Ogłoszenie

Witamy na forum!

Jeżeli jesteś tu pierwszy raz, koniecznie zapoznaj się z REGULAMINEM .
Zapraszamy również do przywitania się w dziale POZNAJMY SIĘ.

Ważne ogłoszenia i informacje od administracji znajdziesz TU.
Jeżeli chcesz dołączyć do naszej grupy na facebooku, zajrzyj TU.

Mamy już 30 000 postów!
Czy będzie 40 000?
~Bs

#1 2014-07-28 13:43:48

Ewangelina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 353
Punktów :   

Problem ze stopą

Na wakacjach rąbnęłam palcem o czyiś parawan. Poszedł cały na ziemię. A ludzie się gapią... jednak mi nie było do śmiechu. Ból był piorunujący. Najpierw bolał jedynie palec, potem podeszwa, a następnie wierzch, gdzie mam dość spory obrzęk. Mogę chodzić jedynie na pięcie. Byłam dzisiaj u internisty, skierował mnie do szpitala mówiąc, że to może być coś poważnego, ale mnie pocieszył, nie ma co...
Jak sądzicie, jaki to rodzaj urazu?
Jak sądzicie, będzie konieczny gips/szyna, czy się obejdzie?
Jak wrócę ze szpitala, jadę za parę godzin, to Wam napiszę co i jak.

Offline

 

#2 2014-07-28 14:10:47

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: Problem ze stopą

Szczerze powiedziawszy nie mam na ten temat zielonego pojęcia. Ale jeśli masz spory obrzęk, a internista polecił Ci jechac do szpitala - to zapewne wie co mówi. Myślę, że wszystkiego dowiesz się w szpitalu. Czekamy na dalsze wiadomości


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#3 2014-07-28 14:14:14

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Problem ze stopą

Może być to stłuczenie. Jeśli tak, to zapewne dostaniesz jakieś środki przeciwzapalne i przeciwbólowe, ew. jakąś maść i każą obwiązywać bandażem elastycznym albo zakładać specjalną skarpetkę usztywniającą.
Może to być też złamanie, w co wątpię. Ostatecznie po prostu kość pękła, ale w tym wypadku również zaleca się odpoczynek i usztywnianie elastycznymi materiałami.


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#4 2014-07-28 14:30:35

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Problem ze stopą

myślę, że to jakieś stłuczenie - dobrze, że jedziesz do szpitala, na pewno dadzą Ci coś na ból, opuchliznę i pomogą. mam nadzieję, że już niedługo noga wróci do formy.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#5 2014-07-28 19:53:01

Livvy

Moderator

2053911
Call me!
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 1836
Punktów :   

Re: Problem ze stopą

Byłam dzisiaj u internisty, skierował mnie do szpitala mówiąc, że to może być coś poważnego, ale mnie pocieszył, nie ma co...

Lekarz niestety nie jest od pocieszania
Żadna z nas lekarzem nie jest, poza tym z samego opisu trudno cokolwiek "zdiagnozować". Tak jak dziewczyny mówiły, może być stłuczenie i wszystko będzie w porządku, a może też być złamanie i wtedy trzeba będzie jakoś usztywnić żeby się zrosło. Jesteś w stanie ruszać tym palcem?

Cleo, a czy pęknięta kość nie jest po prostu złamana?

Offline

 

#6 2014-07-28 20:00:44

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Problem ze stopą

Pęknięcie to takie uszkodzenie kości, kiedy nie dochodzi do całkowitego złamania, ale jej struktura została uszkodzona. Mój P. miał pęknięcie kości małego palca u nogi.


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#7 2014-07-28 20:48:12

Ewangelina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 353
Punktów :   

Re: Problem ze stopą

A ja jupi jupi jej...
To tylko stłuczenie.
Jezu, ale niemili lekarze w tym szpitalu...

Offline

 

#8 2014-07-28 21:00:41

Livvy

Moderator

2053911
Call me!
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 1836
Punktów :   

Re: Problem ze stopą

Jaki oddział? Ortopedia, radiologia, SOR?

Offline

 

#9 2014-07-28 21:09:17

Ewangelina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 353
Punktów :   

Re: Problem ze stopą

Izba przyjęć. Medycyny ratunkowej, albo coś poknociłam.

Jak namówić rodziców na kule? Bo chirurg urazowy powiedział, że konieczne się odciążenie stopy, a chłopak mówi że taki sprzęt jest niezbędny do odciążenia. Ba, mało tego - stopa boli tak bardzo, że nie mogę jej stawiać, więc by mi się przydały...

Offline

 

#10 2014-07-28 23:33:26

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Problem ze stopą

A w szpitalu nie da się wypożyczyć? U mnie było coś takiego możliwe.


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#11 2014-07-30 10:35:34

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Problem ze stopą

Ewangelina napisał:

A ja jupi jupi jej...
To tylko stłuczenie.
Jezu, ale niemili lekarze w tym szpitalu...

dobrze, że to tylko stłuczenie, a nie coś poważniejszego teraz musisz uważać na nogę, najlepiej w ogóle nie chodzić za dużo, i niedługo wszystko wróci do normy.

Cleo dobrze radzi odnośnie kul - może da się wypożyczyć (stłuczenie to stan przejściowy, niedługo wróci do normy, więc zakup takiego sprzętu może być nieopłacalny). albo może znasz kogoś, kto np. kiedyś miał nogę złamaną, nabył kule, a teraz nie używa? warto zapytać znajomych.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#12 2014-07-30 20:26:54

Ewangelina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 353
Punktów :   

Re: Problem ze stopą

Dzięki dziewczyny, ale Wasze posty, ale nie są one adekwatne do mojego pytania...

Offline

 

#13 2014-07-30 20:51:07

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Problem ze stopą

Kochana, ale nie wiem, dlaczego szukasz jakichkolwiek argumentów - od tego, czy będziesz je mieć, zależy długość leczenia. Zresztą, to zalecenie lekarza, więc nie wolno go ignorować.


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#14 2014-07-30 20:53:47

Ewangelina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 353
Punktów :   

Re: Problem ze stopą

Na moich rodziców nie działają żadne tego typu argumenty.

Offline

 

#15 2014-07-30 23:56:46

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Problem ze stopą

czy lekarz zalecił Ci kule? jeżeli tak, to nie powinna być konieczność dalszej argumentacji - zalecenie lekarza jest wystarczającym argumentem żeby takową nabyć/wypożyczyć. jeżeli rodziców nie przekonują Twoje słowa, zawsze możesz zabrać ich ze sobą na wizytę kontrolną czy coś, żeby wysłuchali samego lekarza.

może Twoi rodzice uważają, że przy stłuczeniu kula nie jest Ci potrzebna - to zwykle chwilowa niedyspozycja i może uważają, że noga odzyska sprawność na tyle szybko, że obejdzie się bez kul.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

kliknij raz dziennie - pomóż wypromować forum!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora