Ogłoszenie

Witamy na forum!

Jeżeli jesteś tu pierwszy raz, koniecznie zapoznaj się z REGULAMINEM .
Zapraszamy również do przywitania się w dziale POZNAJMY SIĘ.

Ważne ogłoszenia i informacje od administracji znajdziesz TU.
Jeżeli chcesz dołączyć do naszej grupy na facebooku, zajrzyj TU.

Mamy już 30 000 postów!
Czy będzie 40 000?
~Bs

  • Index
  •  » Inne.
  •  » Czy czytacie jakieś czasopisma/gazety?

#1 2014-08-21 22:15:15

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Czy czytacie jakieś czasopisma/gazety?

pytanko: czy macie jakieś ulubione pisma, które (mniej lub bardziej) regularnie czytacie? obojętnie czy to dzienniki, miesięczniki, a może coś co wychodzi nieregularnie? ja osobiście lubię 'wysokie obcasy' z 'wyborczej', jak jestem u fryzjera pochłaniam dla 'odmóżdżenia' 'cosmopolitan', do tego 'fragile' lubię i (lokalny patriotyzm, wiadomo) 'maskę'.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#2 2014-08-21 22:35:57

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Czy czytacie jakieś czasopisma/gazety?

Regularnie (od początku!) czytam wspomniane przez Ciebie "Wysokie Obcasy". Uczyniłam niedawno z tego pewien rytuał - biorę nowe wydanie, kładę się i nie wychodzę z łóżka dopóki nie przeczytam wszystkiego, co mnie interesuje.
Zdarza mi się co parę miesięcy, a szczególnie, gdy muszę jechać do Krakowa, kupować "Joy" - tak dla obczajenia, co się dzieje w świecie kosmetyków, czy dla porad.
A z regionalnych gazetek czytam co piątek lokalne wydanie "Dziennika Zachodniego" z racji tego, że lubię wiedzieć, co w mieście, a dodatkowo są tam wiadomości z Urzędu Miejskiego.


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#3 2014-08-22 01:06:15

 mart991

Użytkownik

223011
Zarejestrowany: 2007-08-31
Posty: 1660
Punktów :   

Re: Czy czytacie jakieś czasopisma/gazety?

Przez jakiś czas prenumerowałam 'Francais present' - dwutygodnik (teraz kwartalnik) do nauki języka francuskiego. Teraz już nie robię tego regularnie, ale co jakiś czas zamawiam numery które przegapiłam (można wyrwać taniej). Niedawno to samo wydawnictwo zaczęło wydawać podobny kwartalnik do nauki włoskiego - 'Italia mi piace' i też sobie zamówiłam, żeby się zmotywować do zabrania się w końcu za języki.
Jak jestem u cioci lubię przejrzeć 'Zwierciadło', bo zawsze ma, i często trafia się coś, co mnie zainteresuje.
'Wysokich Obcasów' nigdy nie czytałam, albo nie kojarzę - zainteresowałyście mnie

Offline

 

#4 2014-08-22 10:21:19

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Czy czytacie jakieś czasopisma/gazety?

Mnie odpowiadają Wysokie Obcasy. Są....hmmm... feministyczne(?), ale bez przesady. Lubię ich reportaże, choć z nie wszystkimi poglądami się zgadzam. Nie wiem, BSiu, czy pamiętasz taki wywiad z żoną Terlikowskiego - strasznie się przy nim wzburzyłam. Wspaniałe są też listy miesiąca.


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#5 2014-08-22 11:10:54

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: Czy czytacie jakieś czasopisma/gazety?

Ooo. W takim razie muszę zajrzeć do "Wysokich Obcasów". Nie wiedziałam, że to takie ciekawe czasopismo
Ja regularnie czytam: "Women's Health", "Shape", "Claudia", "Olivia". Z nudów czasami zerkam do "Zdrowie", "Vita", albo gdy chcę poczytać o plotkach to "Party".


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#6 2014-08-22 11:15:06

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Czy czytacie jakieś czasopisma/gazety?

Cleo napisał:

Mnie odpowiadają Wysokie Obcasy. Są....hmmm... feministyczne(?), ale bez przesady. Lubię ich reportaże, choć z nie wszystkimi poglądami się zgadzam. Nie wiem, BSiu, czy pamiętasz taki wywiad z żoną Terlikowskiego - strasznie się przy nim wzburzyłam. Wspaniałe są też listy miesiąca.

ja myślę, że WO są takie fajne, bo są właśnie wielowymiarowe, każdy może w nich znaleźć coś dla siebie - niektóre artykuły są poważne i ciężkie, ale inne przeciwnie, odstresowujące.
listy uwielbiam <3

tego wywiadu chyba nie pamiętam, co w nim było? (może go opuściłam, bo jakoś Trelikowscy mnie aż tak nie interesują)


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#7 2014-08-22 11:36:22

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Czy czytacie jakieś czasopisma/gazety?

Daję link: http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obc … _a_ja.html 
Nie wiem, czemu, ale uznałam ją za niezrównoważoną, a przynajmniej to, co mówi, jest dla mnie chore.


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#8 2014-08-23 08:11:18

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: Czy czytacie jakieś czasopisma/gazety?

Cleo napisał:

Daję link: http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obc … _a_ja.html 
Nie wiem, czemu, ale uznałam ją za niezrównoważoną, a przynajmniej to, co mówi, jest dla mnie chore.

już w połowie miałam zrezygnować z czytania... Rany jak ja nie znoszę tak zacofanych ludzi, którzy pomimo dramatów które dzieją się na świecie przez zarażanie się drogą płciową nadal obstawiają przy swoim, że antykoncepcja to grzech. Ich argument - grzech i tyle. Szlag mnie trafia jak o tym myślę. Ok, wiara. Ale ... w tym przypadku człowiek już nie myśli tylko na ślepo coś robi. Dobrze ktoś skomentował "Pani Terlikowska jest zindoktrynowaną , owszem , ale na dodatek zahamowaną w rozwoju społeczno- emocjonalnym dziewczynką. Pan Terlikowski jest zakompleksionym chłopczykiem, który dowartościowuje się m.innymi ilością spłodzonych dzieci. (...) Na dodatek tragiczne nieporozumienie co do istoty głębokiej relacji między ludźmi i instrumentalne traktowanie popędu seksualnego- proszę Państwa Terlikowskich, ludzie naprawdę bywają pewni lub świadomi swoich uczuć i nie potrzebują do utrzymania stałego związku żadnego nakazu religijnego, a do utrzymania wierności - zrywania kontaktów z innymi atrakcyjnymi seksualnie osobnikami."
Po przeczytaniu tego wywiadu już na pewno nie zasnę


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#9 2014-08-23 11:40:52

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Czy czytacie jakieś czasopisma/gazety?

Kate napisał:

a do utrzymania wierności - zrywania kontaktów z innymi atrakcyjnymi seksualnie osobnikami.

Otóż to, mam - oprócz Przemka - naprawdę świetnych dwóch przyjaciół. Kiedy tylko mogę, przytulam ich, bo chcę im przez to wyrazić, że są dla mnie ważni. Jednego z nich, którego traktuję jak rodzonego brata, nawet ucałuję w policzek, bo jest mi bliski. Musiałabym chyba stracić zmysły, żeby z tego powodu się od niego odsuwać. Ale idąc tokiem myślenia Terlikowskiej, muszę się skazywać na brak przyjaciół płci męskiej, choć są mi potrzebni, bo chcę spojrzeć na świat z męskiego punktu widzenia. Ewentualnie oszpecić ich. Bo atrakcyjność = możliwość zdrady. To jest chore. Człowiek musiałby zaszyć sobie oczy. Wiem, że mój P. ma też jakieś swoje typy, choć nie wodzi za nimi wzrokiem, ale dla mnie inni też są atrakcyjni, on o tym wie i nic tego nie zmieni. Taki już jest porządek świata.

P.S czy możemy ten temat traktować jako wątek komentowania takich artykułów jak ten wyżej?


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#10 2014-08-23 12:24:26

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Czy czytacie jakieś czasopisma/gazety?

Cleo napisał:

Daję link: http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obc … _a_ja.html 
Nie wiem, czemu, ale uznałam ją za niezrównoważoną, a przynajmniej to, co mówi, jest dla mnie chore.

rzeczywiście, jest to chore również moim zdaniem. i już wiem, czemu nie kojarzyłam tego wywiadu - przestałam czytać po kilku pierwszych zdaniach, nie mogąc znieść, dlaczego ktoś tak strasznie ma potrzebę wyzewnętrzniania się ze swoich... śluzów. jak dla mnie intymność powinna dotyczyć osób zaangażowanych - wiadomo, można pogadać z przyjaciółką, lekarzem, etc., ale czemu każdy czytelnik gazety ma znać cykl płodności tej pani? nie rozumiem tego i nie zamierzam czytać.

smutne jest ponadto to, że cały tekst jest o seksualności - nie o wierze, nie o katolickich wartościach, nawet nie o wartościach rodzinnych ale o seksualności, ukazanej w sposób jałowy i brzydki.

w dodatku - już abstrahując od samej pani trelikowskiej - wywiad sam w sobie wydaje mi się ordynarny: "Rzygasz?" - no błagam. ja bym nie chciała być w ten sposób odpytywana.

Cleo napisał:

P.S czy możemy ten temat traktować jako wątek komentowania takich artykułów jak ten wyżej?

dokładnie tak, myślę, że to się mieści w temacie wątku

Wyjechałam na weekend z koleżankami do Krakowa. Pół roku to planowałam, Tomek sam mnie namawiał. A potem wydzwaniał i mnie wpędzał w poczucie winy.
(...)
"'Kiedy wracasz? Czy już o nas zapomniałaś?''
Tylko dwa dni, a jemu kompletnie odbiło. Dzwonił nie tylko na mój telefon, ale też koleżanki.

absolutny koszmar. zauważcie, że tutaj nawet nie chodzi o ograniczanie przyjaźni damsko-męskiej (btw, o tym akurat mamy wątek: http://www.friends.pun.pl/viewtopic.php?id=216&p=9 ), ale w ogóle znajomości. żeby nie móc sobie z koleżankami na weekend wyjechać? raz na ruski rok?


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#11 2014-08-23 13:46:46

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Czy czytacie jakieś czasopisma/gazety?

Właśnie dostałam nowe wydanie WO - jeśli natknę się na coś ciekawego, podrzucę link. Bardzo podoba mi się dyskusja powyżej ^_^


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#12 2014-08-23 14:53:58

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: Czy czytacie jakieś czasopisma/gazety?

Dla mnie to chory związek. Jedno drugiego warte. Szkoda mi tylko dzieci, które są ograniczane i w dodatku odizolowywane od innych ich zdaniem "nienormalnych" dzieci. A no i przecież muszą to być katolickie rodziny, bo wg nich tylko katolickie pary poradzą sobie w związku. Mam nadzieję, że dzieci okażą się mądrzejsze od rodziców i jak najszybciej zaczną myśleć samodzielnie...


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#13 2014-08-24 11:22:52

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Czy czytacie jakieś czasopisma/gazety?

Kate napisał:

Dla mnie to chory związek. Jedno drugiego warte. Szkoda mi tylko dzieci, które są ograniczane i w dodatku odizolowywane od innych ich zdaniem "nienormalnych" dzieci. A no i przecież muszą to być katolickie rodziny, bo wg nich tylko katolickie pary poradzą sobie w związku. Mam nadzieję, że dzieci okażą się mądrzejsze od rodziców i jak najszybciej zaczną myśleć samodzielnie...

myślę, że dzieciom będzie bardzo ciężko - przecież w wywiadzie jasno widać, że 'samodzielne myślenie' nie będzie mile widziane i zaowocuje pogorszeniem stosunków rodzinnych.

Cleo, koniecznie! Akurat nie mam czasu przeczytać całości, więc chętnie zdam się na Twój wybór tekstów.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#14 2014-08-24 12:25:03

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Czy czytacie jakieś czasopisma/gazety?

Nie przeczytałam jeszcze całości, ale mogę polecić już coś.
Jest wspaniała opowieść o Sudance, która wyrzekła się islamu na rzecz przejścia na chrześcijaństwo i została za to uwięziona, mimo ciąży i skazana na karę śmierci. Nie będę tutaj spoilerować - przeczytaj
Podobała mi się też historia Trumana Capote, którego nazwisko wiele razy obiło mi się o uszy, ale nic o nim nie wiedziałam.
A z psychologii, fajny jest artykuł "Nie szukaj drugiej połówki".


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#15 2014-08-25 17:11:49

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: Czy czytacie jakieś czasopisma/gazety?

Cleo napisał:

Nie przeczytałam jeszcze całości, ale mogę polecić już coś.
Jest wspaniała opowieść o Sudance, która wyrzekła się islamu na rzecz przejścia na chrześcijaństwo i została za to uwięziona, mimo ciąży i skazana na karę śmierci. Nie będę tutaj spoilerować - przeczytaj

chyba kojarzę! to w jej sprawie była petycja ?? cholera, nie przysłali nam tej gazety /


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 
  • Index
  •  » Inne.
  •  » Czy czytacie jakieś czasopisma/gazety?

pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

kliknij raz dziennie - pomóż wypromować forum!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora