Ogłoszenie

Witamy na forum!

Jeżeli jesteś tu pierwszy raz, koniecznie zapoznaj się z REGULAMINEM .
Zapraszamy również do przywitania się w dziale POZNAJMY SIĘ.

Ważne ogłoszenia i informacje od administracji znajdziesz TU.
Jeżeli chcesz dołączyć do naszej grupy na facebooku, zajrzyj TU.

Mamy już 30 000 postów!
Czy będzie 40 000?
~Bs

#1 2010-11-14 18:23:06

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Rozwój osobisty

Ostatnio dużo się o nim słyszy, ale czym on tak naprawdę jest? Jest jakaś prosta definicja tego zjawiska? Na czym on polega?


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#2 2010-11-15 22:37:50

 MiKa

Użytkownik

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2009-05-23
Posty: 1058

Re: Rozwój osobisty

Rozwój osobisty jest nieodłącznym elementem mojego życia - zainteresowaniem, hobby, może pasją? Zwał jak zwał. Jest to nic innego jak samodoskonalenie, a idealnym cytatem tłumaczącym to są słowa Michała Pasterskiego, który inspiruje mnie jak nikt: "Rozwój osobisty w dużej mierze można zdefiniować jako dążenie do stanu pożądanego".
Podaję kilka stron dotyczące właśnie rozwoju, na który się składa bardzo wiele różnych tematów (od mózgu i produktywności poprzez techniki NLP do osiągnięcia celu większości z nas - szczęścia ^^):
- michalpasterski.pl
- zyciejestpiekne.eu
- dlasiebie.pl
- zajaczkowski.org
- orest.tabaka.eu/blog
- zatoka-zen.com
- technikinlp.pl
[w razie czego znam ich dużo więcej, ale nie chcę się zbyt rozpisywać, w razie, gdyby to nikogo nie zainteresowało ]
Wszystko to jest niezmiernie ciekawe, mogłabym godzinami czytać książki o rozwoju, wypróbowywać coraz to nowe techniki i pisać (mam do tego cały osobny zeszyt), serdecznie polecam. Dzięki temu mam pomysł na przyszłość


"Aby być w stanie zrozumieć nasz świat i nasze życie takim jakie ono jest, trzeba mieć oczy otwarte na więcej niż jeden typ filozofii, która jest dla ciebie pokarmem."
~Serj Tankian

Offline

 

#3 2010-11-16 14:54:11

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Rozwój osobisty

Dzięki Mika! Wiedziałam, że mi pomożesz


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#4 2010-11-16 18:50:51

 MiKa

Użytkownik

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2009-05-23
Posty: 1058

Re: Rozwój osobisty

oooo, to miłe! D powodzenia z rozwojem


"Aby być w stanie zrozumieć nasz świat i nasze życie takim jakie ono jest, trzeba mieć oczy otwarte na więcej niż jeden typ filozofii, która jest dla ciebie pokarmem."
~Serj Tankian

Offline

 

#5 2010-11-18 15:08:01

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Rozwój osobisty

ja bym powiedziała tak bardziej ogólnie, że rozwój osobisty osobisty to po prostu wszelkie działanie, które prowadzi do samodoskonalenia, poszerzania horyzontów i zainteresowań - najkrócej mówiąc każda praca nad sobą (zarówno w aspekcie duchowym jak i w fizycznym), dbanie o to, żeby stać się "lepszym" i lepiej czuć się ze sobą.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#6 2013-04-21 14:07:23

Pure

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-04-21
Posty: 2
Punktów :   

Re: Rozwój osobisty

MiKa napisał:

oooo, to miłe! D powodzenia z rozwojem

JA też życzę powodzenia i owocnych efektów w rozwoju osobistym

http://www.qubika.pl

Offline

 

#7 2015-02-01 10:50:06

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Rozwój osobisty

(nie jestem pewna, gdzie to wrzucić, ale tutaj pasuje - niech będzie)

koleżanka podesłała mi ciekawą 'zabawę', mianowicie chodzi o to, że robi się listę '100 rzeczy do zrobienia przed śmiercią' a potem konsekwentnie (mniej lub bardziej) stara się ją w życiu zrealizować. jest to o tyle fajne, że już w momencie spisywania takiej listy można zauważyć, co nas tak naprawdę pociąga, jakie rzeczy nas interesują i o czym marzymy (czasem człowiek sobie tego nie uświadamia tak czarno na białym).

tutaj przykładowa lista z jakiegoś bloga: http://smietnikinspiracji.blogspot.com/ … robic.html (mnie zachwycił tutaj punkt  33.Przejechać się czołgiem. <3)

a Wy? macie takie listy (niekoniecznie spisane, ale w głowie)? jakich rzeczy chcecie koniecznie spróbować/dokonać w swoim życiu?
ja się przyznam, że nie mam tego tak poukładanego, ale może fajnie by było spisać, bo znając mnie, to bez listy o czymś zapomnę. XD


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#8 2015-02-02 11:10:57

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Rozwój osobisty

Ja właśnie zaczynam taką spisywać, bo jak mówisz, w głowie jest, ale zapomina się o niej.
Przejrzałam tą, którą podesłałaś i muszę stwierdzić, że kilka z tych 100 wykonałam.


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#9 2015-02-05 20:52:59

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Rozwój osobisty

Cleo napisał:

Przejrzałam tą, którą podesłałaś i muszę stwierdzić, że kilka z tych 100 wykonałam.

ja też, ale niektóre z nich to takie rzeczy, które zrobiłam mimochodem, w sensie - nie miałabym ich na swojej liście, bo aż tak mnie nie jarają (np.  35.Wypić z przyjaciółmi butelkę Jacka Danielsa. - generalnie uważam, że to jeden z paskudniejszych alkoholi ) albo są dla mnie standardem ( 63.Stać na głowie przez 10 minut. - stały punkt mojego dzieciństwa XD), więc też czuję jakiegoś sukcesu, że je zrobiłam. chyba jednak muszę mieć własną listę.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#10 2015-02-05 21:13:20

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Rozwój osobisty

A ja wolę bardziej treściwą listę i bardziej prawdopodobną do wykonania.
Teraz stworzona:
1. Wrócić na wakacje do Italii.
2. Założyć szczęśliwą rodzinę
3. Wrócić do mojej pasji
4. Jeść bardziej regularnie, by przytyć.
5. Znaleźć pracę
6. Skończyć studia
7. Gruntownie przejrzeć szafę i przeorganizować ją
8. Oglądać więcej filmów
9. Wychodzić przynajmniej raz w miesiącu gdzieś
10. Odpoczywać w inny sposób niż w necie

Chociaż swoją drogą (to raczej nie podciąga się pod rozwój osobisty, a pod skuteczność osiągania zamierzonych celów) założyłam się z przyjaciółką, że rok od daty w której się spotkałyśmy, postaram się o chłopaka. Udało mi się


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#11 2015-02-05 21:27:19

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Rozwój osobisty

Cleo napisał:

Chociaż swoją drogą (to raczej nie podciąga się pod rozwój osobisty, a pod skuteczność osiągania zamierzonych celów) założyłam się z przyjaciółką, że rok od daty w której się spotkałyśmy, postaram się o chłopaka. Udało mi się

w sumie, dobrze powiedziane, nie wiedzialam jak nazwac ten temat i wcisnęłam do rozwoju osobistego, ale skuteczność celów byłaby pewnie lepsza.
i rzeczywiście, to działa - ja stosuje takie mini listy w małych rzeczach, tzn. przy każdym tygodniu piszę sobie w kalendarzu co mam do zrobienia i dzięki temu realizuje chociaż część roboty. XD


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#12 2018-08-24 14:22:02

tadeks

Użytkownik

Zarejestrowany: 2018-08-24
Posty: 5
Punktów :   
WWW

Re: Rozwój osobisty

oh ile osób zbudowało karierę na tym prostym haśle, kosmos. Ja wierzę,że jeśli ty sama dobrze się ze sobą czujesz, wszystko jest okej.

Offline

 

#13 2023-02-27 09:21:46

tymek065

Użytkownik

Zarejestrowany: 2022-07-25
Posty: 211
Punktów :   

Re: Rozwój osobisty

Niewątpliwie szkolenia pozwalają nam na rozwój osobisty. Obecnie bardzo popularne szkolenia dotyczą zarządzania projektami. Zwłaszcza metodyki zwinne cieszą się dużą popularnością. Moim zdaniem leaderem na rynku tych szkoleń jest https://leadership-center.pl/blog/zarza … rojektami/ . Taki kurs pomaga zwiększyć indywidualną efektywność uczestników szkolenia oraz usprawnić organizację pracy w zespołach nietechnicznych.

Offline

 

pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

kliknij raz dziennie - pomóż wypromować forum!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora