Ogłoszenie

Witamy na forum!

Jeżeli jesteś tu pierwszy raz, koniecznie zapoznaj się z REGULAMINEM .
Zapraszamy również do przywitania się w dziale POZNAJMY SIĘ.

Ważne ogłoszenia i informacje od administracji znajdziesz TU.
Jeżeli chcesz dołączyć do naszej grupy na facebooku, zajrzyj TU.

Mamy już 30 000 postów!
Czy będzie 40 000?
~Bs

#16 2011-01-03 17:33:10

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: Ogólnie o psach.

Kwado, napisałaś że Twoje psy są nierasowe, a potem że mają rodowód. Jak jest na prawdę?
Nawet jeżeli są rodowodowe to TYM BARDZIEJ Twoim obowiązkiem jest założyć hodowlę, a nie prowadzić pseudo. Jest to bardzo nie popierane przez TOZ i miłośników psów.
Pamiętaj, że nie piszę tego dlatego, żeby Cię wkurzyć, ale żeby Ci wyjaśnić że popełniasz błąd. Poza tym jako osoba kochająca psy, uczestnicząca czasami w akcjach i wolontariuszka (w szkole i w schronisku) nie mogę być obojętna.


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#17 2015-03-08 11:42:48

 sabirea

Użytkownik

Skąd: Tarnobrzeg
Zarejestrowany: 2015-03-08
Posty: 3
Punktów :   

Re: Ogólnie o psach.

Właściciel psa ma obowiązek o niego dbać, tj. zapewnić mu odpowiednie warunki do przetrwania: dom, jedzenie, higienę itp. Nie ma natomiast obowiązku prowadzić hodowli, to jest kwestia indywidualna. Co z tego, że pies ma rodowód? Jest lepszy od innych psów, bo w jego żyłach płynie błękitna krew?

Offline

 

#18 2015-03-08 11:45:30

Ewangelina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 353
Punktów :   

Re: Ogólnie o psach.

sabirea, zgadzam się z tym, co sugerujesz w swoim pytaniu retorycznym. Dla mnie każdy pies jest wartościowy, każdy kocha i chce być kochanym.

Offline

 

#19 2015-03-08 21:00:49

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: Ogólnie o psach.

Prowadzenie hodowli owszem jest kwestią indywidualną. Ale jeśli się na nią decydujesz, to musisz spełnić odpowiednie warunki.
Może inaczej to wyjaśnię... W Polsce (i nie tylko) jest dużo zwierząt bezdomnych. Jak myślicie, skąd się one wzięły? Z hodowli powstałych w momencie zachcianki na szczeniaczki albo zachcianki na pieniądze - to jest najczęstszy powód. I tacy ludzie nie zakładają hodowli, tylko po prostu zapładniają sukę przez czesto przypadkowego psa. I nikt nie wie czy przypadkowy pies nie ma jakiejś choroby. Później rodzą się szczeniaczki w różnych warunkach np. w chlewie, brudzie. Właściciele ogłaszają się, że mają szczeniaki piękne na sprzedaż. Jak się nie sprzedadzą to : zostają wsadzane do jednego wora i wrzucane do rzeki/zakopywane w ziemii/pozostawiane gdzieś w lesie na pastwe losu.
A jak się sprzedadzą, to niestety ale po roku okazuje się, że pies ma np. raka kości (GENY!!!!).
Właściciele często też idąc na łatwiznę pozwalają na zapłodnienia w rodzeństwie - jak wiadomo w takich przypadkach szczeniaki rodzą sie chore.
Ja nie twierdzę, że tak jest wszędzie. Ale aby temu zapobiec wprowadzono zakaz prowadzenia hodowli domowych. Hodowle z rodowodem są monitorowane przez Związek Kynologiczny. Szczeniaczki po urodzeniu są badane pod względem fizycznym i psychicznym.
Rodowód jest płatny, ale nie trzeba go mieć. Szczeniaki z hodowli - tej prawdziwej - są sprzedawane wraz z metryką (al'a potwierdzenie rodowodu) na podstawie której można (ale nie trzeba) uzyskać rodowód. 
Po więcej informacji polecam wejść na stronę kampani przeciwko pseudo-hodowlom: http://psia-mac.pl/
Na strone fundacji też jest o tym info: http://anaconda-fundacja.pl/fundacja-te … udohodowle

A gdzie napisałam, że wartościowy jest tylko pies z rodowodem? Uważam, że kochane są wszystkie psy bez wyjątku. Gdybym lubiła tylko rodowodowe, to po co pomagałabym psom w schronisku? Na wszystkie patrzę równo.


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#20 2015-03-10 01:46:05

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Ogólnie o psach.

Kate napisał:

Prowadzenie hodowli owszem jest kwestią indywidualną. Ale jeśli się na nią decydujesz, to musisz spełnić odpowiednie warunki.

dokładnie tak, trochę tak jak z posiadaniem dzieci - nie ma obowiązku rodzenia dziecka, ale jak już się zdecydujemy, to pewne kwestie będą regulowane przez prawo/państwo (np. obowiązek szkolny).


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#21 2019-03-08 15:14:57

 Animalover

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2019-03-08
Posty: 3
Punktów :   
WWW

Re: Ogólnie o psach.

Wiecie, czasami mi się robi strasznie smutno, jak myślę, ile wad rasowych związanych ze sztucznym rozmnażaniem mają pieski rasowe... Jasne, że to zależy od rasy i rozsądku  hodowli. Sama mam w domu dwa greyhoundy, bo to była decyzja rodziców, ale gdybym miała brać psa dla siebie - na pewno byłby ze schroniska/od znajomych. Myślę o tym już dziś mimo że nie wyprowadzę się z domu jeszcze kilka lat. Ostatnio znalazłam takie śliczne obroże i nie mogłam przestać ich oglądaaać W ogóle akcesoria dla psów na Animaliach są najlepsze, zobaczcie koniecznie.

Offline

 

#22 2022-02-28 23:48:24

Caramba

Użytkownik

Zarejestrowany: 2021-08-23
Posty: 52
Punktów :   

Re: Ogólnie o psach.

A gdzie kupujecie trak zwane wyprawki dla psiaków? Jeśli szukacie akurat posłania, to bardzo dobre opinie mają te posłanka https://royalpetsproducts.pl dla swojego psiaka też akurat zamówiłam

Offline

 

pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

kliknij raz dziennie - pomóż wypromować forum!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora