Ogłoszenie

Witamy na forum!

Jeżeli jesteś tu pierwszy raz, koniecznie zapoznaj się z REGULAMINEM .
Zapraszamy również do przywitania się w dziale POZNAJMY SIĘ.

Ważne ogłoszenia i informacje od administracji znajdziesz TU.
Jeżeli chcesz dołączyć do naszej grupy na facebooku, zajrzyj TU.

Mamy już 30 000 postów!
Czy będzie 40 000?
~Bs

#1 2011-04-16 14:07:07

Ewangelina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 353
Punktów :   

Co nieco o normalości

Czym jest dla Was normalność? Dla mnie osobiście jest normą ustaloną przez większość społeczeństwa. Tzw. normalnym człowiekiem jesteś, jeżeli Twe zachowanie nie wybiega spoza ogólnego wzoru zachowań. Czyli, że jeżeli twój sposób bycia oraz odbierania innych rzeczy pokrywa się z zachowaniami średniej społeczeństwa, wówczas jesteś normal. Jednakże, jeżeli pod pewnych względami różnisz się od tego ogółu, wówczas inność = nienormalność. W ten sposób wykrywane są m.in. schorzenia / urazy psychiczne.

Offline

 

#2 2011-04-19 09:21:46

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Co nieco o normalości

ja się częściowo zgadzam, aczkolwiek dla mnie: normalność = mieszczenie się w pewnych ustalonych i przyjętych ramach (i tutaj chodzi mi niekoniecznie o społeczne normy, ale także prawne i etyczno-moralne). przy czym normalność nie powinna być jak dla mnie rozumiana na zasadzie "przeciętności" czy "typowości", bo imao normalność jest szerszym pojęciem. można nie należeć do mainstreamu typowości, a nadal być uznawanym za normalnego.

i może się również zdarzyć sytuacja gdy większość ludzi zachowuje się w sposób nienormalny (bo np. wykraczający poza pewne fundamentalne zasady), mimo że jest on typowy/przeciętny czy nawet przyjęty za akceptowany w danej grupie.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#3 2011-04-19 16:55:06

Effi

Użytkownik

4891446
Zarejestrowany: 2011-03-05
Posty: 6
Punktów :   

Re: Co nieco o normalości

Dla mnie normalność nie istnieje. Jest to tylko wymyślona przez innych poza. Jest względna. Bo czy możemy kogokolwiek nazwać normalnym? Co to w ogóle znaczy? Dla każdego, jest to coś innego. Możemy zachowywać się w pewien niby 'normalny' sposób wśród innych, czyli tak, jak tego się wymaga, a samemu być zupełnie innym. A poza tym w każdym środowisku normalne zachowanie jest zupełnie inne. Dlatego ja nie uznaję słów takich jak normalność czy dziwność ^^ (tak wiem, moje tłumaczenia często są zbytnio pokręcone, no cóż...)

Offline

 

#4 2011-08-25 18:09:35

AsikIkisa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-23
Posty: 15
Punktów :   

Re: Co nieco o normalości

"wówczas inność = nienormalność. W ten sposób wykrywane są m.in. schorzenia / urazy psychiczne."

No właśnie. To jest według mnie głupie. No bo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia/stania/leżenia. Jeśli zdrowy człowiek wejdzie do wariatkowa to dla większości będzie on nienormalny prawda?

Zgadzam się z Effi. Dla mnie nie ma normalności. Średnia społeczeństwa... cóż w każdym kraju jest inaczej. Jedząc słodki chleb ze słonym masłem, żółtym serem i dżemem jest się nienormalnym czy ma się dziwne poczucie smaku? A mielone z dżemem? Obrzydlistwo... albo standardowa kuchnia szwedzka xD


http://myanimelist.net/signature/AsikIkisa.png
Forget Cookies. The dark site has yaoi. A anime No6 to tak naprawdę no sex.

http://www.forum.codelyoko.pl/index.php <- dla tych co tęsknią za KL i ludźmi z fatamorgany ;D

Offline

 

pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

kliknij raz dziennie - pomóż wypromować forum!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora