Ogłoszenie

Witamy na forum!

Jeżeli jesteś tu pierwszy raz, koniecznie zapoznaj się z REGULAMINEM .
Zapraszamy również do przywitania się w dziale POZNAJMY SIĘ.

Ważne ogłoszenia i informacje od administracji znajdziesz TU.
Jeżeli chcesz dołączyć do naszej grupy na facebooku, zajrzyj TU.

Mamy już 30 000 postów!
Czy będzie 40 000?
~Bs

#1 2009-06-18 11:10:03

 Kaelsy

Użytkownik

1019373
Skąd: Inferno
Zarejestrowany: 2006-06-29
Posty: 1577

Zabobony i wróżby

Jak to jest z tymi zabobonami i wróżbami? Wierzycie w nie, czy nie? A jeśli tak, to w jakie i dlaczego?
Bo ja np. nie wierze. Nie które są już tak głupie, że szok. Ale nie którzy wierzą i uważają je za: "ostrzeżenia od Boga". Więc chciałabym się dowiedzieć, jak to jest z naszymi kochanymi forumowiczami

Np. taki zabobon:
Że dziecko do 1 roku życia nie powinno się przeglądać w lustrze, bo przyjdą podmieńce i zabiorą to prawdziwe (które potem zjedzą, bądź zabiją), a podrzucą swoje o_O. Albo dziecko po prostu umrze.
No przepraszam, jak Dawidek miał 5 miesięcy to oglądał się lustrze i bardzo dobrze się bawił I jakoś nie wydaje mi się, że ktoś/coś go podmieniło, a rośnie, jest zdrowy i nic nie wskazuje na to, by coś było z nim nie tak


http://www.rrr.com.pl/pasek.gif
To niekończący się pościg za money, money. Po drodze gdzieś zapominamy,
O ludzkich wartościach, różnych mądrościach. Szczerej miłości, marzeniach,
Stając się toksyczni dla otoczenia.

Offline

 

#2 2009-06-18 11:24:59

 MiKa

Użytkownik

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2009-05-23
Posty: 1058

Re: Zabobony i wróżby

Ja też nie wierzę ani w zabobony ani wróżby. Za to moja mama pomimo tego, że uważa że "nie wierzy", za każdym razem gdy zbliżam się z butami do stołu, choćby opakowanymi, wrzeszczy na mnie: "Nie kładź butów na stole bo to przynosi śmierć i chorobę!" Ehh.


"Aby być w stanie zrozumieć nasz świat i nasze życie takim jakie ono jest, trzeba mieć oczy otwarte na więcej niż jeden typ filozofii, która jest dla ciebie pokarmem."
~Serj Tankian

Offline

 

#3 2009-06-18 11:29:46

 Kaelsy

Użytkownik

1019373
Skąd: Inferno
Zarejestrowany: 2006-06-29
Posty: 1577

Re: Zabobony i wróżby

Nom, to z butami tez, jak kiedyś położyłam Dawidkowe buty, czy to skarpetki były, na stole, to mama od razu: "Czy Ty jesteś mądra?! Chcesz, żeby Dawidkowi się coś stało?!" Maskrystyczne normalnie o_O


http://www.rrr.com.pl/pasek.gif
To niekończący się pościg za money, money. Po drodze gdzieś zapominamy,
O ludzkich wartościach, różnych mądrościach. Szczerej miłości, marzeniach,
Stając się toksyczni dla otoczenia.

Offline

 

#4 2009-06-18 12:00:44

 mart991

Użytkownik

223011
Zarejestrowany: 2007-08-31
Posty: 1660
Punktów :   

Re: Zabobony i wróżby

Ja też w to nie wierzę. Specjalistką w tej dziedzinie jest moja babcia, jak czarny kot jej przebiegnie drogę, albo zobaczy garbatego człowieka to normalnie masakra, zaczyna się spluwanie przez któreś tam ramię, żeby nie stało się nic złego.... A i jeszcze zrobiła ze mnie starą pannę bo przy stole usiadłam na rogu.

Offline

 

#5 2009-06-18 12:03:25

Marty$

Użytkownik

13728819
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2008-06-05
Posty: 170
Punktów :   

Re: Zabobony i wróżby

Mój kolega , który chce zostać księdzem ostatnio zrobił aferę, że przez drogę przebiegł czarny kot ^^


'Na końskich kopytach do nieba...'

Offline

 

#6 2009-06-18 12:10:56

 Kaelsy

Użytkownik

1019373
Skąd: Inferno
Zarejestrowany: 2006-06-29
Posty: 1577

Re: Zabobony i wróżby

Jak to mawia mój tata: "Kiedy kot Ci przejdzie drogę, nie myśli, że to pech - kot Ci szczęście przynieść może, jeśli tylko chcesz. ". Mój kuzyn poszedł na księdza, już jest po pierwszych święceniach - to chyba jest klerykiem


http://www.rrr.com.pl/pasek.gif
To niekończący się pościg za money, money. Po drodze gdzieś zapominamy,
O ludzkich wartościach, różnych mądrościach. Szczerej miłości, marzeniach,
Stając się toksyczni dla otoczenia.

Offline

 

#7 2009-06-18 12:23:46

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: Zabobony i wróżby

O żaaal . Jakie zabobony -.-' . Ja nie wierzę w te głupie zabobony. Poza tym kościół tego zabrania. Bo to wbrew Bogu.
Ale np. w coś takiego, że jest godz. 13:13 i myśl, że ktoś Cię kocha to dla mnie jest zabawne. Jasne, że w to nie wierzę, ale zawsze o tym myślę. Albo te tradycje, że na mature trzeba mieć podwiązkę czerwoną lub na ślubie trzeba mieć coś starego, pożyczonego i chyba nowego (nie pamiętam) to są rzeczy takie miłe i fajne. Nie koniecznie trzeba w to wierzyć, ale po prostu ja to biorę jako zabawę, to wszystko.


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#8 2009-06-18 13:17:07

 Kaelsy

Użytkownik

1019373
Skąd: Inferno
Zarejestrowany: 2006-06-29
Posty: 1577

Re: Zabobony i wróżby

Kate napisał:

że jest godz. 13:13 i myśl, że ktoś Cię kocha to dla mnie jest zabawne.

Tia, albo: kto pierwszy z grupy osób zobaczy ślad samolotu na niebie i mówi: "O, ktoś mnie kocha, ciekawe kto? hmmm" i myśli tak z parę godzin xD To dopiero zabawne ;P

a z tymi maturalnymi i weselnymi to już się taka tradycja utarła, ale to, że gdy panna młoda idąc do ołtarza obróci się do tyłu, to oznacza, że źle wybrała, albo że związek szybko się rozpadnie? nie, nie, nie...to głupie -_-


http://www.rrr.com.pl/pasek.gif
To niekończący się pościg za money, money. Po drodze gdzieś zapominamy,
O ludzkich wartościach, różnych mądrościach. Szczerej miłości, marzeniach,
Stając się toksyczni dla otoczenia.

Offline

 

#9 2009-06-18 14:36:05

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: Zabobony i wróżby

Kaelsy napisał:

Kate napisał:

że jest godz. 13:13 i myśl, że ktoś Cię kocha to dla mnie jest zabawne.

Tia, albo: kto pierwszy z grupy osób zobaczy ślad samolotu na niebie i mówi: "O, ktoś mnie kocha, ciekawe kto? hmmm" i myśli tak z parę godzin xD To dopiero zabawne ;P

o loool! xDDD


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#10 2009-06-21 10:55:47

IceMaiden

Użytkownik

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 100
WWW

Re: Zabobony i wróżby

Gdyby u mnie w domu ktoś wierzył w takie rzeczy, to by wyszło, że jestem jakimś przeklętym dzieckiem z tą moją trzynastką i piątkiem. xD Dlatego jak byłam mała zawsze wszystko brałam na odwrót, jak mi czarny kot przebiegł drogę to się cieszyłam, przełaziłam pod drabinami i tym podobne.


Każda rzecz ma własną osobowość nadaną jej przez właściciela.

Offline

 

#11 2009-06-21 14:46:10

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Zabobony i wróżby

No wiecie, raz miałam taką sytuację: byłam na weselu, stałam na dworze z rodziną, nagle spoglądam w górę i widzę 3 bociany. Mówię o tym mamie, a ona do mnie, że będę miała 3 dzieci o.o


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#12 2009-06-21 15:24:36

 Kaelsy

Użytkownik

1019373
Skąd: Inferno
Zarejestrowany: 2006-06-29
Posty: 1577

Re: Zabobony i wróżby

Cleoś, to ja proponuję zacznij się już starać o to trójkę, bo nie długo zaczną Ci wróżyc, czy to będzie chłopiec, czy dziewczynka z obrączki


http://www.rrr.com.pl/pasek.gif
To niekończący się pościg za money, money. Po drodze gdzieś zapominamy,
O ludzkich wartościach, różnych mądrościach. Szczerej miłości, marzeniach,
Stając się toksyczni dla otoczenia.

Offline

 

#13 2009-07-09 13:51:59

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Zabobony i wróżby

A znasz to o wracaniu do domu? Jeśli zapomnisz czegoś zabrać z domu  - wróć tyłem xD Wiele razy tak robiłam i zastanawiam się, co wtedy ludzie myśleli o mnie xD


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#14 2009-07-09 14:23:40

Livvy

Moderator

2053911
Call me!
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 1836
Punktów :   

Re: Zabobony i wróżby

Co do zapominania to ja słyszałam, że jak się czegoś zapomni, to można wejść normalnie, ale trzeba usiąść i chwilę posiedzieć xD
Jeszcze jest, że jak się torebkę kładzie na stole albo na podłodze, to nie będzie pieniędzy ^^'

Offline

 

#15 2009-07-10 09:56:12

IceMaiden

Użytkownik

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 100
WWW

Re: Zabobony i wróżby

O, to z torebką to ja znam. Moja babcia zawsze na mnie strasznie krzyczy jak przy niej zostawię torbę na podłodze. Tak samo jak twierdzi, że wrzosy trzymane w domu przyciągają śmierć.


Każda rzecz ma własną osobowość nadaną jej przez właściciela.

Offline

 

pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

kliknij raz dziennie - pomóż wypromować forum!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora