Ogłoszenie

Witamy na forum!

Jeżeli jesteś tu pierwszy raz, koniecznie zapoznaj się z REGULAMINEM .
Zapraszamy również do przywitania się w dziale POZNAJMY SIĘ.

Ważne ogłoszenia i informacje od administracji znajdziesz TU.
Jeżeli chcesz dołączyć do naszej grupy na facebooku, zajrzyj TU.

Mamy już 30 000 postów!
Czy będzie 40 000?
~Bs

#1 2013-05-12 23:19:50

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Trądzik

Myślę, że wiele osób zmaga lub zmagało się z tym okropnym problemem. U jednych trwa kilka miesięcy, a u drugich nawet kilka lat. Na leczenie wydajemy mnóstwo pieniędzy. Każdy ma inne zdanie na ten temat - jeden uważa, że trzeba poddać się kuracji, a drugi, że nie.

U mnie trądzik pojawił się w czerwcu zeszłego roku. To było coś strasznego. Na początku myślałam, że to związane z okresem. Ale potem zrozumiałam, że to coś na dłuższą metę. Czerwone, bolące bąble na całej twarzy. Nienawidziłam jej nawet dotykać. Najgorsze było to, że spotkało mnie to akurat na lato. Kiedy wolę chodzić bez makijażu. A tu? Jak w takiej sytuacji miałam się pokazać bez podkładu? To było niemożliwe. Chłopak mi wtedy poradził, żebym jednak zrezygnowała z malowania się. A ponieważ to było trudne, to żebym chociaż po każdym przyjściu do domu zmywała makijaż i jak najczęściej myła twarz. Czym? Mydłem. Od tamtego czasu używam Nivea Creme Soft http://www.nivea.pl/-/media/NIVEA/pl-PL … nHeight=50 . Przyjemne, niepodrażniające mydło. Na początku było trudno, bo albo zapominałam, albo mi się nie chciało. W końcu wzięłam się za siebie i starałam się jak mogłam. Pewnego razu byłam też u pani dermatolog, co prawda z innego powodu, ale przy okazji zapytałam co mam zrobić z cerą. Co ona mi na ten temat poradzi. A ona... spojrzała się na 2 sekundy na moją twarz i z pamięci napisała mi receptę. Oczywiście leki, które mi poleciła, były jak każde inne na trądzik - kuracja trwająca kilka miesięcy. Na początku wyskakuje jeszcze więcej wyprysków, skóra się wysusza, a potem powoli zaczyna wszystko znikać. Problem w tym, że po kuracji problem znowu się pojawia i znowu trzeba kupować leki.
Nawet nie poszłam do apteki, bo wiedziałam co mnie czeka. Wolałam spróbować swoim sposobem.
I co? Dzisiaj mycie twarzy weszło mi w nawyk, makijaż ostatnio mogę zacząć sobie odpuszczać, bo... Twarz mam już gładką:)) Oczywiście nieidealnie gładką, ale różnica pomiędzy tamtym co było, a co jest teraz jest OGROMNA. Przy okresie wyskakują mi... może trzy syfki? A tak to już prawie nic nie mam. Jedyne co, to zostały mi blizny po trądziku, ale one znikają po jakimś czasie. Od czasu do czasu stosuję peeling z firmy Under Twenty. Polecam jeszcze przejść się do kosmetyczki na wyciskanie. Tylko musicie iść do takiej, która zrobi to profesjonalnie, bo jeśli wyciśnie niedokładnie, to zrobi się stan zapalny i będzie jeszcze gorzej. Trzeba dokładnie wszystko wycisnąć co jest w środku.
Dużo osób mówi, że nie wolno wyciskać. A jednak można u mnie to zadziałało.


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#2 2013-05-15 13:41:11

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Trądzik

Mój kolega co 3 tygodnie chodzi na czyszczenie skóry, bo gdyby tego nie robił, to przy jego stanie skóry wyglądałby jeszcze gorzej.

Słyszałam o tym, że bardzo dobra jest maseczka z płatków owsianych. Jest naturalna i naprawdę pomaga.
I - uwaga - maseczka z... aspiryny
Z kosmetyków podobno fajny jest krem Siarkowa Moc - miałam taką maseczkę z tej serii i była niezła.


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#3 2013-09-16 15:39:36

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Trądzik

mi przeszło z wiekiem, po prostu - samo się pojawiło, samo zniknęło. O.o
pewnie wiadomo, nigdy nie będę miała totalnie idealnej cery i zawsze jakiś "nieproszony gość" wyskoczy, ale w tym momencie nie mam na co narzekać.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#4 2014-03-21 13:07:06

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Trądzik

Miałam spory problem z wągrami. Moja skóra przez nie wyglądała w pewnych miejscach na niedomytą. Plus, wiadomo, co się później dzieje z wągrami... Zmieniło się to gdy zaczęłam korzystać z żelu myjącego z Avonu. Korzystam też z ich kremu nawilżającego i moja skóra od razu inaczej wygląda.

Produkty, o których mówiłam:
http://2.bp.blogspot.com/--U6KqCyq-jM/U … 300569.JPG
http://avonsklep.com.pl/media/products/ … 1382440215


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#5 2014-03-25 23:09:54

Livvy

Moderator

2053911
Call me!
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 1836
Punktów :   

Re: Trądzik

Cleo, powinnaś zagrać w reklamie
Kiedy mnie trądzik zaczął przerastać kupiłam sobie Visaxinum i faktycznie działało! dobrałam sobie też w końcu dobry płyn do mycia twarzy, tonik i krem, przestałam wycierać twarz zwykłym ręcznikiem i jakoś się uspokoiło.

Offline

 

#6 2014-03-26 10:17:45

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Trądzik

Oj tam, oj tam xD Nikt niczego by ode mnie nie kupił xD
Jak się pociera twarz, to automatycznie wytwarza się więcej sebum i dlatego pryszcze pojawiają się częściej.


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#7 2014-03-26 15:38:41

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: Trądzik

Cleo napisał:

Jak się pociera twarz, to automatycznie wytwarza się więcej sebum i dlatego pryszcze pojawiają się częściej.

:O nie miałam pojęcia! mimo, że i tak nie wycieram, ale... dobrze wiedzieć !

w ogóle to jak bylam na czyszczeniu twarzy u kosmetyczki, to pani mi powiedziała, że ja nie mam tłustą tylko mieszaną cerę. Dlatego, że przesusza mi się w niektórych miejscach. Ostatnio miałam więc straszny problem z dobraniem kremu do twarzy. W poniedziałek byłam w hebe i miła ekspedientka poleciła mi dermokrem Tołpy  http://ecsmedia.pl/c/tolpa-dermo-face-s … 128974.jpg . Powiem Wam, że jest naprawdę bardzo dobry. Ani nie wysusza, ani nie powoduje, że skóra staje się taka tłusta. Póki co, w strefie T po dłuższym czasie czuć troszkę taki "tłuszczyk", ale i tak jest to najlepszy krem jaki do tej pory kupiłam. Poza tym - gdy mam makijaż wystarczy, że delikatnie przetrę twarz chusteczką, a potem lekko przypudruje białym pudrem.


Aaaa i w ogóle zmieniając dietę zauważyłam, że mniej pryszczy mi wyskakuje (nie wiem czy się nie powtarzam już:D). Ale jak coś się pojawia to smaruję (niedrogą) maścią ichtiolową. Śmierdzi okropnie (asfaltem), ale jest skuteczny - przynajmniej u mnie. Wyciąga ropę na zewnątrz. A jak już wyciągnie i odpadnie (lub się dociśnie) to smaruję tormentiolem (ten już trochę pachnie karmelem). Dzięki tym dwóm maściom nie musze się męczyć z tymi syfami tak długo


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#8 2021-03-16 19:18:31

rumia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2021-03-13
Posty: 7
Punktów :   

Re: Trądzik

W trądziku ważne jest to, jak dbamy o siebie i czy na pewno staramy się wyglądać dobrze. Wiem, że problem tkwi w tym, że nie wiemy, jak sobie radzić z różnego rodzaju problemami i jak dbać o skórę z problemami. Nie ma jednak tego złego, bo tu https://www.natuo.pl/twarz/oczyszczanie … a/maseczki macie idealne kosmetyki naturalne, które pomogą. Maseczka 2 razy w tygodniu, tonizowanie, oczyszczanie - to udana receptura pięknej skóry.

Offline

 

#9 2021-05-24 08:49:50

jeska

Użytkownik

Zarejestrowany: 2021-04-22
Posty: 21
Punktów :   

Re: Trądzik

Mnie na problemy z trądzikiem bardzo pomogła mezoterapia. Kupiłam sobie dr pena https://www.permanent24.pl/pl/p/Derma-S … anentny/83 do domowego użytku. Już po kilku zabiegach zauważyłam znaczną poprawę w stanie mojej cery. Jest to sprzęt, w ktory każdy powinien zainwestowac.

Offline

 

pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

kliknij raz dziennie - pomóż wypromować forum!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora