Ogłoszenie

Witamy na forum!

Jeżeli jesteś tu pierwszy raz, koniecznie zapoznaj się z REGULAMINEM .
Zapraszamy również do przywitania się w dziale POZNAJMY SIĘ.

Ważne ogłoszenia i informacje od administracji znajdziesz TU.
Jeżeli chcesz dołączyć do naszej grupy na facebooku, zajrzyj TU.

Mamy już 30 000 postów!
Czy będzie 40 000?
~Bs

#1 2010-07-19 21:41:41

 MiKa

Użytkownik

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2009-05-23
Posty: 1058

Dlaczego warto być dziewczyną?

Ten temat mnie dobija, ale musiałam go kiedyś zacząć, bo myślę, że mi pomożecie. Zadaję sobie to pytanie już od bardzo dawna, ponieważ... no właśnie, nie pasuje mi moja płeć. Z dwojga dostałam akurat tą gorszą :c
Dla sprostowania... Nie mam zamiaru jej zmieniać, jestem heteroseksualna, po prostu chcę poznać wasze odpowiedzi na trudne pytanie: dlaczego?


"Aby być w stanie zrozumieć nasz świat i nasze życie takim jakie ono jest, trzeba mieć oczy otwarte na więcej niż jeden typ filozofii, która jest dla ciebie pokarmem."
~Serj Tankian

Offline

 

#2 2010-07-19 22:42:55

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Dlaczego warto być dziewczyną?

Podam kilka poważnych:
1. Dziewczyna może otwarcie płakać - czy widziałyście kiedyś płaczącego faceta w publicznym miejscu?
2. Wszyscy faceci biegają za Tobą, a nie Ty za nimi
3. Kobietom ustępuje się w drzwiach, miejsca w autobusie itp.
4. Mamy wspaniałe babskie wieczory - faceci nie.
5. Kiedy zmieniamy się na lepsze (ładniejsze), wszyscy to zauważają i są z nas dumni.
6. Możemy zostać matkami - i to jest chyba najpiękniejsze ;]

...i kilka zabawnych ;]
1. Nie zgłupiejesz dla faceta do tego stopnia, by śpiewać serenady pod jego oknem xD
2. Nie musisz wiedzieć nic o czołgach
3. To facet musi zapłacić za Ciebie zapraszając Cię gdzieś


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#3 2010-07-20 01:53:18

 Fay

Użytkownik

21192593
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2010-06-27
Posty: 130
Punktów :   
WWW

Re: Dlaczego warto być dziewczyną?

Sorry, że Wam tu wchodzę z butami, ale na parę spraw odpowiem:

Cleo napisał:

Podam kilka poważnych:
1. Dziewczyna może otwarcie płakać - czy widziałyście kiedyś płaczącego faceta w publicznym miejscu?
>>> To akurat nie jest żaden wstyd dla faceta. Myślałem, że umiecie docenić okazywanie uczuć?
2. Wszyscy faceci biegają za Tobą, a nie Ty za nimi
>>> No dobra, tu punkt dla Ciebie.
3. Kobietom ustępuje się w drzwiach, miejsca w autobusie itp.
>>> Owszem - robią tak, ale ci KULTURALNI ludzie, więc to żadna reguła.
4. Mamy wspaniałe babskie wieczory - faceci nie.
>>> No nie, my możemy mieć "męskie wieczory", ale w praktyce sprowadza się to do pójścia na piwo z kumplami.
5. Kiedy zmieniamy się na lepsze (ładniejsze), wszyscy to zauważają i są z nas dumni.
>>> Jeśli chodzi o urodę, to tak, ale zauważ, że działa to też w drugą stronę.
6. Możemy zostać matkami - i to jest chyba najpiękniejsze ;]

...i kilka zabawnych ;]
1. Nie zgłupiejesz dla faceta do tego stopnia, by śpiewać serenady pod jego oknem xD
>>> Znowu punkt.
2. Nie musisz wiedzieć nic o czołgach
>>> Też coś. My nie musimy nic wiedzieć o szminkach itd. Poza tym - mnie jakoś nie interesują samochodzy itd., a z militarii to tylko broń palna lub biała. I co? I żyję.
3. To facet musi zapłacić za Ciebie zapraszając Cię gdzieś
>>> Gwoli ścisłości - nie musimy. Zwykła uprzejmość.

A od siebie dodam, że dobrze, że dziewczyny są dziewczynami, bo towarzystwo samych facetów w końcu by się nam znudziło.

Offline

 

#4 2010-07-20 02:20:52

 MiKa

Użytkownik

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2009-05-23
Posty: 1058

Re: Dlaczego warto być dziewczyną?

Cleo napisał:

1. Nie zgłupiejesz dla faceta do tego stopnia, by śpiewać serenady pod jego oknem xD

myślę, że mimo wszystko byłabym do tego zdolna... ;D


"Aby być w stanie zrozumieć nasz świat i nasze życie takim jakie ono jest, trzeba mieć oczy otwarte na więcej niż jeden typ filozofii, która jest dla ciebie pokarmem."
~Serj Tankian

Offline

 

#5 2010-07-20 08:51:56

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Dlaczego warto być dziewczyną?

Fay - ja tu mówię o takim typowym facecie ;P Fajnie, że wchodzisz z butami, bo dobrze mieć eksperta ^^
Ale proszę, nie pisz czerwonym, bo kolorki są dla administracji ;]


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#6 2010-07-20 10:16:22

 Fay

Użytkownik

21192593
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2010-06-27
Posty: 130
Punktów :   
WWW

Re: Dlaczego warto być dziewczyną?

Cleo napisał:

Fay - ja tu mówię o takim typowym facecie ;P

Hmmm... Ciekawe. Mogłabyś go opisać?

Fajnie, że wchodzisz z butami, bo dobrze mieć eksperta ^^

Żaden ze mnie ekspert, po prostu napisałem to, co myślę.

Ale proszę, nie pisz czerwonym, bo kolorki są dla administracji ;]

W porządku. Zastosuję się.

Offline

 

#7 2010-07-20 10:23:40

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Dlaczego warto być dziewczyną?

Hmmm... Ciekawe. Mogłabyś go opisać?

Typowy facet - nie pozna, a już ocenia. Myśli tą częścią ciała, którą nie powinien itd. itd.

Żaden ze mnie ekspert, po prostu napisałem to, co myślę.

Raczej ekspert, bo mamy spojrzenie "z drugiej strony" ;]

W porządku. Zastosuję się

A dziękuję ^^


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#8 2010-07-20 11:36:40

 loora.

Użytkownik

Skąd: coś koło Koszalina.
Zarejestrowany: 2010-07-08
Posty: 108
Punktów :   

Re: Dlaczego warto być dziewczyną?

Cleo podała już dużo powodów, a ja dodam jeszcze jeden:
1. nie musisz przejmować się długością swojego członka, że jest za krótki i koledzy Cię wyśmieją czy coś tam. zauważyłam, że dużo chłopaków właśnie o tym rozmawia. oO


________________________________
miłości tylko brak.

Offline

 

#9 2010-07-20 13:46:37

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: Dlaczego warto być dziewczyną?

O. Apropo członka. Podczas dojrzewania też mają problem, bo często im stoi. xd

Ja cieszę się ze swojej płci. Chociaż jak byłam mała chciałam być facetem, bo podobało mi się to, że sikają na stojąco xD. Żadnego problemu w lesie ;p.
Ja podam jeszcze jeden powód. My kobietki nie musimy w razie niebezpieczeństwa bronić facetów, to oni obronią nas .

Fay, napisałeś ">>> Owszem - robią tak, ale ci KULTURALNI ludzie, więc to żadna reguła." ja uważam, że każdy mężczyzna powinien być kulturalny i ustępować kobiecie. Wydaje mi się, że Ty sugerujesz iż to rzadkość. Chociaż się z tym zgodzę, bo sporo jest idiotów.


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#10 2010-07-20 14:22:21

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Dlaczego warto być dziewczyną?

dlaczego? hm… ja bym znalazła kilka powodów (ostrzegam, że wymyślałam je w pociągu, więc nie ręczę za ich sens XD):

1. ciuchy (w sensie że większy wybór: spodnie, spódnice, sukienki, tuniki, garnitury… dziewczyna może nawet ubrać męskie ciuchy i ujdzie jej to na sucho) i buty (szpilki, baletki, trampki, martensy, wysoki obcas, niski obcas, koturny, sandały…).
2. nie trzeba nosić np. ciężkich toreb, bo zawsze można poprosić o pomoc jakiegoś znajomego mężczyznę (potwierdzam na własnej skórze - podczas ostatniej przeprowadzki tylko fakt bycia dziewczyną uchronił mnie przed wnoszeniem szaf na piąte piętro. a wnoszenie szaf to nic fajnego).
3. można bezkarnie bać się np. myszy czy pająków (i jeszcze prosić kogoś, aby wyrzucił te potwory z pokoju).
4. kosmetyki! (faceci jeszcze przez długi czas nie poznają przyjemności malowania paznokci albo nakładania balsamu)
5. nikt od nas nie wymaga np. znajomości budowy samochodu.
6. w trudnych chwilach zawsze możemy powiedzieć "mam okres" i bywa to bardzo skuteczne wytłumaczenie.
7. tak jak napisała Cleo: możemy swobodnie sobie popłakać, a czasem to przynosi sporą ulgę. i jeszcze zwykle zawsze się znajdzie ktoś, kto przyjdzie, przytuli i pocieszy.
8. w wielu klubach/dyskotekach mamy zniżkę na wejście, albo nawet wchodzimy za darmo. to samo tyczy się drinków przy barze (a przynajmniej tak jest w krakowie).
9. z reguły to facet odprowadza do domu kobietę, a nie odwrotnie.
10. wielokrotne orgazmy XD
11. mamy wybór, czy w przyszłości chcemy poświęcić się karierze zawodowej, czy macierzyństwu.
12. jedząc czekoladę (która potrafi rozwiązać tak wiele problemów XD) możemy się oszukiwać, że 'pójdzie w cycki'.
13. nie musisz umieć otwierać butelki wina linijką (;/), bo w towarzystwie to z reguły facet zajmuje się otwieraniem i nalewaniem alkoholu.
14. dostajemy kwiatki na różne okazje, a czasem też bez okazji.
15. będąc w ciąży możemy mieć rozmaite 'humory' i wszyscy to rozumieją, bo w końcu hormony.

Kate napisał:

Fay, napisałeś ">>> Owszem - robią tak, ale ci KULTURALNI ludzie, więc to żadna reguła." ja uważam, że każdy mężczyzna powinien być kulturalny i ustępować kobiecie. Wydaje mi się, że Ty sugerujesz iż to rzadkość. Chociaż się z tym zgodzę, bo sporo jest idiotów.

ja powiem inaczej: mnie, jako kobietę interesują tylko kulturalni mężczyźni. jeżeli facet nie potrafi się zachować i, tak jak napisała Kate, jest idiotą (XD), to nie jest dla mnie Mężczyzną (przez duże M) i tyle.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#11 2010-07-20 14:40:31

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Dlaczego warto być dziewczyną?

dziewczyna może nawet ubrać męskie ciuchy i ujdzie jej to na sucho

Właśnie. Mój były kupił sobie różowe rękawiczki, a ja, chociaż już z nim nie jestem, nadal z niego zlewam
Tak samo było, gdy chciał sobie kupić czarno-różowe buty, ale nie było rozmiaru ;

w wielu klubach/dyskotekach mamy zniżkę na wejście, albo nawet wchodzimy za darmo. to samo tyczy się drinków przy barze (a przynajmniej tak jest w krakowie).

Zgadzam się W Chorzowie i Katowicach też tak jest ;]

Kolejny powód: wzbudzamy szacunek, gdy potrafimy zrobić coś, czego zwykle kobiety nie robią ;]


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#12 2010-07-20 14:46:43

 Fay

Użytkownik

21192593
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2010-06-27
Posty: 130
Punktów :   
WWW

Re: Dlaczego warto być dziewczyną?

Kate napisał:

Fay, napisałeś ">>> Owszem - robią tak, ale ci KULTURALNI ludzie, więc to żadna reguła." ja uważam, że każdy mężczyzna powinien być kulturalny i ustępować kobiecie. Wydaje mi się, że Ty sugerujesz iż to rzadkość. Chociaż się z tym zgodzę, bo sporo jest idiotów.

Ja tylko obserwuję świat i piszę, co widzę. Co do sprawy, też uważam, że tak powinno być, że wszyscy faceci powinni być kulturalni, ale niestety tak NIE JEST.

Black Star napisał:

dlaczego? hm… ja bym znalazła kilka powodów (ostrzegam, że wymyślałam je w pociągu, więc nie ręczę za ich sens XD)

Będę miał to na uwadze.

1. ciuchy (w sensie że większy wybór: spodnie, spódnice, sukienki, tuniki, garnitury… dziewczyna może nawet ubrać męskie ciuchy i ujdzie jej to na sucho) i buty (szpilki, baletki, trampki, martensy, wysoki obcas, niski obcas, koturny, sandały…).

Coś za coś. My z koleji nie musimy się pół dnia zastanawiać, co włożyć.

2. nie trzeba nosić np. ciężkich toreb, bo zawsze można poprosić o pomoc jakiegoś znajomego mężczyznę (potwierdzam na własnej skórze - podczas ostatniej przeprowadzki tylko fakt bycia dziewczyną uchronił mnie przed wnoszeniem szaf na piąte piętro. a wnoszenie szaf to nic fajnego).

Cóż, to też sprowadza się w pewien sposób do tego, na kogo trafisz.

3. można bezkarnie bać się np. myszy czy pająków (i jeszcze prosić kogoś, aby wyrzucił te potwory z pokoju).

Phi, tak, jakby było czego.

4. kosmetyki! (faceci jeszcze przez długi czas nie poznają przyjemności malowania paznokci albo nakładania balsamu)

No, balsam to faktycznie, ale z drugiej strony:
http://iheartau.com/wordpress/wp-conten … mortal.jpg

5. nikt od nas nie wymaga np. znajomości budowy samochodu.

Na to odpowiadałem już wcześniej.

6. w trudnych chwilach zawsze możemy powiedzieć "mam okres" i bywa to bardzo skuteczne wytłumaczenie.

No, wytłumaczenie całkiem spoko, ale chyba samo w sobie jest dosyć upierdliwe?

10. wielokrotne orgazmy XD

Heh, wieprzowi, którego orgazm trwa pół godziny, i tak nie zaimponujecie:)

Na reszte pozwoliłem sobie nie odpowiadać, bo aktualnie nie przychodzi mi do głowy żadna riposta. Może kiedy indziej.

Offline

 

#13 2010-07-20 15:01:55

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Dlaczego warto być dziewczyną?

Fay napisał:

Black Star napisał:

dlaczego? hm… ja bym znalazła kilka powodów (ostrzegam, że wymyślałam je w pociągu, więc nie ręczę za ich sens XD)

Będę miał to na uwadze.

koniecznie XD

Fay napisał:

1. ciuchy (w sensie że większy wybór: spodnie, spódnice, sukienki, tuniki, garnitury… dziewczyna może nawet ubrać męskie ciuchy i ujdzie jej to na sucho) i buty (szpilki, baletki, trampki, martensy, wysoki obcas, niski obcas, koturny, sandały…).

Coś za coś. My z koleji nie musimy się pół dnia zastanawiać, co włożyć.

prawda, z tym że większość dziewczyn lubi przymierzanie różnych wariantów ciuchów i przebieranki przed lustrem

Fay napisał:

2. nie trzeba nosić np. ciężkich toreb, bo zawsze można poprosić o pomoc jakiegoś znajomego mężczyznę (potwierdzam na własnej skórze - podczas ostatniej przeprowadzki tylko fakt bycia dziewczyną uchronił mnie przed wnoszeniem szaf na piąte piętro. a wnoszenie szaf to nic fajnego).

Cóż, to też sprowadza się w pewien sposób do tego, na kogo trafisz.

nie ;P napisałam, że 'można prosić o pomoc jakiegoś znajomego mężczyznę', a jak wcześniej mówiłam, moi znajomi są z tych kulturalnych. ^^

Fay napisał:

4. kosmetyki! (faceci jeszcze przez długi czas nie poznają przyjemności malowania paznokci albo nakładania balsamu)

No, balsam to faktycznie, ale z drugiej strony:
http://iheartau.com/wordpress/wp-conten … mortal.jpg

XD

Fay napisał:

6. w trudnych chwilach zawsze możemy powiedzieć "mam okres" i bywa to bardzo skuteczne wytłumaczenie.

No, wytłumaczenie całkiem spoko, ale chyba samo w sobie jest dosyć upierdliwe?

no bywa, ale co zrobić?

Fay napisał:

10. wielokrotne orgazmy XD

Heh, wieprzowi, którego orgazm trwa pół godziny, i tak nie zaimponujecie:)

1. wieprz to wykastrowany samiec świni domowej (wikipedia), więc co mu z tego rzekomego orgazmu?
2. podobno delfiny i ludzie to jedyne zwierzęta odczuwające przyjemność seksualną, więc nawet jeżeli wieprz ten orgazm ma, to niewiele mu to daje. ;P
3. kobieta może szczytować i godzinami, jeśli partner i partnerka są ekspertami w Kamasutrze. XD


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#14 2010-07-20 22:36:36

 MiKa

Użytkownik

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2009-05-23
Posty: 1058

Re: Dlaczego warto być dziewczyną?

analiza tego wszystkiego zajmie mi pewnie sporo czasu ;p
ale tańsze drinki i wejścia na imprezy mi zdecydowanie odpowiadają. zwłaszcza gdy jest w tym 10 zł różnicy, jak w lokalu niedaleko. 1 impreza tygodniowo = w miesiąc zaoszczędzone 4 dychy. bardzo ładnie <13 poweradów, juhu!>


"Aby być w stanie zrozumieć nasz świat i nasze życie takim jakie ono jest, trzeba mieć oczy otwarte na więcej niż jeden typ filozofii, która jest dla ciebie pokarmem."
~Serj Tankian

Offline

 

#15 2010-07-20 23:08:42

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: Dlaczego warto być dziewczyną?

Black Star napisał:

Kate napisał:

Fay, napisałeś ">>> Owszem - robią tak, ale ci KULTURALNI ludzie, więc to żadna reguła." ja uważam, że każdy mężczyzna powinien być kulturalny i ustępować kobiecie. Wydaje mi się, że Ty sugerujesz iż to rzadkość. Chociaż się z tym zgodzę, bo sporo jest idiotów.

ja powiem inaczej: mnie, jako kobietę interesują tylko kulturalni mężczyźni. jeżeli facet nie potrafi się zachować i, tak jak napisała Kate, jest idiotą (XD), to nie jest dla mnie Mężczyzną (przez duże M) i tyle.

też tak mam. Albo kulturalny, albo wypad ;D


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

kliknij raz dziennie - pomóż wypromować forum!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora