Ogłoszenie

Witamy na forum!

Jeżeli jesteś tu pierwszy raz, koniecznie zapoznaj się z REGULAMINEM .
Zapraszamy również do przywitania się w dziale POZNAJMY SIĘ.

Ważne ogłoszenia i informacje od administracji znajdziesz TU.
Jeżeli chcesz dołączyć do naszej grupy na facebooku, zajrzyj TU.

Mamy już 30 000 postów!
Czy będzie 40 000?
~Bs

  • Index
  •  » Inne.
  •  » Czy czytacie jakieś czasopisma/gazety?

#31 2014-12-14 17:33:37

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Czy czytacie jakieś czasopisma/gazety?

żeby jeszcze umieć tak ładnie malować... mnie niestety wzorki wychodzą zawsze koszmarnie koślawo (jakby dwie lewe ręce XD), więc stawiam na jednolite kolory.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#32 2014-12-20 23:57:09

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Czy czytacie jakieś czasopisma/gazety?

http://wyborcza.pl/1,87648,17136540,Kon … html#CukGW - przerażająca historia. słyszałyście o tym?


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#33 2014-12-21 21:32:30

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: Czy czytacie jakieś czasopisma/gazety?

Black Star napisał:

http://wyborcza.pl/1,87648,17136540,Koniec_nie_naszego_swiata.html#CukGW - przerażająca historia. słyszałyście o tym?

daj spokój... horror, tak jak Ci funkcjonariusze wspomnieli. Nic nie rozumiem. Strach w ogóle po ulicy chodzić. Skąd wiesz czy obok Ciebie na chodniku nie przechodzi zabójca...


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#34 2014-12-22 11:57:32

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Czy czytacie jakieś czasopisma/gazety?

Kate napisał:

Strach w ogóle po ulicy chodzić. Skąd wiesz czy obok Ciebie na chodniku nie przechodzi zabójca...

to też, ale jak dla mnie przede wszystkim najgorsze było to, że zero refleksji po fakcie - zabili, a potem poszli promować tomik poezji O_o jestem w szoku. szokujące też to, co działo się na fanpejdżu fejsbukowym tej kobiety, przybyło jej mnóstwo fanów zaraz po tym, jak sprawa wyszła na jaw. naprawde, nie ogarniam funkcjonowania tego świata.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#35 2015-01-03 20:10:57

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Czy czytacie jakieś czasopisma/gazety?

http://wyborcza.pl/1,75477,17093545,Pom … zabic.html - również mocno przerażające, ale do dyskusji.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#36 2015-01-03 20:52:31

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Czy czytacie jakieś czasopisma/gazety?

Po pierwsze: religia religią, ale postęp i zdrowy rozsądek to podstawa. Nikt nie zabija swojego dziecka z powodu tych dwóch. Jeśli jest inaczej, to jest ultraszaleńcem i nadaje się do leczenia w zakładzie zamkniętym. Po drugie: religia jest indywidualną sprawą. Nie można zmusić kogoś, by ktoś bardziej lub mocniej wierzył. Seks pozamałżeński jest zakazany chyba w prawie każdej religii, ale wszyscy wiemy, jak wygląda sytuacja w obecnych czasach. Bóg dał człowiekowi wolną wolę i on decyduje, czy chce złamać ten zakaz. I nikt nie ma prawa nas za to rozliczać, nawet rodzice.


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#37 2015-01-05 23:07:59

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Czy czytacie jakieś czasopisma/gazety?

dla mnie koszmarem jest obraz rzeczywistości, w którym dzieci muszą uciekać i bronić się przed własnymi rodzicami, bo ci chcą je zamordować w imię jakichś pseudo-religijnych ideałów (piszę 'pseudo', bo jednak jestem idealistką i chciałabym zakładać, że religia nie może nakazywać człowiekowi zabijać drugiego człowieka). a to jednak się dzieje, i to we współczesnych czasach i nie wcale tak daleko od nas.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#38 2015-01-06 10:13:00

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Czy czytacie jakieś czasopisma/gazety?

Uważam, że nadgorliwość jest najgorszą opcją we wszystkim. Druga kwestia to fakt, że wszelakie pisma święte (z małej, bo chodzi mi tu nie tylko to chrześcijańskie PŚ, ale także o Koran itd.) są interpretowane przez niektóre osoby wg. własnego widzimisię. Co więcej, język ciągle ewoluuje i to, co zostało napisane kilka tysięcy lat temu może mieć inną wymowę, co w konsekwencji przynosi dużo nieporozumień na korzyść ultrakonserwatystów/ortodoksyjnych wyznawców.


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#39 2015-01-07 12:02:40

Livvy

Moderator

2053911
Call me!
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 1836
Punktów :   

Re: Czy czytacie jakieś czasopisma/gazety?

Druga kwestia to fakt, że wszelakie pisma święte (z małej, bo chodzi mi tu nie tylko to chrześcijańskie PŚ, ale także o Koran itd.) są interpretowane przez niektóre osoby wg. własnego widzimisię. Co więcej, język ciągle ewoluuje i to, co zostało napisane kilka tysięcy lat temu może mieć inną wymowę, co w konsekwencji przynosi dużo nieporozumień na korzyść ultrakonserwatystów/ortodoksyjnych wyznawców.

A to nie jest tak, że Koran=Allah, a Allaha się nie interpretuje? Tak gdzieś wyczytałam, ale jeśli któraś z was się na tym zna to może byłaby w stanie to zweryfikować?

Ogólnie to w teorii każda religia opiera się na miłości, byciu dobrym itp. I jak w każdej religii znajdą się tacy wyznawcy, przez których dana religia zostanie znienawidzona.
Mnie najbardziej irytuje fakt, że wyjeżdżają z własnego kraju - dlaczego? Bo było tam źle - po czym wymagają od mieszkańców, żeby to do nich się dostosowali. Poza tym to jest chore, dzieci wychowują się wśród europejskich dzieci, czują się wolne i szczęśliwe - i nagle osiągają pewien wiek i okazuje się, że ma wszystkie swoje wartości, wszystko co lubili i w co wierzyli wyrzucić do kosza, bo tak sobie życzą ich rodzice - ci, którzy powinni ich wspierać w ich własnych decyzjach i przede wszystkim okazywać im miłość i szacunek. I to nie dotyczy tylko dziewcząt, z chłopcami jest podobnie. Poza tym nie dociera do mnie jak ojciec może uznać, że woli córkę widzieć martwą niż zhańbioną? I to dlaczego - bo odmówiła małżeństwa zaaranżowanego przez rodziców. Komuś się chyba role pomyliły.

Offline

 

#40 2015-01-07 13:19:28

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Czy czytacie jakieś czasopisma/gazety?

A to nie jest tak, że Koran=Allah, a Allaha się nie interpretuje?

Nie mam pojęcia, jednak widzę jak jest w rzeczywistości. Przecież Allah nikomu nie każe się (przykładowo) wysadzać w tłumie ludzi, a tak jest interpretowany zapis "Zwalczajcie na drodze Boga tych, którzy was zwalczają, lecz nie bądźcie najeźdźcami. Zaprawdę Bóg nie miłuje najeźdźców! I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie". Nikt nie najeżdża z powodu religii krajów arabskich. Amerykanie najechali tam z powodu zamachu 11.09, a reszta świata jest tam z pomocą humanitarną.

Mnie najbardziej irytuje fakt, że wyjeżdżają z własnego kraju - dlaczego? Bo było tam źle - po czym wymagają od mieszkańców, żeby to do nich się dostosowali.

Właśnie. Przecież jak przyjeżdżasz do kogoś w odwiedziny, to nie oczekujesz, że przemaluje ściany na Twój ulubiony kolor ale też nie robisz mu burdelu i starasz się pomóc w obowiązkach.


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#41 2015-01-17 01:56:02

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Czy czytacie jakieś czasopisma/gazety?

Livvy napisał:

Druga kwestia to fakt, że wszelakie pisma święte (z małej, bo chodzi mi tu nie tylko to chrześcijańskie PŚ, ale także o Koran itd.) są interpretowane przez niektóre osoby wg. własnego widzimisię. Co więcej, język ciągle ewoluuje i to, co zostało napisane kilka tysięcy lat temu może mieć inną wymowę, co w konsekwencji przynosi dużo nieporozumień na korzyść ultrakonserwatystów/ortodoksyjnych wyznawców.

A to nie jest tak, że Koran=Allah, a Allaha się nie interpretuje? Tak gdzieś wyczytałam, ale jeśli któraś z was się na tym zna to może byłaby w stanie to zweryfikować?

generalnie - tak. uznaje sie, ze tekst ten jest na tyle swiety i od Boga, ze człowiek nie może go zmieniać (np. ortodoksyjnie nie wolno Koranu np. tlumaczyc, Koran po angielsku nie jest swieta ksiega, a czyms w rodzaju "objasnienia", nie ma takiej mocy jak "ten właściwy"). ALE - interpretacja jakaś zawsze zachodzi, choćby dlatego, że w islamie też są różne odłamy, i już każdy z nich odczyta pewną rzecz inaczej, kanonicznie dla danej "szkoły". poza tym, oprocz Koranu, islam zasadza sie tez na innych tekstach, czyli hadisach, czyli "opowieściach z życia proroka", które (jakby nie patrzeć) są pewną interpretacją tego, co w Koranie, ale są legitymizowane przez tradycję, no i przez to, że są od proroka/o proroku.

Koran - tak samo jak Biblia, zresztą - nie reguluje tak dokładnie życia człowieka jak robi to islam czy chrześcijaństwo jako religia, zawsze dochodzą do tego jakieś dodatkowe komentarze (na gruncie chrześcijańskim będą to np. oficjalne wypowiedzi papieży), z którymi mozna już zapewne dyskutować, ale przy takim fundamentalistycznym podejściu, jakie ma islam, jest to małoprawdopodobne.

nie sadzę, żeby wynikało to ze specyfiki Koranu - w Biblii też można znaleźc wiele b. kontrowersyjnych sentencji - chodzi o stosunek społeczeństwa do religii, po prostu.

Livvy napisał:

Poza tym nie dociera do mnie jak ojciec może uznać, że woli córkę widzieć martwą niż zhańbioną? I to dlaczego - bo odmówiła małżeństwa zaaranżowanego przez rodziców. Komuś się chyba role pomyliły.

dokładnie, dla mnie to też jest szok. i generalnie społeczne przyzwolenie na to - bo w każdej kulturze i każdym kraju zdarzają się osobniki gotowe zamordować własne dzieci, tylko nie jest to społecznie akceptowane.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#42 2015-01-25 20:59:20

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Czy czytacie jakieś czasopisma/gazety?

dla odmiany, coś z naszego kręgu kulturowego i znacznie mniej depresyjne: http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka … lemem.read (powinien być otwarty dostęp do całości tekstu, a nawet jeśli nie, to fragmenty oddają dobrze całość).


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#43 2015-02-04 12:42:44

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Czy czytacie jakieś czasopisma/gazety?

Niestety jakimś cudem nie mam do tego dostępu, ale dziś jeszcze wrzucę parę polecanych artykułów z WO


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#44 2015-02-05 09:38:37

Livvy

Moderator

2053911
Call me!
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 1836
Punktów :   

Re: Czy czytacie jakieś czasopisma/gazety?

Artykuł bardzo fajny, kobieta ma bardzo dobre podejście do życia! I fakt, człowiek faktycznie się starzeje i robi się marudny kiedy nie ma nic do roboty i się najzwyczajniej w świecie nudzi.

Offline

 

#45 2015-02-09 21:20:35

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Czy czytacie jakieś czasopisma/gazety?

Livvy napisał:

I fakt, człowiek faktycznie się starzeje i robi się marudny kiedy nie ma nic do roboty i się najzwyczajniej w świecie nudzi.

najgorzej, jeśli ktoś robi się marudny i się nudzi jeszcze w czasach młodości i - nie dość, że pewnie na starość będzie jeszcze gorzej, to dodatkowo jest to szalenie męczące dla otoczenia. mam takie osoby w swoim otoczeniu, młode, w dobrej formie, w dobrej syt. życiowej, ale ich głównym zajęciem jest narzekanie. koszmarność.

Cleo napisał:

Niestety jakimś cudem nie mam do tego dostępu, ale dziś jeszcze wrzucę parę polecanych artykułów z WO

czekam niecierpliwie ostatnio nie miałam czasu czytać WO, to może chociaż polecane przez Ciebie teksty obczaję.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 
  • Index
  •  » Inne.
  •  » Czy czytacie jakieś czasopisma/gazety?

pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

kliknij raz dziennie - pomóż wypromować forum!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora