Ogłoszenie

Witamy na forum!

Jeżeli jesteś tu pierwszy raz, koniecznie zapoznaj się z REGULAMINEM .
Zapraszamy również do przywitania się w dziale POZNAJMY SIĘ.

Ważne ogłoszenia i informacje od administracji znajdziesz TU.
Jeżeli chcesz dołączyć do naszej grupy na facebooku, zajrzyj TU.

Mamy już 30 000 postów!
Czy będzie 40 000?
~Bs

#1 2010-05-25 12:35:29

 Joey

Użytkownik

Skąd: Orzesze-Zawiść
Zarejestrowany: 2010-05-24
Posty: 5

Metal .

Tak jak w nazwie tematu . Czy lubicie Metal . ?

Ostatnio edytowany przez Joey (2010-05-25 12:36:30)


Use brain..that not pain.. -.-

Offline

 

#2 2010-05-25 17:58:19

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: Metal .

Ja raczej nie przepadam. Od małego mam złe wspomnienia xD. Dlaczego ? Jak miałam jakieś 6,7-8 lat (nie pamiętam) późnym wieczorem kiedy włączyłam telewizor i przełączyłam na jakiś muzyczny kanał to akurat leciał metal to tak się zaczęłam bać, że wyłączyłam i poleciałam do rodziców.
Oczywiście już się nie boję, ale wywołuje u mnie dreszcze.


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#3 2010-05-25 19:00:56

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Metal .

Był taki czas w moim życiu, że lubiłam ;] Teraz wspominam z sentymentem, ale raczej nie słucham

Czytając post Kate, przypomina mi się dziwna przygoda z psychodelicznym rockiem: czekając w nocy, aż tata przyjedzie, zostawiłam sobie włączony telewizor. Tak zasnęłam. Potem włączyli w tv psychodeliczny rok, a ja zaczęłam się rzucać na łóżku xD


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#4 2010-05-25 20:26:11

 dracy

Użytkownik

Skąd: droga na Brześć 666.
Zarejestrowany: 2010-02-25
Posty: 1855
Punktów :   

Re: Metal .

Metal... nie jest to może mój ulubiony gatunek, bardziej lubuję się w rocku i grunge, ale sentyment i szacunek ciągle jest. Ulubiony zespół? Jest kilka. Ostatnio Indukti, Drinkersi, Illusion, Rootwater... czyli inaczej rzecz biorąc dobre polskie kapele ;>.


dial.          search.        accept.

here, you have to run as fast as you can to stay in the same place.

Offline

 

#5 2010-05-26 22:03:38

 MiKa

Użytkownik

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2009-05-23
Posty: 1058

Re: Metal .

taak, lubię. pod względem gatunków muzycznych stoi dla mnie na drugim miejscu, po punk rocku ;>


"Aby być w stanie zrozumieć nasz świat i nasze życie takim jakie ono jest, trzeba mieć oczy otwarte na więcej niż jeden typ filozofii, która jest dla ciebie pokarmem."
~Serj Tankian

Offline

 

#6 2010-05-27 15:09:35

 wena

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-01
Posty: 9
Punktów :   

Re: Metal .

metal jest dobry ^^ Szczególnie kiedy nie mam nastroju lubię posłuchać ;-)

Offline

 

#7 2010-06-05 21:48:00

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Metal .

ja metal bardzo lubię aczkolwiek nie lubię ograniczać się tylko jednego gatunku muzyki, więc słucham różnych, ale metal należy do moich ulubionych już od lat.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#8 2010-06-09 19:28:17

 Peggy Blue

Użytkownik

21368282
Skąd: ...nie wiem...
Zarejestrowany: 2010-04-04
Posty: 21
Punktów :   

Re: Metal .

A ja nawet, nawet. Głównie słucham rock'a, ale metalu też czasem. Tylko nie death metalu. Raczej coś słabszego typu Disturbed, Limp Bizkit, Slipknot (on nie jest słabszy xd) i Detroid Metal City ( pewnie nie wiesz co to - japoński heavy metal ^^)

Offline

 

#9 2010-06-13 14:29:00

 Joey

Użytkownik

Skąd: Orzesze-Zawiść
Zarejestrowany: 2010-05-24
Posty: 5

Re: Metal .

Kate napisał:

Ja raczej nie przepadam. Od małego mam złe wspomnienia xD. Dlaczego ? Jak miałam jakieś 6,7-8 lat (nie pamiętam) późnym wieczorem kiedy włączyłam telewizor i przełączyłam na jakiś muzyczny kanał to akurat leciał metal to tak się zaczęłam bać, że wyłączyłam i poleciałam do rodziców.
Oczywiście już się nie boję, ale wywołuje u mnie dreszcze.

Jakie tam dreszcze.? Muzyka, jak muzyka..no tylko trochę, hmm..metalowa. xD


Use brain..that not pain.. -.-

Offline

 

#10 2010-06-19 13:53:54

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Metal .

Peggy Blue napisał:

Raczej coś słabszego typu Disturbed, Limp Bizkit, Slipknot (on nie jest słabszy xd) i Detroid Metal City ( pewnie nie wiesz co to - japoński heavy metal ^^)

tez bardzo lubie disturbed

ale sama słucham bardzo różnych rzeczy... jakbym miała tak wymienić ulubione zespoły podpadające pod metal (mniejwięcej), to wybrałabym: after forever, disturbed, epica, nightwish, wt, kat, kidneythieves, lacrimosa, lacuna coil, lullacry, metallica, the gathering, soad, theatre of tragedy, via mistica, x japan.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#11 2010-07-10 00:25:27

 Fay

Użytkownik

21192593
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2010-06-27
Posty: 130
Punktów :   
WWW

Re: Metal .

Metal (głównie heavy, thrash, power oraz trochę z innych) ez equo z rockiem zajmuje pierwsze miejsce na (wprawdzie dosyć krótkiej, ale jednak ...) liście gatunków schlebiających mym muzycznym gustom. Dlaczego? Sam nie wiem. Najbardziej odpowiada mi jego brzmienie: z jednej strony kopiące w zadek z siłą wkurzonego Tajsona; z drugiej, nasycone melodyką godną największych tuzów szeroko pojętej muzyki poważnej. Ulubione zespoły? Za dużo by ich było, by wymieniać (znaczy się, nie jest ich aż tak wiele, ale po prostu mi się nie chce ).

Offline

 

#12 2010-08-12 15:32:10

 Twix

Użytkownik

22467990
Skąd: jest to forum? o.O
Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 29
WWW

Re: Metal .

Joey napisał:

Kate napisał:

Ja raczej nie przepadam. Od małego mam złe wspomnienia xD. Dlaczego ? Jak miałam jakieś 6,7-8 lat (nie pamiętam) późnym wieczorem kiedy włączyłam telewizor i przełączyłam na jakiś muzyczny kanał to akurat leciał metal to tak się zaczęłam bać, że wyłączyłam i poleciałam do rodziców.
Oczywiście już się nie boję, ale wywołuje u mnie dreszcze.

Jakie tam dreszcze.? Muzyka, jak muzyka..no tylko trochę, hmm..metalowa. xD

No wiesz, skoro puszczali w tv muzykę, to nie obrazek z napisem "metal" a w tle muzyka. Z pewnością były to teledyski zespołów heavy metalowych, które - jak wszyscy powszechnie wiedzą - traktują o magii, satanizmie, okultyzmie, więc nie dziwię się, że dziewczyna się przeraziła


"Idea nieba w chrześcijaństwie polega na tworzeniu piekła na ziemi."

Offline

 

#13 2010-08-12 23:41:05

 Fay

Użytkownik

21192593
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2010-06-27
Posty: 130
Punktów :   
WWW

Re: Metal .

Twix napisał:

Joey napisał:

Kate napisał:

Ja raczej nie przepadam. Od małego mam złe wspomnienia xD. Dlaczego ? Jak miałam jakieś 6,7-8 lat (nie pamiętam) późnym wieczorem kiedy włączyłam telewizor i przełączyłam na jakiś muzyczny kanał to akurat leciał metal to tak się zaczęłam bać, że wyłączyłam i poleciałam do rodziców.
Oczywiście już się nie boję, ale wywołuje u mnie dreszcze.

Jakie tam dreszcze.? Muzyka, jak muzyka..no tylko trochę, hmm..metalowa. xD

No wiesz, skoro puszczali w tv muzykę, to nie obrazek z napisem "metal" a w tle muzyka. Z pewnością były to teledyski zespołów heavy metalowych, które - jak wszyscy powszechnie wiedzą - traktują o magii, satanizmie, okultyzmie, więc nie dziwię się, że dziewczyna się przeraziła

Heh... "Wszyscy wiedzą"... No ładnie. Nie chcę tu dawać wykładu ani nic, ale właśnie przez tego typu "wszyscy wiedzą" rodzą się stereotypy. Raz, że nie teledyski traktują o takich tematach, tylko teksty. Po drugie, to tylko kropla w morzu tematów. Trzy, że raczej nie heavy metalowych, tylko... bo ja wiem... Magia by pasowała do europejskiego power metalu, a okultyzm i satanizm do black metalu. Swoją drogą, gdyby to był faktycznie teledysk black metalowy, to przy wyższym wieku prawdopodobnie Kate by się zwyczajnie śmiała, choćby z gości latających z toporami po lesie i strojących groźne miny.;P

Offline

 

#14 2010-08-15 14:02:09

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Metal .

Fay ma rację, nie wszystkie metalowe teksty i teledyski traktują zaraz o satanizmie. nawet więcej - większość z tych, które można usłyszeć w publicznych kanałach muzycznych wcale o satanizmie nie traktuje. zresztą, nawet jeżeli w tekście (czy teledysku) pojawi się odwołanie choćby do diabła/szatana to jeszcze nie oznacza od razu satanizmu - satanizm to zbiór pewnych określonych wierzeń/poglądów, samo powtarzanie 'szatan, szatan, szatan' w refrenie to jeszcze nie satanizm.

poza tym, nie wiem, czy Kate w wieku tych 7 lat byłaby w stanie wychwycić akurat satanizm... podejrzewam, że przestraszyła ją raczej głośna, ostra muzyka i krwawo-mroczne obrazki w teledysku.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#15 2010-08-15 14:27:42

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: Metal .

No właśnie strasznie nie lubiłam kiedy oni tak krzyczeli. Obrazków akurat nie pamiętam, ale ten głos zapadł mi w pamięci xD


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

kliknij raz dziennie - pomóż wypromować forum!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora