Ogłoszenie

Witamy na forum!

Jeżeli jesteś tu pierwszy raz, koniecznie zapoznaj się z REGULAMINEM .
Zapraszamy również do przywitania się w dziale POZNAJMY SIĘ.

Ważne ogłoszenia i informacje od administracji znajdziesz TU.
Jeżeli chcesz dołączyć do naszej grupy na facebooku, zajrzyj TU.

Mamy już 30 000 postów!
Czy będzie 40 000?
~Bs

#16 2014-07-09 16:36:38

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: gdzie najchętniej wychodzimy?

Dodaję dwie lokalizację, które są w niewielkiej odległości. Moja ulubiona restauracja otworzyła swoją "filię" 300 m ode mnie. Jest to przeurocza kawiarenka, gdzie za dziesięć złotych można dostać kawę i przepyszne ciastko albo herbatki różnego rodzaju. Często tam wpadam z koleżankami, bo każdy znajdzie te 10 zł i nie nadwyręży to budżetu tak mocno.
No i aquapark. Co prawda, nie jestem tam często, ale możliwość zrelaksowania się w saunie, czy posiedzenie w basenie na dworze (jest otwarte przejście) jest miłeee <3


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#17 2014-07-09 17:57:04

Ewangelina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 353
Punktów :   

Re: gdzie najchętniej wychodzimy?

Cleo, nawet nie wiesz, jak Ci zazdroszczę. U mnie kawiarenki mieszczą się jedynie w centrum miasta, a ja mieszam na obrzeżach.

Offline

 

#18 2014-07-11 15:20:16

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: gdzie najchętniej wychodzimy?

ja jestem wielką fanką mieszania w centrum i było to zawsze moje główne kryterium szukania lokum. jakoś nie wyobrażam sobie wszędzie dojeżdżać i być uzależnionym od komunikacji miejskiej (albo - o zgrozo - samochodu)... nie przeszkadza mi nawet, że w centrum hałas i warunki gorsze.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#19 2014-07-11 15:31:07

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: gdzie najchętniej wychodzimy?

Mam takie szczęście, że mieszkam w centrum i uwielbiam to. Za blokiem mam przystanek do Katowic, Mikołowa, każdej części mojego miasta, Chorzowa, Bytomia, Świętochłowic, Gliwic i kilku innych miast. I mimo, że mieszkam w centrum, to nie mogę narzekać (przynajmniej z mojej perspektywy) na nadmierny hałas.

Może niektórzy nazwą mieszkanie w centrum wygodnictwem, ale serio, kiedy będę mieć w środku nocy kłopoty, to wolę mieć świadomość, że pomoc jest blisko (mam do przychodni 300 metrów, a w razie czego rodzina mieszka na tym samym osiedlu). Plusem jest fakt, że mam blisko do lasu i mogę tam też odpocząć.


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#20 2014-07-11 16:17:30

Ewangelina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 353
Punktów :   

Re: gdzie najchętniej wychodzimy?

o zgrozo - samochodu

Dlaczemu tak?

Offline

 

#21 2014-07-12 10:42:57

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: gdzie najchętniej wychodzimy?

Cleo napisał:

Mam takie szczęście, że mieszkam w centrum i uwielbiam to.

same here. <3
na drugim roku studiów wynajmowałam lokum daleko od centrum (ok. 45 min jazdy komunikacją miejską + 15 spaceru do przystanku) i to było na dłuższą metę bardzo niefajne. od tamtego czasu każde kolejne mieszkanie było "jak najbliżej rynku". ^^

Cleo napisał:

Może niektórzy nazwą mieszkanie w centrum wygodnictwem, ale serio, kiedy będę mieć w środku nocy kłopoty, to wolę mieć świadomość, że pomoc jest blisko (mam do przychodni 300 metrów, a w razie czego rodzina mieszka na tym samym osiedlu).

no, to też.
moim motywatorem wyboru mieszkania w centrum było też to, że obecnie mieszkam sama, więc chcę mieszkać tam, gdzie "jest życie", blisko do ludzi, żeby też nie czuć się samotną.

Ewangelina napisał:

o zgrozo - samochodu

Dlaczemu tak?

nie lubię prowadzić, nie sprawia mi to żadnej radości, a wręcz przeciwnie, szczególnie jeżeli chodzi o miejską jazdę, gdzie jest pełno innych aut (i tramwaje, brrr) i trzeba mieć oczy dookoła głowy.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#22 2014-07-16 20:48:03

 mart991

Użytkownik

223011
Zarejestrowany: 2007-08-31
Posty: 1660
Punktów :   

Re: gdzie najchętniej wychodzimy?

Też mieszkam w centrum i się z tego cieszę. Wszystko w zasięgu, wydział pod domem (wszyscy mi zazdrościli, szłam ze 3 minuty, ale teraz wybudowali nowy budynek i będę jeździć na drugi koniec miasta, na szczęście tylko rok), a gdy potrzebuję ciszy i natury, zawsze coś się znajdzie (działka, parki itp). Teraz tak naprawdę najchętniej wychodzę na rower i jadę sobie do jakiegoś parku, albo po prostu krążę po mieście poznając nowe okolice. Skoro nigdzie nie wyjeżdżam to przynajmniej sobie spędzę wakacje aktywnie.

Offline

 

#23 2014-07-17 09:53:08

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: gdzie najchętniej wychodzimy?

mart991 napisał:

Też mieszkam w centrum i się z tego cieszę. Wszystko w zasięgu, wydział pod domem (wszyscy mi zazdrościli, szłam ze 3 minuty, ale teraz wybudowali nowy budynek i będę jeździć na drugi koniec miasta, na szczęście tylko rok), a gdy potrzebuję ciszy i natury, zawsze coś się znajdzie (działka, parki itp). Teraz tak naprawdę najchętniej wychodzę na rower i jadę sobie do jakiegoś parku, albo po prostu krążę po mieście poznając nowe okolice. Skoro nigdzie nie wyjeżdżam to przynajmniej sobie spędzę wakacje aktywnie.

ja podobnie
plus jak miałam okienko w wykładach, to mogłam sobie wrócić do domu, to samo, jak czegoś zapomniałam. jest to jednak wygoda, trzeba przyznać. no, ale to w krakowie.

teraz na wakacje jestem w opolu, tutaj mieszam może nie w samym centrum, ale też całkiem niedaleko, 20 minut spaceru do rynku, myślę, że znośna odległość. plus mam blisko na basen.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#24 2014-07-17 11:09:12

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: gdzie najchętniej wychodzimy?

plus jak miałam okienko w wykładach, to mogłam sobie wrócić do domu, to samo, jak czegoś zapomniałam. jest to jednak wygoda, trzeba przyznać. no, ale to w krakowie.

To rzeczywiście jest fajne, bo gdy chodziłam do gimnazjum, które miałam 2 przecznice dalej, to mogłam zawsze się po coś wrócić. No a teraz, gdy mam do uczelni 100 km, to jest niemożliwe, bo autobus do Katowic miałam co godzinę, a stamtąd przesiadka na Kraków. Plus, gdy miałam "wypadek" z zabrudzeniem ubrań, a nie wzięłam jakichś na zmianę, to musiałam zrywać się z zajęć, by jechać do domu...


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#25 2014-07-17 12:28:05

 mart991

Użytkownik

223011
Zarejestrowany: 2007-08-31
Posty: 1660
Punktów :   

Re: gdzie najchętniej wychodzimy?

Black Star napisał:

teraz na wakacje jestem w opolu, tutaj mieszam może nie w samym centrum, ale też całkiem niedaleko, 20 minut spaceru do rynku, myślę, że znośna odległość. plus mam blisko na basen.

Ważne, że wszystko w zasięgu nóg i nie musisz korzystać ze środków transportu żeby się gdziekolwiek dostać

Cleo napisał:

plus jak miałam okienko w wykładach, to mogłam sobie wrócić do domu, to samo, jak czegoś zapomniałam. jest to jednak wygoda, trzeba przyznać. no, ale to w krakowie.

To rzeczywiście jest fajne, bo gdy chodziłam do gimnazjum, które miałam 2 przecznice dalej, to mogłam zawsze się po coś wrócić.

Tak, to było fajne, zawsze wszystko pod ręką, po zajęciach od razu byłam w domu i nie musiałam tracić czasu na dojazdy. Teraz się to zmieni i będę miała 40 minut zapakowanym tramwajem. Mam tylko nadzieję, że zajęcia ułożą się dogodnie i nie będę musiała spędzać połowy dnia na wydziale, bo nie będzie mi się opłacało wracać na jakimś okienku.

Offline

 

#26 2014-07-21 14:21:59

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: gdzie najchętniej wychodzimy?

mart991 napisał:

Black Star napisał:

teraz na wakacje jestem w opolu, tutaj mieszam może nie w samym centrum, ale też całkiem niedaleko, 20 minut spaceru do rynku, myślę, że znośna odległość. plus mam blisko na basen.

Ważne, że wszystko w zasięgu nóg i nie musisz korzystać ze środków transportu żeby się gdziekolwiek dostać

dokładnie tak - moja życiowa dewiza, którą kieruję się przy szukaniu mieszkań ^^

mart991 napisał:

Cleo napisał:

plus jak miałam okienko w wykładach, to mogłam sobie wrócić do domu, to samo, jak czegoś zapomniałam. jest to jednak wygoda, trzeba przyznać. no, ale to w krakowie.

To rzeczywiście jest fajne, bo gdy chodziłam do gimnazjum, które miałam 2 przecznice dalej, to mogłam zawsze się po coś wrócić.

Tak, to było fajne, zawsze wszystko pod ręką, po zajęciach od razu byłam w domu i nie musiałam tracić czasu na dojazdy. Teraz się to zmieni i będę miała 40 minut zapakowanym tramwajem. Mam tylko nadzieję, że zajęcia ułożą się dogodnie i nie będę musiała spędzać połowy dnia na wydziale, bo nie będzie mi się opłacało wracać na jakimś okienku.

kiedy na drugim roku mieszkałam godzinę drogi od uczelni, to okienka spędzałam np. w czytelni, albo brałam komputer, siadałam w jakiejś knajpie z wifi i tak próbowałam coś robić. nie było to może idealne, i na pewno mniej efektywne niż gdybym wróciła do domu i zajęła się robotą na poważnie, ale zawsze coś.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#27 2015-03-01 22:48:46

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: gdzie najchętniej wychodzimy?

wrzucam tutaj, bo czuję, że może byśmy chętnie chodzili: http://ewajemiolo.wix.com/kociakawiarni … rnia/c1dmp - powstaje pierwsza kocia kawiarnia w polsce. co Wy na to? podoba Wam się ten pomysł?

idea kocich kawiarni narodziła sie na tajwanie, są bardzo popularne m. in. w japonii czy korei. podobno obecność kotów działa odstresowująco i w ogóle (obecność mojego kota na pewno nie działa odstresowująco, ale well, mam nadzieję, że wybierają do takich inicjatyw same takie milusie koty).


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#28 2015-03-02 00:27:50

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: gdzie najchętniej wychodzimy?

Jak dla mnie świetny pomysł. Ja lubię jeśc w obecności zwierzaków. U mnie w domu to już rytuał - zabieram jedzenie do pokoju, a Granda za mną i wcale nie czeka, aż jej coś dam (bo nie daję jej resztek). Po prostu kładzie się obok i mi towarzyszy.
Czekam na restaurację w Polsce, gdzie będzie można zabierać swoich ulubieńców.
W Brukseli na przykład od kilku lat istnieje restauracja ze stolikami na świeżym powietrzu, do której nie tylko możesz zabrać swojego pupila, ale również z nim zjeść! Pies lub kot dostaje własną michę jedzenia no i oczywiście kawałek ogródka na zabawy z innmi psami/kotami


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#29 2015-03-06 14:32:44

 ladyofhearts

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2015-03-06
Posty: 4
Punktów :   

Re: gdzie najchętniej wychodzimy?

Ja nie chodzę na spacery do knajp, bo to żadna rozrywka czy relaks. Wolę pójść z aparatem nad rzekę czy na łąkę.

Offline

 

#30 2015-03-08 13:11:51

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: gdzie najchętniej wychodzimy?

Kate napisał:

W Brukseli na przykład od kilku lat istnieje restauracja ze stolikami na świeżym powietrzu, do której nie tylko możesz zabrać swojego pupila, ale również z nim zjeść! Pies lub kot dostaje własną michę jedzenia no i oczywiście kawałek ogródka na zabawy z innmi psami/kotami

też świetny pomysł, chociaż chyba trudniejszy do ogarnięcia pod kątem prawnym - w sensie, jak robisz kocią kawiarnię z własnymi kotami to masz pewność i dokumentacje, że wszystkie koty są odpowiednio szczepione itp., że mogą chodzić między ludźmi i - jakby nie było - jedzeniem. natomiast jak ludzie przychodzą z własnymi pupilami, to nie można tego przewidzieć. boję się, że u nas sanepid by się czepiał takich pomysłów.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

kliknij raz dziennie - pomóż wypromować forum!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora