Ogłoszenie

Witamy na forum!

Jeżeli jesteś tu pierwszy raz, koniecznie zapoznaj się z REGULAMINEM .
Zapraszamy również do przywitania się w dziale POZNAJMY SIĘ.

Ważne ogłoszenia i informacje od administracji znajdziesz TU.
Jeżeli chcesz dołączyć do naszej grupy na facebooku, zajrzyj TU.

Mamy już 30 000 postów!
Czy będzie 40 000?
~Bs

  • Index
  •  » Przedmioty.
  •  » jakich języków uczycie się w szkole i czy jesteście zadowoleni?

#16 2011-11-16 09:22:53

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: jakich języków uczycie się w szkole i czy jesteście zadowoleni?

Cleo napisał:

Muszę się pochwalić - wczoraj zaliczyłam kolokwium z niemieckiego

brawo
niemiecki to dla mnie zawsze był koszmar. dobrze, że już nie mam z nim żadnej styczności.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#17 2011-11-16 16:39:15

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: jakich języków uczycie się w szkole i czy jesteście zadowoleni?

Cleo napisał:

Muszę się pochwalić - wczoraj zaliczyłam kolokwium z niemieckiego

grejtuluje

Black Star napisał:

niemiecki to dla mnie zawsze był koszmar.

dla mnie też. Uczę się na pamięć tylko dla ocen. :]


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#18 2011-11-16 17:07:37

 mart991

Użytkownik

223011
Zarejestrowany: 2007-08-31
Posty: 1660
Punktów :   

Re: jakich języków uczycie się w szkole i czy jesteście zadowoleni?

Kate napisał:

Black Star napisał:

niemiecki to dla mnie zawsze był koszmar.

dla mnie też. Uczę się na pamięć tylko dla ocen. :]

A ja jestem dziwny człowiek bo chciałabym się kiedyś uczyć niemieckiego, może dlatego, że nigdy nie byłam nękana nim w szkole.
Po prostu coś mnie do niego ciągnie... no ale są jeszcze inne języki na których bardziej mi zależy i musi poczekać

Offline

 

#19 2011-11-17 10:37:36

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: jakich języków uczycie się w szkole i czy jesteście zadowoleni?

mart991 napisał:

Kate napisał:

Black Star napisał:

niemiecki to dla mnie zawsze był koszmar.

dla mnie też. Uczę się na pamięć tylko dla ocen. :]

A ja jestem dziwny człowiek bo chciałabym się kiedyś uczyć niemieckiego, może dlatego, że nigdy nie byłam nękana nim w szkole.
Po prostu coś mnie do niego ciągnie... no ale są jeszcze inne języki na których bardziej mi zależy i musi poczekać

ja w sumie nawet nie wiem, dlaczego tak nie lubię niemieckiego. w gimnazjum nie znosiłam go przez nauczycielkę - była straszna. natomiast w liceum miałam fajną panią i nawet rozumiałam ten język... ale mimo to nie mogłam się do tego przekonać.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#20 2011-12-07 18:39:13

Livvy

Moderator

2053911
Call me!
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 1836
Punktów :   

Re: jakich języków uczycie się w szkole i czy jesteście zadowoleni?

Prawdopodobnie zdaję maturę z niemieckiego
Niemiecki po prostu brzmi nieprzyjemnie. Tak strasznie twardo.

Offline

 

#21 2015-03-07 18:16:37

actressa

Użytkownik

Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2015-03-07
Posty: 4
Punktów :   

Re: jakich języków uczycie się w szkole i czy jesteście zadowoleni?

Zawsze chciałam się nauczyć hiszpańskiego, ale w mojej szkole nie było takiej możliwości. Zamiast tego miałam niemiecki, oczywiście dostawałam same piątki, ale dziś nie umiem w tym języku powiedzieć ani jednego zdania.

Offline

 

#22 2015-03-07 20:20:43

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: jakich języków uczycie się w szkole i czy jesteście zadowoleni?

actressa napisał:

Zawsze chciałam się nauczyć hiszpańskiego, ale w mojej szkole nie było takiej możliwości. Zamiast tego miałam niemiecki, oczywiście dostawałam same piątki, ale dziś nie umiem w tym języku powiedzieć ani jednego zdania.

Ja mam taką samą sytuację z rosyjskim, który miałam w gimnazjum. Ukończyłam z oceną 5, ale nic prawie nie pamiętam

Z kolei teraz na studiach mam hiszpański. Szkoda tylko, że kiepska nauczycielka. Mam szczęście, że mój partner umie perfekt hiszpański To przed egzaminami on mi pomaga. Bo nauczycielka często nie potrafi czegoś wytłumaczyć...


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#23 2015-03-22 21:04:10

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: jakich języków uczycie się w szkole i czy jesteście zadowoleni?

Kate napisał:

actressa napisał:

Zawsze chciałam się nauczyć hiszpańskiego, ale w mojej szkole nie było takiej możliwości. Zamiast tego miałam niemiecki, oczywiście dostawałam same piątki, ale dziś nie umiem w tym języku powiedzieć ani jednego zdania.

Ja mam taką samą sytuację z rosyjskim, który miałam w gimnazjum. Ukończyłam z oceną 5, ale nic prawie nie pamiętam

język, którego nie używamy "na co dzień", bardzo szybko ucieka człowiekowi z pamięci. z angielskim sytuacja jest prostsza, bo ten język nas w pewien sposób zawsze otacza (filmy, muzyka, etc.), natomiast inne bardzo szybko się wytraca. ja przez całe gimnazjum i liceum uczyłam się niemieckiego, wtedy nawet ogarniałam, teraz sama z siebie nie potrafię powiedzieć ani słowa (tekst czytany/mówiony jeszcze rozumiem, ale aktywne użycie języka całkiem mi uciekło).

teraz mam nadzieję, że z japońskim nie będzie podobnie. dlatego nawet w przerwach od faktycznej nauki staram się zawsze mieć kontakt z językiem.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#24 2015-03-23 00:08:05

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: jakich języków uczycie się w szkole i czy jesteście zadowoleni?

Black Star napisał:

Kate napisał:

actressa napisał:

Zawsze chciałam się nauczyć hiszpańskiego, ale w mojej szkole nie było takiej możliwości. Zamiast tego miałam niemiecki, oczywiście dostawałam same piątki, ale dziś nie umiem w tym języku powiedzieć ani jednego zdania.

Ja mam taką samą sytuację z rosyjskim, który miałam w gimnazjum. Ukończyłam z oceną 5, ale nic prawie nie pamiętam

język, którego nie używamy "na co dzień", bardzo szybko ucieka człowiekowi z pamięci. z angielskim sytuacja jest prostsza, bo ten język nas w pewien sposób zawsze otacza (filmy, muzyka, etc.), natomiast inne bardzo szybko się wytraca. ja przez całe gimnazjum i liceum uczyłam się niemieckiego, wtedy nawet ogarniałam, teraz sama z siebie nie potrafię powiedzieć ani słowa (tekst czytany/mówiony jeszcze rozumiem, ale aktywne użycie języka całkiem mi uciekło).

teraz mam nadzieję, że z japońskim nie będzie podobnie. dlatego nawet w przerwach od faktycznej nauki staram się zawsze mieć kontakt z językiem.

co prawda to prawda. Z angielskim można spotkać się praktycznie codziennie, ale taki niemiecki, rosyjski czy tym bardziej japoński już nie jest spotykany.

Ja słyszałam, że najlepiej jest wprowadzić język obcy (którego się uczymy, bądź chcemy utrwalić) do życia codziennego, czyli np. listę zakupów napisać właśnie w tym języku sama musze to wprowadzić w życie, raz tak zrobiłam i rzeczywiście fajna zabawa, ale trzeba być konsekwentnym i o tym pamiętać


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#25 2015-03-27 22:07:22

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: jakich języków uczycie się w szkole i czy jesteście zadowoleni?

Kate napisał:

Ja słyszałam, że najlepiej jest wprowadzić język obcy (którego się uczymy, bądź chcemy utrwalić) do życia codziennego, czyli np. listę zakupów napisać właśnie w tym języku sama musze to wprowadzić w życie, raz tak zrobiłam i rzeczywiście fajna zabawa, ale trzeba być konsekwentnym i o tym pamiętać

o, ciekawy pomysł nie wpadłabym na to, ale rzeczywiście brzmi bardzo sensownie i chyba też zacznę się tak bawić (gorzej, jak sobie zrobię taką listę, a potem zapomnę które słówko co znaczy i nie zrobię zakupów XD)


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#26 2015-03-27 22:39:54

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: jakich języków uczycie się w szkole i czy jesteście zadowoleni?

Swego czasu, gdy uczyłam się francuskiego, to tworzyłam w tym języku plan lekcji. Świetnie się bawiłam i przy okazji przygotowywałam do odpowiedzi.


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#27 2015-04-04 21:41:46

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: jakich języków uczycie się w szkole i czy jesteście zadowoleni?

Cleo napisał:

Swego czasu, gdy uczyłam się francuskiego, to tworzyłam w tym języku plan lekcji.

o, też super pomysł dzięki, dziewczyny, na pewno wypróbuję w ramach dalszej nauki języka ^_^

co do angielskiego, to dobrym sposobem nauki było dla mnie robienie napisów do seriali, pamiętam że się świetnie bawiłam robiąc napisy np. do 'przyjaciół', bo to jeden z moich ulubionych seriali. a poza tym takie coś uczy rozumienia ze słuchu, czyli tego, co w szkole często jest zaniedbywane.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#28 2015-04-09 20:21:01

 ThunderBird

Użytkownik

Call me!
Skąd: Zamość
Zarejestrowany: 2013-12-24
Posty: 74
Punktów :   

Re: jakich języków uczycie się w szkole i czy jesteście zadowoleni?

ja obecnie uczę się angielskiego, osiągam bardzo dobre wyniki, z których ja, moja nauczycielka i bliscy są zadowoleni osobiście uczę się za pomocą fiszek, polecam, bardzo łatwo wpada w głowę i nie wypada tak łatwo


http://fotoo.pl//out.php?i=946894_sygna.jpg
Moja pierwsza praca w PS'ie CS6 sprzed około roku. Odnalazła się!

Offline

 

#29 2015-06-13 23:18:47

Livvy

Moderator

2053911
Call me!
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 1836
Punktów :   

Re: jakich języków uczycie się w szkole i czy jesteście zadowoleni?

Ja jakoś sobie z fiszkami nie radzę, strasznie szybko mi to z głowy ucieka najlepiej chyba uczyć się aktywnie, rozmawiać w danym języku itp. Na początku może być trudno, ale później jest tylko szok - jakim cudem ja sobie tak dobrze radzę?!

Offline

 

#30 2015-06-14 13:07:09

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: jakich języków uczycie się w szkole i czy jesteście zadowoleni?

Livvy napisał:

ajlepiej chyba uczyć się aktywnie, rozmawiać w danym języku itp. Na początku może być trudno, ale później jest tylko szok - jakim cudem ja sobie tak dobrze radzę?!

zgadzam się, to jest najbardziej naturalny sposób nauki języka
jedynym problemem jest to, że nie nauczymy się w ten sposób języka literackiego (czy naukowego), bo generalnie nawet native speakerzy robią mnóstwo błędów/mówią skrótowo/albo slangiem (tak jak my mówiąc po polsku niekoniecznie stosujemy wszystkie zasady gramatyczne poprawnie). warto więc uważać, żeby pewne błędy nie wryły nam się w pamięć i żebyśmy nie zaczęli ich powielać.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 
  • Index
  •  » Przedmioty.
  •  » jakich języków uczycie się w szkole i czy jesteście zadowoleni?

pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

kliknij raz dziennie - pomóż wypromować forum!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora