Ogłoszenie

Witamy na forum!

Jeżeli jesteś tu pierwszy raz, koniecznie zapoznaj się z REGULAMINEM .
Zapraszamy również do przywitania się w dziale POZNAJMY SIĘ.

Ważne ogłoszenia i informacje od administracji znajdziesz TU.
Jeżeli chcesz dołączyć do naszej grupy na facebooku, zajrzyj TU.

Mamy już 30 000 postów!
Czy będzie 40 000?
~Bs

#16 2015-02-05 20:58:15

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Wegetarianizm

Kate napisał:

Chciałam się "zaktualizować" w tym temacie, więc powiadamiam: od października zeszłego roku nie jem ryb i już do tego nie wrócę. W końcu mogę powiedzieć, że jestem w pełni wegetarianką.

wow, gratuluję! mam nadzieję, że dieta wege będzie Ci służyć.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#17 2015-02-09 22:33:51

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: Wegetarianizm

Black Star napisał:

Kate napisał:

Chciałam się "zaktualizować" w tym temacie, więc powiadamiam: od października zeszłego roku nie jem ryb i już do tego nie wrócę. W końcu mogę powiedzieć, że jestem w pełni wegetarianką.

wow, gratuluję! mam nadzieję, że dieta wege będzie Ci służyć.

służy jak najbardziej ostatnio jadłam pyszne kotleciki z marchewki i zielonej ciecierzycy !


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#18 2015-02-11 18:19:53

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Wegetarianizm

a powiedz mi, na ile problematyczne jest zwyczajne robienie zakupów, w sensie - sprawdzanie, który produkt zawiera jakieś "zakazane" składniki, czytanie składów, zmiana marek? pytam, bo ostatnio chciałam kupić słodycza na prezent imieninowy dla kolegi weganina (więc jeszcze więcej restrykcji) i był to mały koszmar, we wszystkim albo mleko, albo żelatyna, albo nie wiadomo na jakim tłuszczu robione... no przyznam, ze mnie to przerosło i w końcu kupiłam przez internet, ze sklepu dla wegan stricte.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#19 2015-02-20 16:59:48

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: Wegetarianizm

Black Star napisał:

a powiedz mi, na ile problematyczne jest zwyczajne robienie zakupów, w sensie - sprawdzanie, który produkt zawiera jakieś "zakazane" składniki, czytanie składów, zmiana marek? pytam, bo ostatnio chciałam kupić słodycza na prezent imieninowy dla kolegi weganina (więc jeszcze więcej restrykcji) i był to mały koszmar, we wszystkim albo mleko, albo żelatyna, albo nie wiadomo na jakim tłuszczu robione... no przyznam, ze mnie to przerosło i w końcu kupiłam przez internet, ze sklepu dla wegan stricte.

Czytanie składu po pewnym czasie wchodzi w nawyk. Na początku się wczytujesz, a później trwa to kilka sekund - sprawdzasz po prostu czy nie ma składników, które Tobie nie odpowiadają.
Jedyne co jest problematyczne to właśnie dostępność sojowych produktów, a jeszcze gorzej znaleźć coś bez żelatyny. Weganie póki co mają trudne życie Ale to tylko kwestia czasu, ostatnio powstaje coraz więcej sklepów i restauracji z wege żywnością.
Ja też np. żelki z pektyny kupowałam przez internet, bo szczerze mówiąc jeszcze nigdy ich w sklepie stacjonarnym nie spotkałam.
Trzeba uważać na sery, jogurty...
Z drugiej strony poznajesz składniki, które są niezdrowe i wiesz czego nie jeść.
Problemem może też być cena. Niestety, sojowe produkty, wege są drogie Parówki, które kupuję (sojowe oczywiście) kosztują 8 zł za 4 sztuki w paczce.
Najlepiej jest samemu wszystko robić. Kupić np. soczewicę, kaszę i zrobić kotleciki. Dobre są też faszerowane papryki z kuskusem Łatwo i szybko.


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#20 2015-02-21 10:36:02

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Wegetarianizm

Papryki z kuskusem? Zjadłabym.


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#21 2015-03-01 22:41:57

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Wegetarianizm

Kate napisał:

Black Star napisał:

a powiedz mi, na ile problematyczne jest zwyczajne robienie zakupów, w sensie - sprawdzanie, który produkt zawiera jakieś "zakazane" składniki, czytanie składów, zmiana marek? pytam, bo ostatnio chciałam kupić słodycza na prezent imieninowy dla kolegi weganina (więc jeszcze więcej restrykcji) i był to mały koszmar, we wszystkim albo mleko, albo żelatyna, albo nie wiadomo na jakim tłuszczu robione... no przyznam, ze mnie to przerosło i w końcu kupiłam przez internet, ze sklepu dla wegan stricte.

Czytanie składu po pewnym czasie wchodzi w nawyk. Na początku się wczytujesz, a później trwa to kilka sekund - sprawdzasz po prostu czy nie ma składników, które Tobie nie odpowiadają.

no tak, tylko trzeba znać te wszystkie składniki i wiedząc, co może być zwierzęce, a co nie - jak z tym czerwonym barwnikiem z robaczków (koszenila?). a to wymaga pewnej wiedzy, jednak.

Kate napisał:

Ja też np. żelki z pektyny kupowałam przez internet, bo szczerze mówiąc jeszcze nigdy ich w sklepie stacjonarnym nie spotkałam.

widziałam w lidlu wege żelki kiedyś

Kate napisał:

Problemem może też być cena. Niestety, sojowe produkty, wege są drogie

to akurat wiem, bo jestem zwolenniczką sojowego "mleka". strasznie drogie w porównaniu z krowim (ale w coffee heaven można bez dopłaty dostać sojowe zamiast krowiego XD).


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#22 2015-03-02 00:20:25

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: Wegetarianizm

Black Star napisał:

Kate napisał:

Black Star napisał:

a powiedz mi, na ile problematyczne jest zwyczajne robienie zakupów, w sensie - sprawdzanie, który produkt zawiera jakieś "zakazane" składniki, czytanie składów, zmiana marek? pytam, bo ostatnio chciałam kupić słodycza na prezent imieninowy dla kolegi weganina (więc jeszcze więcej restrykcji) i był to mały koszmar, we wszystkim albo mleko, albo żelatyna, albo nie wiadomo na jakim tłuszczu robione... no przyznam, ze mnie to przerosło i w końcu kupiłam przez internet, ze sklepu dla wegan stricte.

Czytanie składu po pewnym czasie wchodzi w nawyk. Na początku się wczytujesz, a później trwa to kilka sekund - sprawdzasz po prostu czy nie ma składników, które Tobie nie odpowiadają.

no tak, tylko trzeba znać te wszystkie składniki i wiedząc, co może być zwierzęce, a co nie - jak z tym czerwonym barwnikiem z robaczków (koszenila?). a to wymaga pewnej wiedzy, jednak.

ano. Wiesz, jest tak, że jak Cię coś nowego zainteresuje, to zaczynasz pozyskiwać o tym wszelkie informacje, które na długo zostaną Ci w głowie. Noo koszenila fuuj

Black Star napisał:

widziałam w lidlu wege żelki kiedyś

ooo ciekawe czy jeszcze są, trochę mi nie po drodze ale może któregoś dnia wstąpie i kupię, bo mam ogromną ochotę

Black Star napisał:

to akurat wiem, bo jestem zwolenniczką sojowego "mleka". strasznie drogie w porównaniu z krowim (ale w coffee heaven można bez dopłaty dostać sojowe zamiast krowiego XD).

a słuchaj, próbowałaś może mleko sojowe z płatkami? Bo mam ochotę na płatki, ale bez krowiego mleka i zastanawiam się, jak smakuje z sojowym


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#23 2015-03-08 13:56:40

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Wegetarianizm

Kate napisał:

Black Star napisał:

to akurat wiem, bo jestem zwolenniczką sojowego "mleka". strasznie drogie w porównaniu z krowim (ale w coffee heaven można bez dopłaty dostać sojowe zamiast krowiego XD).

a słuchaj, próbowałaś może mleko sojowe z płatkami? Bo mam ochotę na płatki, ale bez krowiego mleka i zastanawiam się, jak smakuje z sojowym

nie próbowałam, sojowe głównie w kawie lub w koktajlu. i w drinkach malibu. XD

płatki ja akurat jem na sucho, tak po prostu - chrup, chrup - bardzo smaczne, trochę jak chipsy. XD


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#24 2015-03-08 14:01:20

Ewangelina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 353
Punktów :   

Re: Wegetarianizm

Nie rozumiem wegetarian, którzy jedzą ryby. Ktoś mi to wytłumaczy?

Offline

 

#25 2015-03-08 14:10:48

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Wegetarianizm

Ewangelina napisał:

Nie rozumiem wegetarian, którzy jedzą ryby. Ktoś mi to wytłumaczy?

zależy o co pytasz - jeżeli o aspekt praktyczny, tzn. dlaczego ktoś je ryby jak zrezygnował z innych mięs (produktów odzwierzęcych) to wydaje mi się, że po prostu trudno jest zrezygnować ze wszystkiego naraz, czasem lepiej (łatwiej/bezpieczniej dla organizmu) zrobić to stopniowo. a dlaczego akurat ryby najczęściej się zostawia "na koniec", to już nie wiem - czytałam, że są zdrowsze np. od kurczaka czy wołowiny. może dlatego. ^^

natomiast jeśli chodzi Ci o nazewnictwo, tzn. czemu ktoś, kto je ryby nazywa siebie "wegetarianinem", to wydaje mi się, że jest to najzwyczajniej kulturowo zakodowany podział wywodzący się z m. in. obyczajowości religii chrześcijańskiej ('w piątek nie jemy mięsa więc jemy rybę'), który w jakiś sposób przeważa nad klasyfikacją biologiczną. i dlatego też w restauracjach często można spotkać w sekcji "dania wegetariańskie" np. łososia. XD


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#26 2015-03-08 14:15:06

Ewangelina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 353
Punktów :   

Re: Wegetarianizm

Ja nie patrzę na swój wegetarianizm przez pryzmat wiary, zdecydowanie mimo, że jestem wierząca.
Nie rozumiem dlatego, bo skoro się nie jada mięsa bo to żyje, to czemu je się rybę, która też żyła.

Offline

 

#27 2015-03-08 20:31:57

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: Wegetarianizm

Niektórzy są wegetarianami nie z powodów etycznych, a dlatego, że po prostu nie lubią mięsa, ale lubią ryby i tyle.

A nazywają siebie wegetarianami, albo dlatego, że nie wiedzą iż 100% wegetarianie nie jedzą ryb, albo też z tego powodu, że nie chce im się tłumaczyć, że nie są w pełni wegetarianami bo to i tamto... Większość i tak nadal nie wie jaka jest różnica między weganami, a wegetarianami, więc co dopiero "semiwegetarianin"...


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#28 2015-03-10 01:55:03

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Wegetarianizm

Kate napisał:

Niektórzy są wegetarianami nie z powodów etycznych, a dlatego, że po prostu nie lubią mięsa, ale lubią ryby i tyle.

no i są jeszcze tacy, którzy rezygnują z pewnych mięs z powodów zdrowotnych i też czasem nazywają się wegetarianami, chociaż faktycznie np. zrezygnowali tylko z mięsa czerwonego (a przynajmniej ja o takich przypadkach słyszałam). jest to, rzecz jasna, nieścisłość semantyczna, ale - zastanawiam się - chyba już samo dążenie do ograniczania mięsa jest wartościowe z perspektywy etyki wegetariańskiej?


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

kliknij raz dziennie - pomóż wypromować forum!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora