Ogłoszenie

Witamy na forum!

Jeżeli jesteś tu pierwszy raz, koniecznie zapoznaj się z REGULAMINEM .
Zapraszamy również do przywitania się w dziale POZNAJMY SIĘ.

Ważne ogłoszenia i informacje od administracji znajdziesz TU.
Jeżeli chcesz dołączyć do naszej grupy na facebooku, zajrzyj TU.

Mamy już 30 000 postów!
Czy będzie 40 000?
~Bs

#1 2014-09-02 21:49:51

Ewangelina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 353
Punktów :   

Jestem Hyzio, napisała Dyzio

Co sądzicie o sytuacji w której pewna osoba podszywa się za kogoś kim nie jest? Chce stworzyć nowy, idealny obraz siebie, kiedy pozostałe zawiodły? A może robi to dla zabawy?

Offline

 

#2 2014-09-02 22:55:52

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Jestem Hyzio, napisała Dyzio

Pewna znajoma dziewczyna udawała kogoś, kim nie jest. Wyszło dość smutno - my martwiłyśmy się o nią, choć okazało się to zupełnie niepotrzebne. Po latach prawda wyszła na jaw. W efekcie wszystkie rzadko się z nią kontaktujemy, a ja nawet nie chcę odnowić z nią kontaktu. Pogadać, pogadam, ale zdarza się to - dosłownie - raz na trzy lata.
Ale to taki skrajny przypadek.


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#3 2014-09-03 20:31:30

Ewangelina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 353
Punktów :   

Re: Jestem Hyzio, napisała Dyzio

Ale to była znajoma z internetu nie? A może się mylę, bo źle zrozumiałam użyte przez Ciebie słowo udawała.

Ale to taki skrajny przypadek.

Co przez to rozumiesz?

wiesz, po co to robiła?

Offline

 

#4 2014-09-03 20:55:07

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Jestem Hyzio, napisała Dyzio

Tak, znajoma z internetu.
Nazwałam ją skrajnym przypadkiem, bo wiele jest osób zupełnie od niej różnych na zasadzie "chcemy dobrze, kogoś poznać, ale jesteśmy nieśmiali; internet wyzwala nasze drugie oblicze i gdy spotykamy się w realu okazuje się, że jesteśmy skryci i niezbyt przebojowi". A ona pokazywała nam nieswoje zdjęcia, inaczej się zachowywała, wymyślała historie, ktorych nie było. A robiła to podobno dlatego, ze rodzice nie pozwolili jej ujawniać jej prawdziwych danych (choćbyśmy o to prosiły) i chyba przeinterpretowała tą prośbę. Zamiast normalnej dziewczyny, z normalną rodziną, dostałyśmy opowieść o dziewczynie mieszkającej z nienormalną matką, plus twierdziła, ze okalecza się.


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#5 2014-09-04 21:23:49

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Jestem Hyzio, napisała Dyzio

Ewangelina napisał:

Co sądzicie o sytuacji w której pewna osoba podszywa się za kogoś kim nie jest? Chce stworzyć nowy, idealny obraz siebie, kiedy pozostałe zawiodły? A może robi to dla zabawy?

zależy jakie podszywanie mamy na myśli. jak dla mnie każdy, zawsze trochę udaje i trochę gra. tak już jest skonstruowany świat, że inni jesteśmy gdy jesteśmy sami, inni z najbliższymi, a jeszcze inni wśród obcych ludzi, szczególnie gdy chcemy dobrze wypaść. inaczej zachowuję się siedząc z przyjaciółką w knajpie, a inaczej gdy jestem, dajmy na to, na rozmowie o pracę. a więc w pewnym sensie gram, żeby dopasować się do pewnej roli społecznej, w jaką wchodzę.
podobnie jest gdy poznajemy kogoś po raz pierwszy - nie od razu jesteśmy sobą (z reguły), tylko jesteśmy pewnym, powiedzmy, obrazem siebie, który uznajemy za akceptowalny do pokazywania światu i innym "na start". różne mogą być jednak motywy takiego udawania - tutaj wymieniłam te, które w pewien sposób wymusza na nas sytuacja społeczna i myślę, że zdarzają się one prawie każdemu, czasem bezwiednie.

oprócz tego jest jeszcze udawanie celowe, związane z konkretnym powodem - i tutaj, jak dla mnie, wiele zalezy od powodu. niektórzy udają, ponieważ czują się niepewni siebie, ponieważ się boją (tak jak pisze Cleo: ktoś jest nieśmiały, ale kreuje się na bardziej pewnego siebie, poniewaz czuje się niepewnie). to jestem w stanie zrozumieć, myślę, że dla tych osób udawanie jest tak naprawdę wcale niełatwe i same zdają sobie sprawę z tego, że z czasem udawać będzie coraz trudniej.

nie akceptowałabym natomiast udawania dla zysku (niekoniecznie materialnego) czy podszywania się pod kogoś innego żeby oszukać innych dla własnych korzyści, albo gdy takie kłamstwa krzywdzą w oczywisty sposób inne osoby.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

kliknij raz dziennie - pomóż wypromować forum!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora