Ogłoszenie

Witamy na forum!

Jeżeli jesteś tu pierwszy raz, koniecznie zapoznaj się z REGULAMINEM .
Zapraszamy również do przywitania się w dziale POZNAJMY SIĘ.

Ważne ogłoszenia i informacje od administracji znajdziesz TU.
Jeżeli chcesz dołączyć do naszej grupy na facebooku, zajrzyj TU.

Mamy już 30 000 postów!
Czy będzie 40 000?
~Bs

#136 2014-04-20 09:51:17

Babson

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-04-20
Posty: 1
Punktów :   
WWW

Re: Off Top .

Dawać ją!

Offline

 

#137 2014-04-21 21:41:15

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: Off Top .

Say napisał:

Oj dziewczynki nieładnie! Mleko to samo zdrowie bez względu na to co piszą o tym w necie. Pamiętam jak u moich dziadków piło się mleczko prosto od krowy, jeszcze ciepłe spod wymion.
Pychota! Uwielbiam od dziecka mleko, dawniej na każde śniadanie robiłam sobie cokolwiek na mleku, czy zupę mleczną, czy kaszkę manną z soczkiem, czy cokolwiek.
Dawne pokolenia wychowały się praktycznie na chlebie i mleku i czy chorowali tak jak dziś ludzie chorują? A w życiu! Dziś chodzą takie chucherka, bladziutkie albo sztucznie opalone, tak
jakby ktoś je głodził a dostęp do żywności jest o wiele łatwiejszy niż kiedyś. Od święta jadło się kawałek mięsa a do pracy brało się kanapki z twarogiem własnej roboty i od własnej krowy albo
z jajkiem czy też z jaką konfiturą.  A dziś? Jak komuś powiedzieć, żeby wziął kanapkę z dżemem do pracy to puknąłby się w czoło a ja pukam się w czoło jak wcinają codziennie ten niezdrowy cholesterol.

Tak jak dziewczyny powiedziały - zależy od upodobań. Ja od dziecka z kolei krowiego nie lubiłam .
Ale jeśli chodzi o mięso - to masz rację. Dzisiaj duużo osób codziennie wcina tyle mięcha, że o matko.
Ja robie sobie kanapki z dżemem. Bardzo lubię!

Co do mleka ryżowego i migdałowego - wszystkie chętnie spróbuję. Mmmmm!

Babson napisał:

Dawać ją!

??


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#138 2014-04-22 17:33:07

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Off Top .

Say napisał:

Oj dziewczynki nieładnie! Mleko to samo zdrowie bez względu na to co piszą o tym w necie.

w necie piszą różne rzeczy, ja jednak ufam mojemu organizmowi - mleka krowiego nie toleruje ^^;

Kate napisał:

Babson napisał:

Dawać ją!

??

zaiste: ??


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#139 2014-04-22 19:48:03

Livvy

Moderator

2053911
Call me!
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 1836
Punktów :   

Re: Off Top .

Say napisał:

Oj dziewczynki nieładnie! Mleko to samo zdrowie bez względu na to co piszą o tym w necie.

Mleko przede wszystkim przeznaczone jest dla młodych, dorośli to już niekoniecznie to mleko trawią i niekoniecznie im ono pomaga. Dorosłym kotom też się mleczka nie powinno dawać, a to takie samo zwierzę jak i my.

Say napisał:

Pamiętam jak u moich dziadków piło się mleczko prosto od krowy, jeszcze ciepłe spod wymion.
Pychota! Dawne pokolenia wychowały się praktycznie na chlebie i mleku i czy chorowali tak jak dziś ludzie chorują? A w życiu! Dziś chodzą takie chucherka, bladziutkie albo sztucznie opalone, tak
jakby ktoś je głodził a dostęp do żywności jest o wiele łatwiejszy niż kiedyś.

Nie chodzi o ilość, ale o jakość tej żywności. Nie ma co porównywać mleka prosto od krowy a mleka z kartonu jeśli chodzi o aspekt zdrowotny.

Say napisał:

Jak komuś powiedzieć, żeby wziął kanapkę z dżemem do pracy to puknąłby się w czoło a ja pukam się w czoło jak wcinają codziennie ten niezdrowy cholesterol.

A trzustka płacze
Nie jadam kanapek z dżemem, dżem jest dla mnie za słodki, jedyny efekt jaki osiągam to mdłości. Cholesterol - niezdrowy w nadmiarze. Ale jajka przecież też mają go mnóstwo! Biedny cholesterol ostatnimi czasy jest bardzo demonizowany.

Black Star napisał:

ja jednak ufam mojemu organizmowi - mleka krowiego nie toleruje ^^;

A organizm zawsze wie lepiej

Kate napisał:

Dzisiaj duużo osób codziennie wcina tyle mięcha, że o matko.

Mięso też nie jest przecież złe, lubię, wcinam, lekarz pochwalił

Mleko ryżowe jest pyszne nawet bez dodatkowych "smaków", serdecznie polecam Ale w sumie nie wiem czy do kawy się nada.

Offline

 

#140 2014-04-24 09:35:36

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: Off Top .

Livvy napisał:

Kate napisał:

Dzisiaj duużo osób codziennie wcina tyle mięcha, że o matko.

Mięso też nie jest przecież złe, lubię, wcinam, lekarz pochwalił

nie jest złe, ale chodzi mi o to, że są tacy którzy nie wyobrażają sobie chociaż jednego posiłku w ciągu dnia bez mięsa. Mam na myśli nadmiar "bo jak nie ma mięsa, to co to za jedzenie"

Kupiłam wczoraj napój sojowy o smaku waniliowym. W sumie nie wiem czy dobrze wybrałam, bo myślałam, że w nazwie będzie "mleko". Ale szkoda mi było czasu to wzięłam to. Dużo wapnia, witamin. Właśnie niedawno spróbowałam i mi posmakowało Smakuje jak budyń waniliowy. Nalałam sobie troszkę do kawy i stwierdzam, że połączenie bardzo fajne. Nie żałuję. Dzięki za radę !
http://www.abis.pl/abis_graf/0701114c1.jpg


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#141 2014-04-24 09:51:32

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Off Top .

Możesz się ze mnie śmiać, ale ja mam ciągłe zapotrzebowanie na mięso :< :< :< To wszystko przez tą nadmierną chudość :v


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#142 2014-04-24 16:04:51

Livvy

Moderator

2053911
Call me!
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 1836
Punktów :   

Re: Off Top .

Kate, to samo mleczko piłam
Cleo, mi w sumie jest bardzo ciężko najeść się bezmięsnym posiłkiem. Nawet jeśli się napełnię, to zaraz znowu robię napad na lodówkę. Smutne by było moje życie bez mięsa...

Offline

 

#143 2014-04-24 16:20:55

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Off Top .

No mnie też... I po 15 minutach narywam lodówką albo szafką, gdzie są słodycze.


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#144 2014-04-24 16:54:30

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: Off Top .

Jakbym "słyszala" moją mamę. Moja mama cały czas wcina i ma cudne wyniki. Nie mam pojęcia jak ona to robi

To ja już milknę


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#145 2014-04-24 17:08:35

Livvy

Moderator

2053911
Call me!
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 1836
Punktów :   

Re: Off Top .

Nie no, każdy ma inne potrzeby, więc dla jednego dieta wegetariańska będzie świetna, a komuś innemu potrzeba mięsa. Co kto lubi

Offline

 

#146 2014-04-24 22:45:40

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: Off Top .

Livvy napisał:

Nie no, każdy ma inne potrzeby, więc dla jednego dieta wegetariańska będzie świetna, a komuś innemu potrzeba mięsa. Co kto lubi

Ale nieeee. Livvy ja absolutnie nikomu nie narzucam swojej diety Nigdy tego nie robiłam i nie będę robić, bo każdy ma prawo jeść co chce i lubi. Chodziło mi tylko o nadmiar, który może źle wpłynąć na zdrowie. W Waszym przypadku tak nie jest - musicie swoją diete dobrze układać, gdyby tak nie było to byście wiedziały


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#147 2014-04-25 15:34:20

Livvy

Moderator

2053911
Call me!
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 1836
Punktów :   

Re: Off Top .

Kate napisał:

Livvy napisał:

Nie no, każdy ma inne potrzeby, więc dla jednego dieta wegetariańska będzie świetna, a komuś innemu potrzeba mięsa. Co kto lubi

Ale nieeee. Livvy ja absolutnie nikomu nie narzucam swojej diety Nigdy tego nie robiłam i nie będę robić, bo każdy ma prawo jeść co chce i lubi. Chodziło mi tylko o nadmiar, który może źle wpłynąć na zdrowie. W Waszym przypadku tak nie jest - musicie swoją diete dobrze układać, gdyby tak nie było to byście wiedziały

Wiem, bardziej mi chodziło o "to ja już milknę"

Ja w sumie wychodzę z założenia, że jeśli mam na coś ochotę, to znaczy, że mój organizm akurat tego potrzebuje (pomijając fast foody i inne chipsy, a także nadmiar słodyczy ). Jak na razie źle na tym nie wyszłam, liczę na to, że tak zostanie...

Offline

 

#148 2014-04-25 17:51:10

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: Off Top .

Livvy napisał:

Ja w sumie wychodzę z założenia, że jeśli mam na coś ochotę, to znaczy, że mój organizm akurat tego potrzebuje (pomijając fast foody i inne chipsy, a także nadmiar słodyczy ). Jak na razie źle na tym nie wyszłam, liczę na to, że tak zostanie...

no nie wiem jak Wy, ale po świętach ja mam cały czas na coś ochotę I z jednej strony - niezdrowo jest się głodzić, z drugiej niezdrowo jest się przejeść. Zjadłam dzisiaj... już 5 posiłków, a mam ochotę jeszcze na ten ostatni kawałek tortu, który na mnie czeka w lodówce...


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#149 2014-04-25 18:37:33

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Off Top .

Kate napisał:

Kupiłam wczoraj napój sojowy o smaku waniliowym. W sumie nie wiem czy dobrze wybrałam, bo myślałam, że w nazwie będzie "mleko". Ale szkoda mi było czasu to wzięłam to. Dużo wapnia, witamin. Właśnie niedawno spróbowałam i mi posmakowało Smakuje jak budyń waniliowy. Nalałam sobie troszkę do kawy i stwierdzam, że połączenie bardzo fajne. Nie żałuję. Dzięki za radę !
http://www.abis.pl/abis_graf/0701114c1.jpg

to właściwy napój - "mleko" raczej nie będzie w nazwie, na ile się orientuję jest to kwestia obostrzeń językowych i prawnych, z których wynika, że określenie "mleko" jest zarezerwowane dla tego, co produkują krowy, kozy, ludzie i inne podobne (mleko to produkt laktacji). a o tzw. mlekach roślinnych należy mówić "napój", w sensie - w potocznym języku tak, mówi się "mleko", bo podobny smak, kolor, funkcja, ale chyba w nazwie produktu tak nie wolno.

mam nadzieję, że nie zamieszałam ^^;

Livvy napisał:

Ja w sumie wychodzę z założenia, że jeśli mam na coś ochotę, to znaczy, że mój organizm akurat tego potrzebuje (pomijając fast foody i inne chipsy, a także nadmiar słodyczy ). Jak na razie źle na tym nie wyszłam, liczę na to, że tak zostanie...

w sumie się zgadzam, pomijając "błąd programu": mój 24/7 domaga się tuńczyka. true story, jakiś error taki. a poza tym, jest dokładnie tak, jak piszesz, np. gdy zaczyna brać mnie przeziębienie, organizm domaga się rzeczy z witaminą C.

Kate napisał:

Livvy napisał:

Nie no, każdy ma inne potrzeby, więc dla jednego dieta wegetariańska będzie świetna, a komuś innemu potrzeba mięsa. Co kto lubi

Ale nieeee. Livvy ja absolutnie nikomu nie narzucam swojej diety Nigdy tego nie robiłam i nie będę robić, bo każdy ma prawo jeść co chce i lubi. Chodziło mi tylko o nadmiar, który może źle wpłynąć na zdrowie. W Waszym przypadku tak nie jest - musicie swoją diete dobrze układać, gdyby tak nie było to byście wiedziały

jak dla mnie, to w sumie się zgadzacie (jeśli dobrze zrozumiałam), niektórym bardziej służy dieta mięsna, a innym dieta wege. a Kate zwraca uwagę też na to, że wielu ludzi je mięso w dużych ilościach nie dlatego, że go potrzebuje (czy nawet, że go lubi), tylko z przyzwyczajenia do takiej formy obiadu. to chyba trochę tak jak z popularnością ziemniaków zamiast np. kaszy, ryżu, czy czego tam innego, który często wynika z przyzwyczajenia, a nie z preferencji zdrowotnych czy smakowych (chociaż wiadomo, że frytki są super ).


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#150 2014-04-26 19:06:13

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: Off Top .

Black Star napisał:

Kate napisał:

Kupiłam wczoraj napój sojowy o smaku waniliowym. W sumie nie wiem czy dobrze wybrałam, bo myślałam, że w nazwie będzie "mleko". Ale szkoda mi było czasu to wzięłam to. Dużo wapnia, witamin. Właśnie niedawno spróbowałam i mi posmakowało Smakuje jak budyń waniliowy. Nalałam sobie troszkę do kawy i stwierdzam, że połączenie bardzo fajne. Nie żałuję. Dzięki za radę !
http://www.abis.pl/abis_graf/0701114c1.jpg

to właściwy napój - "mleko" raczej nie będzie w nazwie, na ile się orientuję jest to kwestia obostrzeń językowych i prawnych, z których wynika, że określenie "mleko" jest zarezerwowane dla tego, co produkują krowy, kozy, ludzie i inne podobne (mleko to produkt laktacji). a o tzw. mlekach roślinnych należy mówić "napój", w sensie - w potocznym języku tak, mówi się "mleko", bo podobny smak, kolor, funkcja, ale chyba w nazwie produktu tak nie wolno.

mam nadzieję, że nie zamieszałam ^^;

a tak wiem słyszałam o tym tylko, że obok było mleko ryżowe i w nazwie było właśnie "mleko"

Black Star napisał:

Kate napisał:

Livvy napisał:

Nie no, każdy ma inne potrzeby, więc dla jednego dieta wegetariańska będzie świetna, a komuś innemu potrzeba mięsa. Co kto lubi

Ale nieeee. Livvy ja absolutnie nikomu nie narzucam swojej diety Nigdy tego nie robiłam i nie będę robić, bo każdy ma prawo jeść co chce i lubi. Chodziło mi tylko o nadmiar, który może źle wpłynąć na zdrowie. W Waszym przypadku tak nie jest - musicie swoją diete dobrze układać, gdyby tak nie było to byście wiedziały

jak dla mnie, to w sumie się zgadzacie (jeśli dobrze zrozumiałam), niektórym bardziej służy dieta mięsna, a innym dieta wege. a Kate zwraca uwagę też na to, że wielu ludzi je mięso w dużych ilościach nie dlatego, że go potrzebuje (czy nawet, że go lubi), tylko z przyzwyczajenia do takiej formy obiadu. to chyba trochę tak jak z popularnością ziemniaków zamiast np. kaszy, ryżu, czy czego tam innego, który często wynika z przyzwyczajenia, a nie z preferencji zdrowotnych czy smakowych (chociaż wiadomo, że frytki są super ).

tak, tak. A frytki domowe są the best !

dzisiaj mój organizm domagał się czekolady. Ale to norma - przed czy w trakcie okresu zawsze tak mam. Tylko, że przez ostatnie miesiące udawało mi się powstrzymywać :x


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

kliknij raz dziennie - pomóż wypromować forum!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora