Ogłoszenie

Witamy na forum!

Jeżeli jesteś tu pierwszy raz, koniecznie zapoznaj się z REGULAMINEM .
Zapraszamy również do przywitania się w dziale POZNAJMY SIĘ.

Ważne ogłoszenia i informacje od administracji znajdziesz TU.
Jeżeli chcesz dołączyć do naszej grupy na facebooku, zajrzyj TU.

Mamy już 30 000 postów!
Czy będzie 40 000?
~Bs

#1 2014-05-15 20:08:06

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Książka papierowa, ebook czy może audiobook?

jakie macie zdanie na ten temat? która forma czytania najbardziej Wam odpowiada? jeśli o mnie chodzi, numerem 1 są książki tradycyjne, lubię je mieć w łapkach, czasem coś podkreślić, lubię też zapach ksiażek.

jednocześnie zaś doceniam formę ebooków, i fakt, że można mieć x książek w jednym, małym urządzeniu - cudowna wygoda np. w podróży.

ostatnio doceniłam też audiobooki - przydatne, gdy trzeba przeczytać coś "na zaraz" i jednocześnie posprzątać mieszkanie, też "na zaraz".


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#2 2014-05-15 20:14:03

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Książka papierowa, ebook czy może audiobook?

Audiobooki mi nie odpowiadają. Uwielbiam ebooki - ściągam je na telefon i czytam pod kołdrą, kiedy reszta rodziny śpi. Ale oczywiście, tradycyjne książki są najlepsze.


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#3 2014-05-15 21:09:44

 mart991

Użytkownik

223011
Zarejestrowany: 2007-08-31
Posty: 1660
Punktów :   

Re: Książka papierowa, ebook czy może audiobook?

Na pierwszym miejscu stawiam zawsze książkę papierową. Zapach, szelest stron, dotyk papieru - tego nic nie zastąpi.

Kiedyś twierdziłam, że nigdy nie przerzucę się na e-booki, ale to się zmieniło. Na studiach okazało się, że nie wszystkie lektury są w bibliotekach, a jak są, to niedostępne bo wypożyczone przez innych, ale okazało się, że większość z nich można znaleźć w wersji elektronicznej. Dzięki temu nauczyłam się z tego korzystać i chętniej sięgam po książki w tej formie.

Black Star napisał:

ostatnio doceniłam też audiobooki - przydatne, gdy trzeba przeczytać coś "na zaraz" i jednocześnie posprzątać mieszkanie, też "na zaraz".

Ja też doceniam, szczególnie gdy jakaś książka za nic nie chce mi wejść, a w dodatku termin goni. Dzięki audiobookom jakoś dałam radę z niektórymi pozycjami, z którymi w innym wypadku nie wyrobiłabym się.

Offline

 

#4 2014-05-16 15:37:07

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: Książka papierowa, ebook czy może audiobook?

mart991 napisał:

Black Star napisał:

ostatnio doceniłam też audiobooki - przydatne, gdy trzeba przeczytać coś "na zaraz" i jednocześnie posprzątać mieszkanie, też "na zaraz".

Ja też doceniam, szczególnie gdy jakaś książka za nic nie chce mi wejść, a w dodatku termin goni. Dzięki audiobookom jakoś dałam radę z niektórymi pozycjami, z którymi w innym wypadku nie wyrobiłabym się.

i ja również doceniam, z audiobooka korzystałam przed maturą przy niezbyt ciekawej dla mnie książce. Ale już nie pamiętam nawet jakiej Poza tym audiobooki są idealne dla osób mających problem z oczami. Mój dziadek już prawie nie widzi, więc "słucha książek" na okrągło.

Z Wami wszystkimi zgadzam się - książki tradycyjne są naaajlepsze. Układam sobie na półce (na razie jednej ( ) wg tematyki.
Teraz tylko ubolewam nad tym, że nie mam lampki przy łóżku (wcześniejszą rozwaliłam...) i jak sobie myślę, że po przeczytaniu gdy zrobię się senna muszę jeszcze wstać, podejść do ściany i zgasić światło to... Odkładam czytanie na kolejny dzień. A tak fajnie się zasypia z książką I w takiej właśnie sytuacji dobry byłby ebook... Ale i tak z niego nie skorzystam


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#5 2015-08-28 14:46:38

 Dzuria-chan

Użytkownik

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2015-08-24
Posty: 18
Punktów :   

Re: Książka papierowa, ebook czy może audiobook?

Uwielbiam czytać książki!!! Nie mam żadnej książki papierowej dla mojej grupy wiekowej ( głównie coś jak Królewna Śnieżka ). Też kocham ich zapach, i gdy są nowe, i gdy są stare. Nie wiem, jak wiele książek przeczytałam w ciągu wakacji, ale dużo by tego było. Dobrze, że pod blokiem mam bibliotekę...
Większość z Was docenia każdą z tych form: audiobook, ebook, książka papierowa... Moim zdaniem właśnie tak powinno być. Powinno się iść z duchem czasu i pozostawać przy dobrach z przeszłości. Ja niestety nie umiem tak robić. Jak już utwierdzę się w pewnym przekonaniu, trudno je zmienić.

Offline

 

pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

kliknij raz dziennie - pomóż wypromować forum!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora