki napisał:

W dojrzałości jest ważne by zachowywać się odpowiednio, ale nie można być sztywniakiem, trzeba umieć się bawić
Czasami nawet dorośli nie zachowują się jak osoby dojrzałe, głupieją szaleją, ale każdy ma do tego prawo

Tu bym się kłócił, bo życie przecież nie może być sztywne, gdyż będzie nudne. Dlatego dojrzałość to umiejętność przewidywania błędów i w razie jakiegoś błędu, umiejętność spostrzeżenia tego samemu i wzięcia pełnej odpowiedzialności za niego. I tu nie am żadnego względu ile kto ma lat.

Dlatego mnie trochę bawi jak ktoś się po prostu wygłupia, aby nie było nudno to potem ludzie nazywają taką osobę nie odpowiedzialną.. Łatwo pomylić tako jaki sztywny publiczny nie pisany kodeks z odpowiedzialnością.

Offline

 

#11 2011-08-25 18:15:15

AsikIkisa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-23
Posty: 15
Punktów :   

Re: dojrzałość

Tak jak u poprzedników uważam że dojrzałość łączy się z odpowiedzialnością. Myślę że ma to też związek z pokonaniem chęci uciekania od trudnych spraw. Może nie koniecznie dosłownie, w stylu zaszyć się w bushu i nie mieć kontaktu ze światem lub stwarzać fałszywe tożsamości gdzie indziej. Ale np. takie spędzanie czasu przed kompem xD xD XD
Ważne jest żeby stawić czoła trudnym sprawom i je przezwyciężać ;D


http://myanimelist.net/signature/AsikIkisa.png
Forget Cookies. The dark site has yaoi. A anime No6 to tak naprawdę no sex.

http://www.forum.codelyoko.pl/index.php <- dla tych co tęsknią za KL i ludźmi z fatamorgany ;D

Offline

 

#12 2018-08-31 11:03:53

gastrotour

Użytkownik

Zarejestrowany: 2018-08-31
Posty: 5
Punktów :   
WWW

Re: dojrzałość

odpowiedzialność za swoje czyny i samodzielność

Offline

 

pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

kliknij raz dziennie - pomóż wypromować forum!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora