Ogłoszenie

Witamy na forum!

Jeżeli jesteś tu pierwszy raz, koniecznie zapoznaj się z REGULAMINEM .
Zapraszamy również do przywitania się w dziale POZNAJMY SIĘ.

Ważne ogłoszenia i informacje od administracji znajdziesz TU.
Jeżeli chcesz dołączyć do naszej grupy na facebooku, zajrzyj TU.

Mamy już 30 000 postów!
Czy będzie 40 000?
~Bs

#1 2010-07-20 09:49:38

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Ekologia?

Dbacie jakoś o środowisko?
Segregujecie śmieci?
Ja zbieram zużyte baterie do szklanki; kiedy już ją wypełnią, moja mama zabiera je do pracy, gdzie jest specjalny pojemnik przeznaczony na nie. Wiem, że w mojej dzielnicy są jeszcze 3 takie pojemniki (w Biedronce, Żabce i innym większym sklepie).
Oprócz tego zawsze dbam, by ładowarki do telefonu nie ładowały dłużej niż potrzebują.
Nie zostawiam też żadnych urządzeń w stanie czuwania.
A moja rodzina odkłada gazety i wrzuca do specjalnego kosza.
A wy?


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#2 2010-07-20 11:31:53

 loora.

Użytkownik

Skąd: coś koło Koszalina.
Zarejestrowany: 2010-07-08
Posty: 108
Punktów :   

Re: Ekologia?

chyba jedyne co robię to segreguję butelki i gaszę światło jak nie ma mnie w pokoju, albo nie zapalam jak jest mi niepotrzebne. no i nie wyrzucam papierków gdzie popadnie tylko do kosza. xdd

u nas w mieście też jest pojemnik na baterie w Biedronce ale jacyś inteligentni ludzie zamiast baterii wrzucają tam różnego rodzaju śmieci. -.-'


________________________________
miłości tylko brak.

Offline

 

#3 2010-07-20 11:33:23

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Ekologia?

A wiesz, że nie opłaca się gasić światła, jeśli wychodzisz z pokoju na krócej niż 6 minut? xD Bo wtedy każdorazowe włączenie światła zabiera więcej energii.


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#4 2010-07-20 13:30:05

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: Ekologia?

To prawda. Albo zapalać na kilka minut kiedy nie ma takiej potrzeby.

Od kiedy mieszkam w Milanówku czyli od 3 lat zawsze segregujemy śmieci, staram się nie zużywać tak strasznie wody, dlatego np. przy myciu zębów zakręcam wodę, nigdy nie wyrzucam śmieci na ziemie - albo chowam do kieszeni, albo szukam kosza na śmieci. Nie noszę foliowych torebek, zamiast nich mam ekologiczne torby. Ogólnie uważam, że należy żyć ekologicznie


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#5 2010-07-20 14:29:07

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Ekologia?

segreguję śmieci, papiery wywalam na makulaturę
baterie też zbieram i potem wyrzucam do pojemnika.
no i oszczędzam energię, światło, ładowarki itp.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#6 2010-07-20 15:08:34

 loora.

Użytkownik

Skąd: coś koło Koszalina.
Zarejestrowany: 2010-07-08
Posty: 108
Punktów :   

Re: Ekologia?

zapamiętam z tym światłem. ^^


________________________________
miłości tylko brak.

Offline

 

#7 2010-07-20 16:55:19

 Olga

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-20
Posty: 340
Punktów :   

Re: Ekologia?

Fajny temat . Ja też robię to co wy. Kilka razy nawet ruszyłam tyłek i poszłam zbierać śmieci do lasu, ale następnego dna było już ich znowu pełno. Gratuluję tym ludziom, którzy wywalają śmieci, gdzie popadnie .

Offline

 

#8 2010-07-20 16:58:07

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Ekologia?

Fajny temat

Dziękuję ;]

Kilka razy nawet ruszyłam tyłek i poszłam zbierać śmieci do lasu, ale następnego dna było już ich znowu pełno

Kiedy chodziłam do pobliskiego gimnazjum, raz w roku zbieraliśmy całą szkołą śmieci w lesie, który był obok szkoły. Niestety, w LO nie ma zwyczaju praktykowania tego.


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#9 2010-07-20 22:23:40

 MiKa

Użytkownik

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2009-05-23
Posty: 1058

Re: Ekologia?

Łoooh, robię naprawdę dużo rzeczy w związku z ochroną środowiska, od oszczędzania prądu i wody, przez segregowanie śmieci, po zbiórki i rozmaite kampanie. Ziemia jest tylko jedna, nie uciekniemy z niej, trzeba o nią dbać i to solidnie..


"Aby być w stanie zrozumieć nasz świat i nasze życie takim jakie ono jest, trzeba mieć oczy otwarte na więcej niż jeden typ filozofii, która jest dla ciebie pokarmem."
~Serj Tankian

Offline

 

#10 2010-07-21 11:07:37

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Ekologia?

Przypomniało mi się jeszcze kilka moich zasad:
1. Używam czajnika elektrycznego, więc nigdy nie wlewam więcej wody niż potrzebuję; efekt - mam szybciej ciepłą herbatkę, zużywam mniej wody i prądu
2. Siatki wielokrotnego użytku stosuję do małego śmietnika pod moim biurkiem. Moi rodzice nie muszą kupować tak często worków na śmieci, a w szufladzie nie zalega mi sterta reklamówek.


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#11 2010-07-22 16:18:53

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Ekologia?

ja też zbieram siatki i potem bardzo się przydały w czasie przeprowadzki, bo inaczej nie miałabym w co się spakować.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#12 2010-07-23 08:39:31

Livvy

Moderator

2053911
Call me!
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 1836
Punktów :   

Re: Ekologia?

Hm, ja w sumie nie wiem. Zakręcam wodę kiedy nie jest chwilowo potrzebna (np. przy myciu zębów). Zbieram reklamówki. Czajnik elektryczny też mam, jeśli to się liczy Używamy w więszości tych materiałowych toreb na zakupy.
Nasze baterie są wyątkowo wytrzymałe, ale powiem szczerze, że nie wiem gdzie miałabym je wyrzucać. W żadnym sklepie w pobliżu nie stoi ten specjalny pojemnik. Tak samo z segregowaniem śmieci. W mojej okolicy nie znalazłam tych specjalnych pojemników. Kiedyś na podwórku u mnie stał kosz na makulaturę i wtedy się tam wrzucało różne stare papiery, ale nie wiem dlaczego zabrali
Btw, wie ktoś o co chodzi z tymi reklamówkami biodegradowalnymi?

Offline

 

#13 2010-07-23 09:05:54

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Ekologia?

Te reklamówki są z tworzywa, które rozkładają się znacznie szybciej niż plastikowe. Z tego, co pamiętam, takie rozdaje Carrefour. Bardzo je lubię, bo...są takie miłe w dotyku xD
Pojemniki na baterie są w Biedronkach i Żabkach w całym kraju.
Pojemniki wyglądają tak


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#14 2010-07-23 10:02:38

Livvy

Moderator

2053911
Call me!
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 1836
Punktów :   

Re: Ekologia?

No właśnie często bywam w Żabce i go tam nie widziałam
Też lubię te reklamówki xD Ale one dziwnie pachną o.O

Offline

 

#15 2010-07-23 10:15:44

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Ekologia?

Serio? Nie zauważyłam :O A możesz określić ten zapach? Bo nie mam akurat takiej reklamówki ;]


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

kliknij raz dziennie - pomóż wypromować forum!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora