Ogłoszenie

Witamy na forum!

Jeżeli jesteś tu pierwszy raz, koniecznie zapoznaj się z REGULAMINEM .
Zapraszamy również do przywitania się w dziale POZNAJMY SIĘ.

Ważne ogłoszenia i informacje od administracji znajdziesz TU.
Jeżeli chcesz dołączyć do naszej grupy na facebooku, zajrzyj TU.

Mamy już 30 000 postów!
Czy będzie 40 000?
~Bs

#1 2014-04-13 20:38:14

Ewangelina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 353
Punktów :   

Uzdrawianie

Piszę, bo dzisiaj byłam na pielgrzymce do Obór - malutkiej mieściny albo nawet i wsi. Celem naszej podróży była msza uzdrawiająca.
Ksiądz kładł ręce na głowach chorych, a ci po prostu lecieli na posadzkę jak muchy. I ja również zemdlałam. Efekt? Przez resztę dnia nie miałam swojego pewnego objawu ubocznego, a powinnam go mieć, przez ilość godzin po uzdrowieniu, w czasie których byłam na nogach. To efekt placebo? Czy może moc? Nie wiem zresztą, czy to pomoże na dłuższą metę...
A co Wy sądzicie o tego typu zjawiskach?
Zapraszam do dyskusji.

Offline

 

#2 2014-04-13 22:00:38

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Uzdrawianie

Czegoś podobnego doznałam, kiedy z "świętego" źródełka piłam wodę - przestał mnie boleć brzuch. Ale w zasadzie jestem sceptyczna do takich "cudów", ze względu właśnie na możliwy efekt placebo.


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#3 2014-04-18 19:03:47

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Uzdrawianie

myślę, że głownie jest to "siła sugestii", placebo połączone z czymś w rodzaju "w zdrowym ciele zdrowy duch", tylko odwrotnie, w sensie, jeżeli się uwierzy w możliwość wyzdrowienia, to się lepiej czuje. to już jest zresztą naukowo udowodnione, że psychika ma ogromny wpływ na proces leczenia, nawet tych bardzo poważnych chorób. a więc wiara, że jakaś nadprzyrodzona moc czuwa i leczy... też leczy.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#4 2014-04-18 19:13:50

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Uzdrawianie

Nie ma co ukrywać, że pozytywne myślenie wpływa na lepsze samopoczucie, a lepsze samopoczucie to większa szansa na wyzdrowienie. Zapętliłam, ale mam nadzieję, że wiecie, o co mi chodzi


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#5 2014-04-18 19:56:01

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: Uzdrawianie

Cleo napisał:

Nie ma co ukrywać, że pozytywne myślenie wpływa na lepsze samopoczucie, a lepsze samopoczucie to większa szansa na wyzdrowienie. Zapętliłam, ale mam nadzieję, że wiecie, o co mi chodzi

Jasne, że wiemy. Ale takie uzdrawianie przez daną osobę... Trudno mi to skomentować, nigdy czegoś takiego nie doświadczyłam.

Jak pewnie wiecie, czasami w fakcie lub super expresie wrzucają duże zdjęcie jakiegoś "uzdrowiciela" i piszą, że jak np. przyłożysz ręce to poczujesz się lepiej i wyzdrowiejesz. Mnie to tak śmieszy. Ciekawa jestem ile ludzi robi to wszystko i czeka, aż przejdą jakąś "wewnętrzną przemianę".


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#6 2014-04-19 13:50:11

Ewangelina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 353
Punktów :   

Offline

 

#7 2014-04-19 16:22:02

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Uzdrawianie

Ewangelina napisał:

http://www.apokalipsa.info.pl/objawienia/zasniecie_w_duchu_swietym.htm

brzmi ciekawie, ale moja do szpiku kości przyziemna osobowość jest wciąż sceptyczna. i pewnie nawet widząc to na własne oczy bym się trzymała swojej wersji.

Cleo napisał:

Nie ma co ukrywać, że pozytywne myślenie wpływa na lepsze samopoczucie, a lepsze samopoczucie to większa szansa na wyzdrowienie. Zapętliłam, ale mam nadzieję, że wiecie, o co mi chodzi

no, dokładnie o to chodzi. pozytywne myślenie + wiara rzeczywiście mogą czynić cuda ()


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#8 2014-04-22 20:02:14

Livvy

Moderator

2053911
Call me!
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 1836
Punktów :   

Re: Uzdrawianie

A ja jestem tak bardzo sceptyczna, że to aż boli.

Black Star napisał:

Ewangelina napisał:

http://www.apokalipsa.info.pl/objawienia/zasniecie_w_duchu_swietym.htm

brzmi ciekawie, ale moja do szpiku kości przyziemna osobowość jest wciąż sceptyczna. i pewnie nawet widząc to na własne oczy bym się trzymała swojej wersji.

Dokładnie! Nie uważałam mojej osobowości za "przyziemną", ale mimo wszystko nadal nie wierzę w to. I w sumie nawet mnie to trochę bawi

Black Star napisał:

Cleo napisał:

Nie ma co ukrywać, że pozytywne myślenie wpływa na lepsze samopoczucie, a lepsze samopoczucie to większa szansa na wyzdrowienie. Zapętliłam, ale mam nadzieję, że wiecie, o co mi chodzi

no, dokładnie o to chodzi. pozytywne myślenie + wiara rzeczywiście mogą czynić cuda ()

A jeszcze dodaj do tego zapłacone pieniądze ("Skoro chce zapłaty to na pewno zadziała!") albo otoczkę religijną i efekt murowany.
To trochę jak homeopatia.

Offline

 

#9 2014-04-22 20:04:43

Ewangelina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 353
Punktów :   

Re: Uzdrawianie

I w sumie nawet mnie to trochę bawi

Dlaczemu?

Ponadto uzdrowiciel ten nie działa za pieniądze, no sorrens.

Offline

 

#10 2014-04-22 20:11:12

Livvy

Moderator

2053911
Call me!
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 1836
Punktów :   

Re: Uzdrawianie

Ewangelina napisał:

I w sumie nawet mnie to trochę bawi

Dlaczemu?

Bo ludzie potrafią uwierzyć we wszystko.

Evangelina napisał:

Ponadto uzdrowiciel ten nie działa za pieniądze, no sorrens.

Ale masz otoczkę religijną, jak pisałam:

A jeszcze dodaj do tego zapłacone pieniądze ("Skoro chce zapłaty to na pewno zadziała!") ALBO otoczkę religijną i efekt murowany.

Offline

 

#11 2014-04-22 20:15:11

Ewangelina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 353
Punktów :   

Re: Uzdrawianie

Ależ ja na początku też nie wierzyłam, dopóki nie zobaczyłam mdlejących ludzi, a owo omdlenie poczułam na sobie. I czułam się nietypowo.
Jestem wierząca i to nawet bardzo i to nie zmusiło mnie do tego, bym uwierzyła jedynie po usłyszeniu opinii mojego partnera...

Offline

 

#12 2014-04-25 18:25:02

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Uzdrawianie

Ewangelina napisał:

Ależ ja na początku też nie wierzyłam, dopóki nie zobaczyłam mdlejących ludzi, a owo omdlenie poczułam na sobie.

tylko to, że ktoś zemdlał, wcale nie musi potwierdzać jakiegoś cudownego uzdrowienia, z "siły sugestii" też można zemdleć. znane są przypadki, gdy ludzie, którym podawano placebo autentycznie zaczynali zdrowieć z ciężkich chorób, bo psychika i nastawienie mają ogromny wpływ na ciało. wiara też może być potężną siłą. i wg mnie, z mojego poziomu 'prozy życia', nastawienie + wiara + atmosfera takiej szczególnej chwili + gra napięcia i ulgi (chodzi mi o cały ten moment poprzedzający samo błogosławieństwo, o całą drogę, itp.) spokojnie wystarczy, żeby człowiek zemdlał.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

kliknij raz dziennie - pomóż wypromować forum!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora