Ogłoszenie

Witamy na forum!

Jeżeli jesteś tu pierwszy raz, koniecznie zapoznaj się z REGULAMINEM .
Zapraszamy również do przywitania się w dziale POZNAJMY SIĘ.

Ważne ogłoszenia i informacje od administracji znajdziesz TU.
Jeżeli chcesz dołączyć do naszej grupy na facebooku, zajrzyj TU.

Mamy już 30 000 postów!
Czy będzie 40 000?
~Bs

#1 2010-08-01 19:54:46

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Autorytety

Czyli osoby, które szanujemy, podziwiamy, są dla nas wzorem. Kim są osoby, które są dla Was autorytetami?
Mam kilka takich osób. Dlaczego akurat one?

Black Star
Znam ją od 2005 roku i przez ten czas w jakimś stopniu ją poznałam. Potrafiła mnie docenić, pomóc mi, wesprzeć dobrą radą. Jest nieprzeciętnie mądra, a jej wiedza wywiera na mnie co chwilę duże wrażenie; ciągle się rozwija, świetnie się uczy i jest zaradna. Gdyby na świecie wszyscy ludzie byliby tacy, jak ona, żylibyśmy w raju.

Livvy/Patti
Poznałam ją pół roku po BS. Czegokolwiek bym nie zrobiła, to ona jedyna z moich wszystkich przyjaciół mnie nie odtrąciła i cały czas jest ze mną, mimo, że jesteśmy oddalone od siebie kilkaset kilometrów. Podziwiam jej chęć do nauki, bronienie własnych przekonań i niczym nieograniczoną chęć do pomocy.

Przemek
Mój przyjaciel, znamy się od 2008 r i nie przypuszczalibyśmy, że rok później się spotkamy na moich urodzinach, a moi rodzice przyjmą go jak syna. Cenię w nim zaradność, pomysłowość i pracowitość. Wspiera mnie podobnie jak pozostałe osoby.

Te osoby w dużej mierze wpłynęły na to, co zrobiłam i robię, gdzie jestem, z kim i czym się zajmuję. Moje życie byłoby bez nich bezwartościowe i z pewnością byłabym kolejną "tipsiarą", bo próbowałabym zbliżyć się do reszty. Jednak wiem, że te osoby, mimo, że daleko, są bardzo cenne i będą ze mną dłużej niż zakłamane tapeciary.

A wy? Jakie macie autorytety?


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#2 2010-08-01 21:03:03

 Natka1995

Użytkownik

Skąd: Psycholandia
Zarejestrowany: 2009-10-13
Posty: 873
Punktów :   

Re: Autorytety

BS znam ją od niedawna. Nie wiele mogę o niej powiedzieć, ale jej wypowiedzi wiele mi pomogły i wielu sprawach chciałabym mieć takie podejście jak ona.

Moja mama. Znam ją od urodzenia. Jest dla mnie autorytetem. Szanuję ją za to, że się stara aby w rodzinie był spokój i żeby zawsze wszystko było ok. Podziwiam ją za to, że z taką łatwością umiała się ze mną zaprzyjaźnić po tylu sprzeczkach. W przyszłości chciałabym być taka jak ona.

A to chyba wszyscy...Jak se kogos przypomnę to napiszę.


Tak zimno mi,
już nie wiem jak
bez twojego ciepła przetrwać mam.

Offline

 

#3 2010-08-01 21:54:49

Livvy

Moderator

2053911
Call me!
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 1836
Punktów :   

Re: Autorytety

Na pewno BS. Chciałabym być taka mądra i zawsze spokojna jak ona =] Ogólnie to ja ją w sumie uważam za anioła w ludzkiej skórze, więc to chyba wszystko tłumaczy xD I potrafi mnie rozśmieszyć. A to jest dosyć trudne zadanie I świetnie rysuje.
Cleo, która też jest przy mnie od baaardzo dawna i z którą parę razy ostro się kłóciłam, ale ten kochany aniołek potrafi wszystko wybaczyć Robi prześwietne zdjęcia. Zna francuski. A przede wszystkim jest tak dobrym człowiekiem, że ze świecą takiej drugiej szukać.
Mój brat. Podziwiam go, że pomimo wielu trudności zawziął się i do czegoś doszedł. I potrafi poświęcić się dla dobra innych. W przyszłości chciałabym być taka jak on. I jak moja siostra
Moja siostra. Też wiele przeszła, miała momentami ciężko w życiu, ale pracowała, pracowała i się trochę dorobiła Nauczyła się hiszpańskiego i angielskiego w miesiąc. I jest ogólnie świetną osobą. Do tańca i do różańca
Moja mama. Sama potrafiła wychować dwoje dzieci (no, w sumie troje). I nigdy się nie poddaje.
Moja przyjaciółka Kasia. Mądra, słodka, kochana, uzdolniona. Pięknie rysuje, maluje, wyszywa i robi inne cudeńka. I zawsze mogę na nią liczyć.
Mój tata. Pracuje ciężko, żeby zapewnić nam dostatnie życie. Przejmuje się nami. Kocha. Można się z nim pośmiać, pożartować albo wypłakać mu się w ramię.

Livvy/Patti

Serio? *wzruszenie*

Podziwiam jej chęć do nauki

Że co podziwiasz? XD ^^'

niczym nieograniczoną chęć do pomocy

Nie zawsze. Zwykle tylko dla wybrańców

Ale dziękuję. Kochana jesteś ;* *koha*

Offline

 

#4 2010-08-02 00:58:54

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Autorytety

... oł. nawet nie wiem co powiedzieć, dziękuję Wam bardzo za takie uznanie, nie wiem, czy na nie zasłużyłam. mam nadzieję, że nie zawiodę Was w przyszłości.

a co do autorytetów, to dzielę na dwie grupy:
- po pierwsze te osoby, które znam i które mogę określić jako 'autorytety życiowe':
przede wszystkim moi rodzice: Mama i Tato, za rozmaite wartości, a przede wszystkim dlatego, że nigdy mnie nie zawiedli i zawsze mogłam widzieć w nich wzór. po drugie pan prof., z którym mam zajęcia: za upór życiowy, szerokie zainteresowania i ogromną wiedzę. po trzecie moi przyjaciele: niewiele osób określam tym mianem, a tutaj znalazłam paru (myślę, że wiadomo, o kim mówię; kocham Was) i każde z moich przyjaciół jest dla mnie pewnego rodzaju autorytetem.
- po drugie autorytety w kwestii wartości i moralności, których nie znam i nie poznam:
Immanuel Kant, Albert Camus, Henryk Elzenberg, Zbigniew Hebert.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#5 2010-08-04 17:44:13

 Olga

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-20
Posty: 340
Punktów :   

Re: Autorytety

mieliśmy kiedyś podobną pracę na wdż, najlepsze, co wymyślili w ciągu całego roku .
Marek Kotański, bo "dał siebie innym"
Jan Paweł II, nie trzeba nawet pisać
i wszyscy ci ludzie, którzy stawiają czoło przeciwnościom, pomagają innym i nie boją się żyć

Offline

 

#6 2011-11-22 19:50:04

Zacna

Użytkownik

20054924
Zarejestrowany: 2011-11-19
Posty: 10
Punktów :   

Re: Autorytety

Jan Paweł II. Owszem, nie trzeba nawet pisać. Myślę, że Kurt Cobain pod pewnymi względami. Jakimi? Ano na przykład był człowiekiem, który był sobą w każdej sytuacji i chociaż nie był do końca normalny, nie udawał nikogo innego mimo presji wywieranej przez media. Chociaż w sumie powodów, żeby go nie podziwiać, jest tyle samo co tych, dla których można go uwielbiać.
Iskra, moja przyjaciółka. Jest osobą, która wie czego chce i do czego dąży, chociaż realistka z niej żadna.
Kanoa, moje druga przyjaciółka. Chyba nie znam nikogo równie zaradnego co ona.
Jakkolwiek ciężko je nazwać moimi autorytetami.
Dochodzę do wniosku, że nie mam autorytetów tak do końca.
Ciekawa sprawa


"Apatia mojego pokolenia. Obrzydza mnie. Obrzydza mnie też moja własna apatia, bycie tchórzliwym i nie przeciwstawianie się się rasizmowi, seksizmowi i wszystkim innym -izmom, na które kontrkultura narzeka od lat." - Kurt Cobain

Offline

 

#7 2012-01-05 19:32:23

 internetowa.33

Użytkownik

1014819
Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 202
Punktów :   

Re: Autorytety

Kiedyś właśnie o tym myślałam i stwierdziłam, że... Moim autorytetem jest chyba moja przyboczna.
Podziwiam ją za osiągnięcia w ZHP, ale nie tylko. To, jak łatwo przychodzi jej kontakt z drugim człowiekiem. To, jaka jest otwarta, trochę dziwnie mówić, ale podziwiam jej popularność. To, ilu ma przyjaciół, jak łatwo skłania do siebie ludzi. Jest pewna siebie. Dostała się do wymarzonego liceum. I zawsze jest chętna pomóc...


internetowa.33, nie Internetowa.33! Z małej, z małej! A jak ktoś chce to może być inka. Ale inka nie Inka!
When I'm 80 years old and sitting in my rocking chair, I'll be reading Harry Potter. And my family will say to me, 'After all this time?' And I will say, 'Always.'
- Alan Rickman

Offline

 

pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

kliknij raz dziennie - pomóż wypromować forum!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora